İlköğretim ve Liseler 15 Haziran'da Tatil !!

Sponsorlu Bağlantılar

chadashh

chadashh

Üye
    Konu Sahibi
İlköğretim ve Liseler 15 Haziran'da Tatil !!
(MEB), ilköğretim okulları ve liseleri, 19 Haziran Salı günü yerine 15 Haziran Cuma günü yaz tatiline sokmayı planlanıyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, MEB, ''Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği'' ile ''İlköğretim Kurumları Yönetmeliği''nde yeni bir düzenlemeye gitti. Düzenlemede her iki yönetmelikte de yer alan ''Ders yılının 180 iş gününden az olmaması esastır'' hükmü korunarak, buna ''180 iş gününün haftanın ilk üç iş gününe rastlaması durumunda ders yılının bitim tarihi, bir önceki haftanın son iş gününe alınarak kısaltılabilir'' ibaresi eklendi.

Yönetmelikteki değişikliğin onaylanıp Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları 19 Haziran Salı günü yerine, 15 Haziran Cuma günü tatile girecek.

MEB'in, okulların tatil edileceği günün hafta içi bir güne denk gelmesi durumunda ''eğitimden verim alınamadığı'' düşüncesinden hareketle böyle bir düzenlemeye gittiği öğrenildi.

mAd_girL

mAd_girL

Üye
ee o zman biz ( öss öğrencileri) pazartesi ve salı rapor alacakmıyız bilgisi olan var mı ?

chadashh

chadashh

Üye
    Konu Sahibi
ee o zman biz ( öss öğrencileri) pazartesi ve salı rapor alacakmıyız bilgisi olan var mı ?

hayır arkadaşım 15 haziran da dahil olcak şekilde rapor alman yeterli olacak..ama 3-4 gün sonra 19 haz.da kapancak derler (ki pek mümkün olmicak) diye düşünürsen 20 haz.akadar rapor al ;)

mAd_girL

mAd_girL

Üye
ya hani 1 hafta tatil ya bize o bakımdan söyledim eger 19unda yani normal sürede kapansa bu pazartesi ve salı rapor almak zorundaydım şimdi alacakmıyım diye soruyorum :)

chadashh

chadashh

Üye
    Konu Sahibi
ya hani 1 hafta tatil ya bize o bakımdan söyledim eger 19unda yani normal sürede kapansa bu pazartesi ve salı rapor almak zorundaydım şimdi alacakmıyım diye soruyorum :)

sanki öyle görünüyor ;)

ouSahin

ouSahin

Üye
bizim okulda şimdi bile yoklama almıolar :ehe ya hangi okulda sınavlar bittiginde ders işlenio...

öss ye hazırlanan kişiler zaten rapor alıp yada devamsızlıgı az oldugu için gelmiolar...

Tatil sınavların bittigi zaman oluo yani...

hacker_akbal

hacker_akbal

Üye
bizim okulda hala yazılılar devam edio ya hem de 3-4 tane falan war:D

raporu yaratanın gözünü seviim yaa :D

MagNum

MagNum

Üye
mükemmel oldu işte bu ama 3 gün rapor lazım 17.5 gün ddevamsızlık

hacker_akbal

hacker_akbal

Üye
ben de devamsızlık aldı başını gitti wala bakalım yrn karne vercekler mi?...

POWER

POWER

Üye
Karne günü bugün umarım herkes ii sonuçla döner...

Üst Alt