Duyuruyu Kapat

i laçLarı aç mı tok mu almalı?

 • 23 Ocak 2010
 • 8715 Okunma
 • 3 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >

  Bazı lar aç bazı lar tok karna alınmalı...  Aç karna alınmadığı zaman arzu edilen faydayı sağlamayan lar olduğu gibi< Resmi açmak için tıklayın >
  tok karna alınmazsa mide veya bağırsak problemlerine ya da bulantıya sebep olabilen lar var.

  Bu nedenle ister reçeteli< Resmi açmak için tıklayın >
  ister reçetesiz kullanın ya içindeki talimatnameyi dikkatle okuyun ya da doktorunuz ve eczacınıza aç karna mı tok karna mı kullanacağınızı sorun.

  HANGİLERİ AÇ KARNA ALINMALI?
  Aç karna alınması gereken ların başında tiroid hormonları ve mide asit pompası engelleyicileri geliyor. Antibiyotiklerin bir kısmının da aç karna alınması şart. Başka hangi ların aç karna alınması gerektiğini uzun uzun listelemek istemiyorum ama bazı diyabet larının da mutlaka aç karna alınması gerektiğini hatırlatayım.
  Tok karna ya da öğünle birlikte alınması gereken ların başında aspirin ve romatizma tedavisinde kullanılan ağrı kesiciler geliyor. Parrasetamol veya dipiron içeren ağrı kesiciler ise aç karna alınabiliyor. Romatizmal ağrıların tedavisinde kullanılan ların çoğunun tok karna alınması mideyi korumak açısından önemli. Bazı antibiyotikleri (Ciprofloxacin< Resmi açmak için tıklayın >
  Klaritromisin) bulantı yaptığı için tok karna almakta fayda var.

  SU İLE İÇİN
  ları genelde suyla içmeniz gerekiyor. Mesela kolesterol larını kullanırken bol su içmeniz özellikle tavsiye ediliyor. Kolesterol larının özellikle greyfurt suyu ile birlikte kullanılmaması gerektiğini de hatırlatalım.
  Greyfurt suyuyla birlikte kullanılması sakıncalı olduğu bilinen lar listesinde bazı tansiyon larının ve ağrı kesicilerin de bulunduğunu unutmayalım. Prensip olarak hiçbir ilacı alkollü içeceklerle almayın.
  Alkol bir taraftan ların etkisini önlerken< Resmi açmak için tıklayın >
  diğer taraftan güçlü zararlı etkilere yol açıyor. Ayrıca bazı ların alkolün vücuttaki etkilerini güçlendirip artırdığı da biliniyor.

  ıİaç kullanırken güvenliği konusuna dikkat etmek önemlidir. Eski hekimlere göre< Resmi açmak için tıklayın >
  &#8220;lar iki ucu keskin bıçaklardır&#8221; ve onlardan yarar göreceğim derken zararlı çıkmanız da mümkündür. Bu nedenle ları daima talimatnamesinde yazdığı gibi kullanın.

  Talimatnameyi okuyun
  Herhangi bir ilacı aç mı tok mu kullanacağınız konusunda kararsız kalırsanız kutuda yazılı kullanma talimatını okuyun. Bu talimatlardaki bilgiler kesinlikle doğrudur. Çünkü içeriği sağlık bakanlığı tarafından denetlenmektedir.
  Talimatnamelerde ilacın ne zaman alınacağı yanında hangi larla alınmayacağı< Resmi açmak için tıklayın >
  dozunun ne olacağı< Resmi açmak için tıklayın >
  ne gibi yan etkilerinin ya da ne gibi zararlı sonuçlarının olabileceği de yazılıdır. Yazılı bilgilerle tatmin olmaz ya da anlayamadığınız bir nokta olursa eczacınızla konuşun.

  Kutusunda muhafaza edin
  kullanımında birkaç önemli nokta daha var: Bazı lar besin destekleriyle birlikte kullanıldıklarında yan etkiler ortaya çıkabilir. Yeni bir ilaca başlarken kullandığınız besin desteklerini doktorunuza hatırlatın.
  Daha önceden kullan-dığınız bazı lar ile yeni başlayacağınız bir geçimsizlik oluşturabilir. Eskiden kullandığınız ları da doktorunuza hatırlatmalısınız.
  ları orijinal kutularından muhafaza etmeli< Resmi açmak için tıklayın >
  kutu kapaklarını açık bırakmamalı< Resmi açmak için tıklayın >
  nemli ortamlarda saklamamalı< Resmi açmak için tıklayın >
  kullanım tarihi geçen ları tuvalete atmalı< Resmi açmak için tıklayın >
  herhangi bir yan etki gördüğünüzde hemen doktorunuz veya eczacınızla konuşmalısınız.
   


  Yazan: kum kзđiśi
 2. sitede il.aç koruması var Ceyda :d:

  Şifre-kod-k.e.y.gen anlamında kullanıldğı için :oke:
   
 3. sağolasın güzel bilgi..
   
 4. teşekkürler
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/10/2017 - 00:33