İcon değiştirme hakkında yardım....

Sponsorlu Bağlantılar

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
İcon değiştirme hakkında yardım....

Arkadaşlar bu konuda anlatılan icon değiştirme nasıl yapılıyor birtürlü çözemedim...

• Beğen
Tepkiler: HAM ZA

pRime.

pRime.

Üye

Arkadaşlar bu konuda anlatılan icon değiştirme nasıl yapılıyor birtürlü çözemedim...

/usr/share/themes/....'deki simgeleri değişiyorsun ama oralar sistem klasörleri olduğundan dolayı oraya dosya atmak için root izni gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: fnldstntn
VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
"meego türkiye icon değiştirme" diye google yazarsan meego türkiye sitesinde oytun'nun açıkladığı konu çıkar. ordan bakabilirsin kardeşim. konu açılalı 1 yıl oldu işine yarar.

• Beğen
pRime.

pRime.

Üye
Tüm uygulamaların, çoğunlukla saklandığı ve ikonlarını değiştirebileceğiniz yer:

/usr/share/themes/blanco/meegotouch/icons

Ancak buraya ulaşmak için Terminal'i kullanınız.

Örneğin elinizde 'firefox.png' adlı yeni bir firefox ikonunuz var ve varsayılan ile değiştireceksiniz. Diğerleri içinde bu anlatım geçerlidir.

Önce firefox'un ikonunun bulunduğu klasöre gidelim ve ikonunu silelim.

Bildiğim kadarıyla Firefox'un ikonu 'fennec.png' olarak saklanır. Yanlışsa artık siz araştıracaksınız.

devel-su
rootme
rm /usr/share/themes/blanco/meegotouch/icons/fennec.png

Bu kodlar ile ikonu sildik, şimdi kendi ikonumuzuda aynı yere taşıyalım. Bilgisayardan değiştirmek istediğiniz ikonu telefonunuza attığınızı varsayıyorum(MyDocs) ve yeni ikonunuzun ismi 'firefox.png' olsun:

devel-su
rootme
mv /home/user/MyDocs/firefox.png /usr/share/themes/blanco/meegotouch/icons

Eğer bir hata almadıysanız, olmuş demektir.

buyrun.

• Beğen

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler...

pRime.

pRime.

Üye
rica ederim.

RUKO

RUKO

Üye
bu menüdeki iconların büyüme sebebi ve iki sıraya düşmesinin nedenini bilen varmı arkadaşlar tlf berbat durumda şuan birtürlü çözemedim saygılar.

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
bu menüdeki iconların büyüme sebebi ve iki sıraya düşmesinin nedenini bilen varmı arkadaşlar tlf berbat durumda şuan birtürlü çözemedim saygılar.
QTWeak ten DD tweakine gidip 7 yi uygula varsayılana döner...

RUKO

RUKO

Üye
Qweak ı yükledim onuda açamıyorum arkadaşım.:(sıkıntı nerede acaba anlamadım.

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
qtweak için geliştirici modunu aktif etmen gerek fakat eğer qtweak ile değişmemişse düzelmeyebilir...Hangi işlem sonucu telefon bu hale geldi acaba? Son çare olarak telefonu sıfırlmayı deneyebilirsin...

RUKO

RUKO

Üye
Geliştirici moduda aktif edemiyorum zaten sıfırladıktan sonra bu hale geldi ankamadım gitti bi daha denesem düzelirmi acaba kardeş.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Geliştirici moduda aktif edemiyorum zaten sıfırladıktan sonra bu hale geldi ankamadım gitti bi daha denesem düzelirmi acaba kardeş.
Qtweak veya inception gibi modlar var ken cihaz sıfırlama yapılmaz
Bu tür sorunların nedeni ;)
Cihaza flash almalısınız tek care

RUKO

RUKO

Üye
Teşekkür ederim kaptan başka çare kalmadı.onuda ecerebilirsem iyi pc de yok biyerde halledeceğiz artık.iyi forumlar.;)

• Beğen
Tepkiler: ilyas_0177