iKiz kulELeRdEki tÜrklEr nAsıL kUrtUldu??? :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nurikaratas

nurikaratas

Üye
    Konu Sahibi
iKiz kulELeRdEki tÜrklEr nAsıL kUrtUldu??? :)
Terörist saldırıda çöken ikiz kulelerde çalışanların büyük bir bölümü öldü. Kulelerde çalışan Türklerin büyük bölümüyse hayatta… Basına yansıyan hikâyelere göre Türklerin kurtuluş sırları şöyle :
• En kötüsünü düşündüler : Bina sarsılınca Türklerin akıllarına iki olasılık geldi : Ya uçak çarptı, ya deprem oldu. ABD´lilerse sistemlerde patlama oldu diye düşündü. Türk ´Nasıl kurtulurum´u planlarken ABD´li masasında çalışıyordu.
• Anonsları dinlemediler : Resmi emirleri ciddiye almayan Türkler, izdihamı engellemek için hoparlörden yayılan “Binayı terk etmeyin” uyarılarına aldırmayıp hemen merdivenlere yöneldi.

• Cepler hep açık : Tam bu sırada en ciddi toplantıda bile kapamadıkları, tuvalette dahi yanlarında bulundurdukları cep telefonları çaldı, dostları “çabuk kaç, binaya uçak çarptı” diye uyardı.
• Emniyet şeridini ihlal : Binadan kurtulan bir Türk´e kulak verelim: Amerikalılar merdivenin sağından tek sıra halinde iniyordu. Polise “Neden solu kullandırmıyorsun?” dedim. “Yukarı çıkanlara ayırdık” dedi. Gülüp tek başıma soldan jet gibi indim. 2 dakika sonra bina çöktü.
• İleriyi gördüler : Kurtulan bir Türk kızı anlatıyor : “Binadan çıkınca hemen uzaklaştım. Çünkü depremde binalar sallantıdan 15-20 dakika sonra çökmüştü. ABD´lilerse binanın önünde telefonla ´Kurtuldum´ diye müjde veriyorlardı. Kuleler çökerken sanırım altında kaldılar.”:yuru:yuru:yuru

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
valla haklısın:)

YsF_90

YsF_90

Üye
ya Türkler herzaman akıllı ve uyanıktırlar. ordan da kurtulmasını bilmişlerdir. paylaşım için teşekkürler...

kmö

kmö

Üye
bazen yabancıların bilinçli olmaları bir işe yaramıyormuş

qurbuz

qurbuz

Üye
paylaşım için saol

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Her yerde kendimizi belli ediyoruz :D

@slantürk

@slantürk

Üye
saol

nurikaratas

nurikaratas

Üye
    Konu Sahibi
siz de saolun arkadaşlar...

Calaissien

Üye
her zaman Amerikalıların çok s.l.k olduğunu düşünmüşümdür hatta bir coğrafya öğretmenimiz bize ***** demezdi Amerikalılar derdi. :D

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Kurallara uygun davranmayı salaklık olarak görmek de ilginç tabii :) Hayat kurtarmayan kuralı ne edeyim ben diye düşünüyoruz belki ama birileri o kurala uyup can verdiği için uymayanlar kurtuldu! Türkiye'de olsaydı, hiçbirimiz sal*k olmadığımız için kimse kurallara uymayacaktı, herkes izdaham yaratacaktı ve kimse kurtulamayacaktı... :D

Hellboy®

Hellboy®

Üye
Eh kurallar çiğnenmek içindir eğer urallara uysalardı ....

Calaissien

Üye
kardeş seni forumun en leri bölümü varsa oraya en ciddi olarak yazıcam ben şaka yapmıştım ama seninkide çok güzel bir yaklaşım ama biz Türk'üz öyle olmasa ne farkımız olsunki diğer ırklardan

leiche

leiche

Emekli Yönetici
türk olmakla gurur duyuyorum :ehe

Calaissien

Üye
mutlaka herkes öyledir

metintoroo

metintoroo

Üye
Helal olsun be valla tebrik ediyorum Çok güzel düşünmüşler ....:oke:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
kardeş seni forumun en leri bölümü varsa oraya en ciddi olarak yazıcam ben şaka yapmıştım ama seninkide çok güzel bir yaklaşım ama biz Türk'üz öyle olmasa ne farkımız olsunki diğer ırklardan

:D Ben ciddi değilim bakma sen, işime gelince ciddi olmak suretiyle espri çıkartıp arada sosyal mesaj veriyorum :D Bak böyle söyleyince kendimi Levent Kırca gibi hissettim :kop:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt