İlginç (Seçilmiş) İnsanlar

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
Teknolojiye Alerjisi Var

Şaka gibi ama gerçek.

Bir insan nasıl olurda bu zamanda teknolojik aletlerden uzak kalabilir ?
Araba kullanmak cep telefonuyla konuşmak ya da mikrodalgada yemek pişirmek
bunlar 39 yaşındaki Debbie Bird’ün asla yapamayacağı şeyler arasında.


Çünkü Bird’ün 21. yy’a ait olan tüm teknolojilere alerjisi var.
Spa müdürü olarak çalışan Bird eğer teknolojik dalgalara yaklaşırsa cildi biranda kızarmaya ve gözleri şişmeye başlıyor.

Bu yüzden sağlıklı olabilmek için evinde teknolojik aletlerin hiçbirisi bulunmuyor.


Hıçkırığını Durduramıyor

24 yaşındaki Chris Sands her 2 saniyede bir hıçkırıyor.
Hatta bazen uyurken bile hıçkırmaya devam ediyor.
Bundan kurtulmak için sayısız tedavi deneyen Chris bir türlü hıçkırmaktan kurtulamamış.

Ona göre problemin kaynağı mide kapakçığında bulunan bir zedelenme.

Yakın bir zamanda midesine bir tüp takılacak olan Chris’in bu durumdan kurtulup kurtulamayacağı ise belirsiz.

İnanılmaz Zekaİnanılmaz Bir Zeka Daniel Tammet hem otistik hem de inanılmaz bir zekaya sahip.

En zor matematik işlemlerini ışık hızıyla yapabilen Tammet hem 10 bine kadar olan sayıları özel bir algılama ile çözebiliyor hem de çok hızlı bir şekilde yeni bir dil öğrenebiliyor
Düşüncesi Gücü Güçlü
Düşünce Gücüyle Eşyaları Yerinden oynatabiliyor Miroslaw Magola ‘nın çok çok özel bir yeteneği var


Çok ilginç manyetik bir enerjiye sahip olan Miroslaw düşünce gücüyle aklınıza gelebilecek her türlü objeyi ona hiç dokunmadan yerinden oynatabiliyor

Herşeyi Hatırlayan Kadın
Araştırmacılar çok ilginç bir vaka üzerinde çalışıyorlar.
40 yaşında olan ve ismi saklanan bu kadının ” kontrolsüz otomatik ve hiç durmadan çalışan ve depolayan bir hafızası var
Eğer siz son 25 yıl içerisinde herhangi bir tarihte ona ne olduğunu sorarsanız
O o günü her ayrıntısıyla ne olduğunu anlatabiliyor hatta o günün ayın hangi haftası ve günü olduğunu o gün ne giydiğini ve havanın nasıl olduğunu bile hatırlayabiliyor.

Suya Alerjisi Var
Ashleigh Morris yüzmeye gidemiyor sıcak bir küvette yatamıyor ya da stresli bir iş gününden sonra sıcak bir duş alamıyor.
Çünkü onun suya alerjisi var. Hatta terlemek bile vücudunda acı veren alerjilerin oluşmasına yetiyor

Avustralya’da yaşayan Asleigh Morris’in her sıcaklıktaki suya alerjisinin adı “Aquagenic Urticaria ” hastalığı. Bu hastalık şuana kadar dünya’da sadece 2-3 insanda görülmüş. Ashleigh Morris’in hijyen konusunda nasıl birşey yaptığı konusu ise bilinmiyor.
O Hiç Uyumuyor
Rhett Lamb 3 yaşındaki her çocuk gibi biraz yaramaz ve huysuz . Ama onu diğer yaşıtlarından ayıran çok önemli bir özelliği var. O doğduğundan beri uyumuyor. Evet doğru duydunuz bu çocuk yıllardır gözlerini hiç kırpmıyor bile.


Bu ender görülen rahatsızlığın adı Chiari şekil bozukluğu . Yani beyinin 2 parçasının normalden uzun olma durumundan ötürü 3 yaşındaki Rhett maalesef hiç uyuyamıyor.
Soğuğu Hissetmiyor
Onun takma adı : Buz adam . Hollandalı Wim Hof buzun altında yüzebiliyor ve buz dolu bir varilin içinde saatlerce kalabiliyor
M.t Blanc dağına şortlarla tırmanan 48 yaşındaki Wim Hof ‘un bunları nasıl yapabildiğine ise bir açıklama getirilemiyor

Acı Hissetmiyor
Kendini kılıçla kesen çivi yatağına yatan Tim Cridland isimli bu adam acı diye birşeyin ne demek olduğunu bile bilmiyor.

Her insanda olan acı reseptörleri onda yok. Doğuştan bu şekilde olan Tim ‘in acıyı hissetmeyen özel bir yeteneği var


Gözü Yok Ama O Görüyor
Dünya’nın en olağanüstü yeteneği… Daha 3 yaşındayken gözleri alınan ve kanser teşhisi konan Ben Underwood gözleri olmamasına rağmen görebilmeyi öğrenmişYunuslar gibi kendi kendine geliştirdiği özel bir yetenekle görmeyi başaran Underwood peki bunu nasıl başarmış? O sese dayalı görme duyusu geliştirebilen ender yeteneklerden biri.
Obez Model
Obez model Susanne Eman beslenme miktarını sürekli artırarak dünyadaki en şişman kadın olma rekoru için çalışıyor Susanne günde 20000 kalori tüketerek 730 kilo olmayı amaçlıyor.
32 yaşındaki Susanne Amerika’nın Arizona eyaletinde yaşıyor ve yıl sonuna kadar yaklaşık 360 kilo olmayı hedefliyor.
Kendisinden önce birinci olan New Jersey’den 43 yaşındaki 3175 kiloluk Donna Simpson’ı halihazırda geçmiş durumda.
Susanne yediği miktarı arttırarak kilo almayı planlıyor. "Mümkün Olsa 1 Tona Ulaşmak İsterim" Bir insan olarak 1 tona ulaşmak mümkünse başarmak istediğini ve ilerleyen zamanla 41-42 yaşına vardığında 730 kiloya ulaşabileceğini söyledi. Susanne haftada bir markete gidiyor 8 saatini harcayarak 6 tane market arabasını dolduruyor. Yemek yemek Susanne’nin mesleği haline geldi. Bu şekilde sağlıklı kalabileceğine inanan Susanne motorlu bir scooterla yaşıyor. Kilo aldıkça kendini daha iyi hissettiğini söyleyen Susanne iki yıl önce 223 kiloya ulaştığında kilo almanın önüne geçemediğini fark etti ve rekor hedefleyerek kilo almaya devam etti. Kilolarından dolayı iş sahibi olamayan Susanne yürüyüşe çıktığını ve her gün egzersiz yaptığını belirtti.
Doktorların ölüme varabilecek uyarılarına rağmen rekoru kırmak istediğini söylüyor


ELLERİ olmayan marangoz
Ayaklarıyla marangozluk yapıyor Elektrikli matkabı ayağıyla fişe takarken


34 parmaklı çocuk
El ve ayak parmaklarında toplam 34 parmağı olan 1 yaşındaki çocuk Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi.
Hintli Akshat Saxena’nın ellerinde yedişer ayaklarında ise onar parmak var. Saxena tarihte şimdiye kadar en çok parmağa sahip insan olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçti. Hindistan’ın kuzeyindeki Uttar Paradesh kentinde yaşayan Saxena isimli erkek çocuğunun annesi Amrita "İlk çocuğumuza sahip olunca çok sevindik. Ama daha sonra parmaklarını fark ettik ve şoke olduk" açıklamasında bulunuyor.

Uzmanlar bunun genetik bir bozukluk olduğunu söylerken aile çocuklarının özel biri olduğunu düşünüyor.
Küçük çocukta ’polidaktili’ denen bir hastalık saptandı. Polidaktili el veya ayak parmaklarında normalde olması gerekenden daha fazla sayıda doğuştan parmak bulunması durumu olarak biliniyor
Dünyanın en çok piercing’ine sahip kadını
Brezilyalı hemşire Elaine Davidson dünyanın en çok piercing’ine sahip kadını.
Vücudunda 6 bin 925 adet metal piercing olan kadının yeşile boyanmış suratında 192 piercing bulunuyor.
Davidson ilk rekorunu 2000 yılının mayıs ayında kırmıştı. Vücudundaki 462 piercing’le Guinness Rekorlar Kitabı’na ismini yazdırmayı başardı.
Ama bu ona yetmedi. Her geçen gün vücuduna yaptırdığı onlarca iğneyle rekordan rekora koşmak ve bu alanda bir ilk olmak istedi.
Başardı da.
Bugün vücudunun içinde bin 500 dışında tam tamına altı bin beş adet piercing’i var
 
  • Beğen
Tepkiler: pejocu3
turaniaCCC

turaniaCCC

Üye
herşeyi hatırlayan kadının beyni kaç terebayt acaba?
 
larten123

larten123

Üye
bence hepsi kıyamet alameti piercingli kadından(?) midem bulandı
 
aslankaplants

aslankaplants

Üye
bunlar ne ya böyle
 
msy2017

msy2017

Üye
kilo almak isteyen kadının yaptığı resmen intihar,piercengli kadınınki ise delilik.normal olmak en iyisi ama dahi olmak isterdim ya.
 
esokmen

esokmen

Üye
İlginç abi ama o model iğğğreeencç
 
u_cosar

u_cosar

Üye
teknolojiye alarjisi olan kadın hikayesi ilk resim teknolojik herşeye alerjisi varsa ilk resimde kadının yanındasu ısıtıcısı mı var yok sa bana mı öyle geliyor :ehe:
 
Preloader

Preloader

Üye
teknolojiye alarjisi olan kadın hikayesi ilk resim teknolojik herşeye alerjisi varsa ilk resimde kadının yanındasu ısıtıcısı mı var yok sa bana mı öyle geliyor :ehe:

Bence sürahi o :D


- - - Eklendi - - -

konu için :tşk:
 
MaxiHan

MaxiHan

Üye
En guzeli her seyi hatirlamak bence :ehe
 
Nuru Dasdemirli

Nuru Dasdemirli

Üye
Acı Hissetmiyor harikaydı.
 

kerem28yuksel

Üye
acı hıssemeyen adam buz adam nesneleri oynatan adam beyninin %10 dan daha fazla kullanıo biz ise beynimizin sadece %3 unu kullanıoruz bizde kullansak bizde yapabiliriz :D
 
Kayahan14

Kayahan14

Üye
Konu için :tşk: ama bazıları akıl almaz şeyler :ehe
 
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
acı hıssemeyen adam buz adam nesneleri oynatan adam beyninin %10 dan daha fazla kullanıo biz ise beynimizin sadece %3 unu kullanıoruz bizde kullansak bizde yapabiliriz :D

Hocam bilgilerinizi bir update edin isterseniz.O beynin %3'ünü kullanıp geri kalanını kilitli tutma olayı eskimiş bir bilgi.Bir insan biyolojik olarak bir problemi yoksa -ki kayıtlara geçmiş böyle bir durum resmi olarak yok- cisimleri hilesiz olarak zihin gücüyle hareket ettiremez.Acı hissetmeyen kişininki zaten hastalık beyninin fazlasını azını kullanmakla alakası yok.Hatta senden azını bile kullanıyor çünkü bir bölümü düzgün çalışmadığından acı hissetmiyor.

Sen beyninin %3'ünü kullanıyorsun Einstein %10'unu kullanıyor olayı dediğim gibi yaklaşık 10 yıllık bilgi.Sende beyninin büyük bir kısmını kullanıyorsun o da.Fakat onun beyni daha gelişmiş ayrıca daha iyi kullanabiliyor -çeşitli sebepleri var- Sende beyninin büyük bir kısmını kullanıyorsun fakat tamamını düşünme için kullanmıyorsun.Koku, tad o bu için beyninin farklı yerlerini kullanıyorsun.Zeka olarak tanımladığımız bölümü kullana kullana geliştirebilirsin fakat onunda bir sınırı var.Eğerki dediğin %3'ünü kullanma durumu olsa idi zihinsel çalışmalar ile bunun %60-70'lere çıkabilmesi gerekirdi.
 
MrExpert

MrExpert

Üye


Hocam bilgilerinizi bir update edin isterseniz.O beynin %3'ünü kullanıp geri kalanını kilitli tutma olayı eskimiş bir bilgi.Bir insan biyolojik olarak bir problemi yoksa -ki kayıtlara geçmiş böyle bir durum resmi olarak yok- cisimleri hilesiz olarak zihin gücüyle hareket ettiremez.Acı hissetmeyen kişininki zaten hastalık beyninin fazlasını azını kullanmakla alakası yok.Hatta senden azını bile kullanıyor çünkü bir bölümü düzgün çalışmadığından acı hissetmiyor.

Sen beyninin %3'ünü kullanıyorsun Einstein %10'unu kullanıyor olayı dediğim gibi yaklaşık 10 yıllık bilgi.Sende beyninin büyük bir kısmını kullanıyorsun o da.Fakat onun beyni daha gelişmiş ayrıca daha iyi kullanabiliyor -çeşitli sebepleri var- Sende beyninin büyük bir kısmını kullanıyorsun fakat tamamını düşünme için kullanmıyorsun.Koku, tad o bu için beyninin farklı yerlerini kullanıyorsun.Zeka olarak tanımladığımız bölümü kullana kullana geliştirebilirsin fakat onunda bir sınırı var.Eğerki dediğin %3'ünü kullanma durumu olsa idi zihinsel çalışmalar ile bunun %60-70'lere çıkabilmesi gerekirdi.

Mytbuster ın bir bölümünde (Bölümün Adını Hatırlamıyorum.) Bir çok ölçüm yaparak değişik cihazlarla ortalama insan beyni uykuda bile beyninin %25-30 arası kullandığını kanıtladılar.
 
Dracule Mihawk

Dracule Mihawk

Üye
teknolojiye alarjisi olan kadın hikayesi ilk resim teknolojik herşeye alerjisi varsa ilk resimde kadının yanındasu ısıtıcısı mı var yok sa bana mı öyle geliyor :ehe:


biride demiyorki bu kadar yuksek netlikteki fotografi ne ile cektiler..
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt