Karşılaştırma İki Samsung Galaxy S7 karşı karşıya Snapdragon VS Exynos

Sponsorlu Bağlantılar

Koradam

Üye
    Konu Sahibi
İki Samsung Galaxy S7 karşı karşıya Snapdragon VS Exynos
Bildiğiniz gibi ’un yeni Galaxy S7’leri iki farklı çipsetle satışa sunulmuştu. ABDli ve Çinli kullanıcılarSnapdragon 820 işlemciye sahip Galaxy’leri kullanıyorken diğer tüm ülkelerdeki cihazlar, Exynos 8890 işlemciyle destekleniyor. Yapılan bir test, Exynos’lu Galaxy S7’lerin Snapdragon 820’ye oranla çok daha hızlı olduğunu gösteriyor.

Çinli YouTuber Vật Vờ, farklı işlemcilere sahip Galaxy S7 ve S7 Edge’in hangisinin daha hızlı olduğunu gösteren bir video yayınladı. Cihazda bulunan Temple Run 2, Fruit Ninja gibi oyunları aynı anda çalıştıran Vật Vờ, sol taraftaki Exynos işlemcili Galaxy S7’nin oyunları çok daha hızlı açtığını görmemizi sağlıyor.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Daha önce yapılan Geekbench testinde Exynos’la çalışan Galaxy S7 5.946, Snapdragon 820 ise5.423 puan almıştı. Bu video ile en azından Geekbench testlerinin ne kadar güvenilir olduğunu da görmüş olduk.
Kaynak:Webtekno

yeumyang

yeumyang

Moderator
Madem kendi işlemcisi daha iyi niye iki farklı işlemci ile geldi bence s820 daha iyi

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Daha iyi exynos bir şehir efsanesi

Sarangni

Sarangni

Üye
Snapdragon her zaman Snapdragondur. Şayet alacak olsam tercihim kesin Snapdragon olurdu. Bir defa Tegra işlemcili bir cihaz kullandım ondan sonra hep Snapdragon kullandım ve kullandığım her cihaz fazlası ile memnun etti. Her şeyden önce işlemci avantajı ile çok fazla geliştirici desteğine sahip.

Note 3 Exynos ile Note 3 Snapdragon kullanan cihazların aldığı rom desteğine XDA bir bakın arasında dağlar kadar fark var. Bu başka modeller içinde geçerli.

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
avast

avast

Üye
Videoyu benmi yanlış anladım soldaki hızlı açan model snapdragon değilmi soldakibde v9350 digeri 930 benmi yanlış anladım hızlı olan snapdragon gibi

Koradam

Üye
    Konu Sahibi
Videoyu benmi yanlış anladım soldaki hızlı açan model snapdragon değilmi soldakibde v9350 digeri 930 benmi yanlış anladım hızlı olan snapdragon gibi
solda ki Exynos

Üst Alt