ibretlik olay

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tayfuns

Üye
    Konu Sahibi
ibretlik olay
Bir issiz, Microsoft'un temizlikçi için verdigi is ilanina basvurur,

Personel sefi kisa bir is görüsmesini takiben ve test (yer temizletme) yaptiktan sonra sunu söyler:"-Ise kabul edildin...

bana email adresini ver, sana baslama tarihini ve getirecegin evraklari bildirecegim"

Adam boynu bükük bir sekilde bilgisayarinin ve tabii ki emailinin olmadigini söyler.

Personel sefi bu durumda kendisinin yasayan birisi olarak düsünülemeyecegini ve yasamayan birisini de ise alamayacagini yüzüne vurur.

Adam ne yapacagini bilmez ve kirgin bir sekilde ve cebinde sadece 10$ ile disari çikar.

Sebze Haline gidip 10 kg. domates almaya karar verir, kapi kapi dolasarak domatesleri satar ve sermayesini iki katina çikarir.

Bu isi üç kere daha yapar ve sermayesini 160$'a yükseltir.

Artik bu sekilde yasamini devam ettirebilecegine kanaat getirir.

Her sabah evinden biraz daha erken çikar ve daha geç döner.. Her gün parasini katlamakla mesguldür artik.

Kisa bir zaman sonra bir el arabasi satin alir, daha sonra bunu bir kamyonla degistirir.

Bir süre sonra bir sevkiyat filosunun sahibidir artik. 5 yil sonra adam ABD nin en büyük gida distribütörü olmustur.

Artik ailesinin gelecegini düsünür ve bir hayat sigortasina basvurur.

Görüsmenin sonunda sigortaci teklifini göndermek üzere email adresini ister.

Adam email adresinin olmadigini söyleyince sigortaci söyle der: -"Çok tuhaf, bir emailiniz olmadan böyle bir imparatorluk kurmussunuz, hele bir de emailiniz olsaydi ne olurdunuz kim bilir..?

" Adam düsünür ve söyle cevap verir: "Microsoft'da temizlikçi olurdum"

kissadan hisse no.1: Internet yasam için bir çözüm degildir.

kissadan hisse no.2: Eger emailin yoksa ve çok çalisirsan $ milyoneri olabilirsin.

kissadan hisse no.3: Eger bu mesaji email ile aldiysan,temizlikçi olma olasiligin $ milyoneri olmana göre daha yüksek.
Iyi günler...

Not: Bu emaile cevap verme ,ben gidiyorum ............... domates satmaya

Sizzy

Üye
bana saçma geldi ama olmasıda imsansız bir olay değil

mumya

Üye
ne saçma değil ne saçma olbilir böyle şeyler hayatta :)

prince of hell

prince of hell

Üye
gerçek olup olmaması önemli diilki siz ders çıkarın kafi :)

rapci_cariye

Üye
öğüt weriji...!

justo79

Üye
oh bea bende üzülüyodum bu yasıma geldimde bi emailim yok die :D neyse ben pazara gideyim en azaından el arabası bile alabilecek param var :P

iOS Developer

iOS Developer

Üye
bencede öğüt veririci

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt