İçmediği Sigara Parasıyla Apartman Sahibi Oldu !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
İçmediği Sigara Parasıyla Apartman Sahibi Oldu !

Hayatında hiç sigara kullanmadığı halde bir tiryaki gibi 23 yıl boyunca her gün sigara parası biriktiren ayakkabı boyacısı Ali Elik, 4 katlı apartman sahibi oldu.
Ordu’nun Ünye ilçesinde ayakkabı boyacılığı yapan 56 yaşındaki 7 çocuk babası Ali Elik, 23 yıldır içmediği halde sigara parasını biriktirerek hem emekli hem de apartman sahibi oldu.

Elik, yaptığı açıklamada, hayatında hiç sigara kullanmadığını ancak sigara kullansa harcayacağı parayla neler yapılabileceğini düşünerek, sigara parasını biriktirmeye karar verdiğini söyledi.
23 yıldır yaptığı birikimle hem emekli hem de ev sahibi olduğunu belirten Elik, şöyle devam etti:
”Ünye Konak Sineması’nda makinisttim. 1989 yılında makinistliği bıraktıktan sonra sigortamı nasıl öderim diye düşünmeye başlamıştım. Hayatımda hiç sigara içmemiştim. Her gün sigara içtiğimi var sayarak sigaraya harcayacağım parayı hanıma verdim ve biriktirmeye başladım. İlk birikimimle birkaç sene sigortamı ödeyerek emekli oldum. 7 çocuk var, eve sığamıyorduk, çok çocukla kiralık evde sürekli sorun oluyordu. Kendi evimiz yoktu. Eşimle bir evimiz olsun istedik ve içmediğimiz sigara parasını ev için biriktirmeye karar verdik, bugün 4 katlı binamız var. ”

• Beğen
Tepkiler: sublieutenant

maxirabit

maxirabit

Üye
Azimle yapan,işte öyle:)
Aslında beyenmediğimiz 1tlileri biriktir sek,holding kurarız da bizde okadar bekleme birde,sinek ve yağ üretimi olmuyor:)
Lazımsa,doğal olarak harcanıcak,veya verilicek.
İyi dayanmış,eşide gerçekten sabretmeyi biliyormu,yoksa hazır birikmiş deyip alır parayı da etraftan kaybolup izini de kaybettirebilirdi.

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
sigara içenlere örnek olur inşallah

• Beğen
Tepkiler: aslankaplants ve 1STayTRue35
Jomolocco

Jomolocco

Üye
vay be

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Helalolsun :alkis

anılbaran

anılbaran

Üye
:blush:

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Eli Opulecek Adamlar Bunlar Iste ..

Helal Olsun ..

nazlican

Üye
sigara içip iğrenç iğrenç sigara kokacağına biriktr ev sahibi ol :alkis

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
helal olsun. :)

sublieutenant

sublieutenant

Üye
Acaba hangi sigaranın parasını takip etmiş :dry:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt