Huawei Neden Kara Listede?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Huawei Neden Kara Listede?
Biraz bakındım da bulamadım bu Huawei'yi neden şamar oğlanına çevirdiler kara listeye falan alındı google , microsoft sırt döndü . Bilenler anlatabilir mi?

supragt

supragt

Üye
Amerikan hükümeti tarafından Huawei'nin casusluk yaptığı iddia edildi bu yüzden diye biliyorum.

PALA.

PALA.

Üye
Bence tamamen fiyat politikasıyla alakalı bir mevzu.
Ziraa yarı fiyatına ürünler üretmesi abd nin işine gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve rear2011
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Uzun hikaye. YouTube da bu konu ile ilgili bir sürü video var. Özeti şu; çin in ekonomisi Amerika nin ekonomisini geçecek seviyeye geldi. Hali ile Donald Trump ta bunun olmasını önlemek için ticaret savaşları başlattı. Apple a bile Çin'deki fabrikani kapat gel Amerika'da fabrikani aç diyor. Hatta Apple fabrikasını Çin'den taşımaya başladığını okumuştum dün. Kısaca adam kendilerinden daha büyük kimsenin olmasını istemiyorlar. Yakında diğer Çinli telefon üreticileri de aynı duruma dusecekler.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Piyasa Capon ve Çan Çin Çonlarda İşi Bilseler Varya

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Büyüdükçe yalnızlaşacak haberi yok.
Çin olmasa, abd 2 katı maliyetle üretir...
Bu iş Ruslara yarayacak gibi... Yandex :hmmm
Sadece yandex ile yürümez bu iş . İphone fiyatı 40 milyar olsun alıcısı çıkar bizim ülkede

vedat1966

vedat1966

Üye
Apple ABD ekonomisinin %15'ini oluşturuyor. Yani tamamen ekonomik kaygıdan dolayı çamur atma politikası. Ne desin Huawei bizim ekonomimize zararlı diyecek değil ya casusluk yapıyor diyecek.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
z.turk30

z.turk30

Üye
Huawei kökleri askeri stratejilere uzanan bir şirket arkadaşlar.Hali hazırda Amerika ve Rusya arasındaki fiber savaşını bilmeyen yoktur.Haber alma dünyada sadece Amerika tarafından yapılmıyor.Artık huawei markası haberleşme ağlarını elinde tuttuğu için bu savaşta 3.sıradan yukarı doğru çıkmaması gerekiyordu (zirveye)
Ama şunu unutmayın; seni öldürmüyorsa daha güçlü yapar..

karansa

karansa

Üye
Amerika'sın, elinde dünya devi bir marka barındırıyorsun. "Apple", satışları ve faaliyetleri ülkenin ihracat ve ekonomisine en büyük katkılardan birini sağlıyor. Sonra Çin'li bir firma "Yahu hep baz istasyonuna yönelmeyelim, biraz da telefon yapalım." diyor. Sonra bakıyorsun ki pazar payında senin ülkenin en büyük firmasını gün gelmiş sollamış. Ne yaparsın? Onlar da düşündüklerini yapıyor.

Üst Alt