idarelik pc oluşturacam yardım

Sponsorlu Bağlantılar

clgnkral

clgnkral

Üye
    Konu Sahibi
idarelik pc oluşturacam yardım
Beyler idarelik bir pc oluşturacam. Cs go ve Lol oynamayı düşünüyorum. Hangi parçaları tavsiye edersiniz aşağıda sıralayacağım.

Anakart: MSI G41M-P23 ve FOXCONN G41
İşlemci: Intel® Core™2 Quad Processor Q9300
Ekran Kartı: Nvidia Gt730 veya Nvidia gt9800
Ram: 4gb ( Elimde bulunmakta)
Power: 400w (Alacam)
Hdd: 200gb (Elimde bulunmakta)

Anakart ve ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Cs Go İçin 9300 Neden :D
Gıgabayt Alma DDR2-DDR3 Combo Bir Kart Al.Bildiğim Kadarıyla LGA775 Tüm Gıgabaytların Biosları Çok Geç Açılıyor.Kendi PCemde 15 Sn Biosun Geçmesini Bekliyorum 3 4 Sn Sonrada Masa Üstü Geliyor SSD Var Ama Anakart Sağolsun Çöp Bi Daha Anakart Alırsam İlk Biosunun AÇılmasına Bakıcam

clgnkral

clgnkral

Üye
    Konu Sahibi
Alacağım yerde en iyi işlemci bu var onun için 9300 alacam. maalesef elinde bu iki anakart var ve birini seçmem gerek.

hvince

hvince

Üye
Bence MSI anakart ve Ekran kartını yeni nesil 730 Dan yana kullanmanı tavsiye ederim. Fakat var ise 740 al Kesinlikle. MSI anakartların Bıos daha anlaşılır durumda diğer anakartlara göre .

clgnkral

clgnkral

Üye
    Konu Sahibi
@hvince haklısın msi biosu daha anlaşılır fakat max ram 4gb olması düşündürüyor. İleri ki zamanlar da yükseltme yapamam.

hvince

hvince

Üye
MAx 8 GB diye biliyorum kardeşim . istersen bir daha bi bak nete .
SUPPORTED RAM
  • Bus Clock
    1066 MHz, 800 MHz
  • Features
    Dual channel memory architecture
  • Registered or Buffered
    Unbuffered
  • Speed
    PC3-8500, PC3-6400
  • Technology
    DDR3
  • Max Size
    8 GB

clgnkral

clgnkral

Üye
    Konu Sahibi
@hvince eyv kardeşim benim baktığım site hatalıymış. ekran kartında 740 seri 2. el uygun fiyata bulamadım. benim gösterdiğim 2 ekran kartı arasında bir seçim yapmalıyım bir fikrin var mı?

hvince

hvince

Üye
Dostum Artık oyunlar DX sürümü sürekli güncel istiyor o yüzden 700 serisi ekran kartı alman daha faydalı olacaktır senin için ama yine şiddetle tavsiyem 2 el alıcaksan 740 bul al derim en azından giriş seviyesinden seni idare edecek bir ekran kartın olmuş olur .

clgnkral

clgnkral

Üye
    Konu Sahibi
anladım kardeşim sagolasın şuan da satan yok 740ı ama daha araştırıyorum.

hvince

hvince

Üye
Nereden araştırıyorsun. Yardımcı olmaya çalışırım. ikinci el malzeme alıp satan dostlarımız var .

clgnkral

clgnkral

Üye
    Konu Sahibi
internetten araştırıyorum şuan. bilgisayarcılar araya girince fiyat yükseliyor :)

hvince

hvince

Üye
Anladım . DX11 Desteği olan başka bir kart bulursan onuda alabilirsin. ATI felanda olabilir yeterki yeni nesil olsun.

clgnkral

clgnkral

Üye
    Konu Sahibi
Atı oyun grafikleri olarak nasıl pek bilgim yok. bildigin 150-200tl arası 2. el bulabilecegim bir serisi var mı?

@hvince kardeşim bunda karar kıldım sende bir bakar mısın

Son düzenleme: