Huawei Ascend G301 Diğer Adıyla U8816 Root işlemi nasıl yapılır.

Sponsorlu Bağlantılar

dostlar2

Üye
    Konu Sahibi
Huawei Ascend G301 Diğer Adıyla U8816 Root işlemi nasıl yapılır.
Uzun uğraşlar sonucunda Huawei Ascend G301 telefonu sornusuz bir şekilde rootlamayı başardım.

Öncelikle HiSuiteyi kurun.Ama açmayın.Kurulumu tamamladıktan sonra telefonuzun AYARLAR/UYGULAMALAR/GELİŞTİRME/USB HATA AYIKLAMA MODU seçili olsun.Ayrıca AYARLAR/BİLİNMEYEN UYGULAMALAR seçeneğide seçili olsun.

Sonra telefonuzu USB bağlantısını yapın.5-10 saniye Driverlerin yüklenmesini bekleyin.Sonra indirdiğiğiniz Eroot.exe dosyasını çalıştırın.biraz bekleyiniz telefonu gördükten sonra.sağ alt köşedeki root düğmesine basın ve bekleyin.telefonuz açılıp kapanacak.açılıp kapadığında root işlemi tammalanmış olacak.Eğer kapanmazsa siz açıp kapatırsınız.
işte bu kadar.

Şimdi gelelim KVK nın gereksiz uygulamalardan kurtulmaya.
Root Explorer.apk dosyasını indirip telefonuzun hafıza kartına atınız.Ve kurlumunu yapınız.
kurulum yapıldıktan sonra Root Explorer çalıştırnız. sonra ..Data\cust\App dizinindeki KVK uygulamlarını siliniz.ve telefonuzu yeniden başlatın.Mount r/w tıklayarak Mount R/O yapmayı unutmayın.aksi halede silemezsiniz

artık eskisinden daha hızlı kontrol yetkisi bizde olan muhteşem bir telefonunuz var.

son olarak arkadaşlar ben yaptım ve sorunsuz kullanıyorum.Amat dikkat edin sorumlluk size ait.

İşte Linkler

G301 İçin Gizli Menü Kodu *#*#2846579#*#*

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Teodor34

Teodor34

Üye
Teşekkürler arkadaşım..

Bu Eroot göründüğü üzere çince peki superuser uygulmasıda çincemi kuruluyor telefona yani içeriğindekiler falan..

dostlar2

Üye
    Konu Sahibi
yok kardeşim olmaz....

ahmet ferid

Üye
arkadaşım emeğin için sağol ancak yönergeni takip ettim ve
rootexplorer.apk dosyasına tıkladığım ve oradan data tıkladığımda mounted as r/o başlıklı yazı çıkıyor

your phone doesn't appear to be rooted.this is requred in order to gain access to protected files and folders such as this.
the easiest way to find out how to root your phone is to google "root your_phone_name" and look trough the results for an appropriate tutorial.
yazıyor sonuç alamadım yardımcı olabilir misiniz?

dostlar2

Üye
    Konu Sahibi
root chek prolarla root olup olmadağını kontrol edermisin.birde telefonda orjinal rommu yüklü onu belirtirmisin.bu root işlemi orjinal romda başarılı oluyor.olmazsa gere orjinal romu yükle tekrar yap

seracetin

Üye
Orjinal kvk room var bu yöntemle denedim ancak rootlama olmuyor superuseri kurmuyor dolayısı ile ahmet ferid kardesimin dediği uyarıyı bende alıyorum onun için root exploreri kurmanında bir anlamı olmuyor framaroot yönteminide denedim yone olumsuz acil yardım lütfen. Tşk...Sonunda oldu VROOT programı sayesinde orjial kvk romlu telefonumu rotladım ve gereksiz kvk programlarından kurtuldum
arkadaşım emeğin için sağol ancak yönergeni takip ettim ve
rootexplorer.apk dosyasına tıkladığım ve oradan data tıkladığımda mounted as r/o başlıklı yazı çıkıyor

your phone doesn't appear to be rooted.this is requred in order to gain access to protected files and folders such as this.
the easiest way to find out how to root your phone is to google "root your_phone_name" and look trough the results for an appropriate tutorial.
yazıyor sonuç alamadım yardımcı olabilir misiniz?

Tigermaxus

Üye
HUAWİ ASCENG G301 UN-ROOT (tigermaxus)

Bu işlemi yapmak çok basit ve hiç bir programa gerek kalmadan işinizi halledeceksiniz,

Unroot işlemini yapmadan önce bikaç şey söylemek istiyorum huawei ascen kullanıcıların coğu bu forumda huawei ascen g301 root adlı yazıyı okuyup telefonlarını rottlamışlardır,coğu kişinin aklında telefonumu rootlasam garantiden cıkarmı düşüncesi var,doğrudur bende ilk telefonumu rootladığımda kafamda garantiden cıkarmı düşüncesi vardı mağlum telefonu alalı 1 ay bile almadı neyse bundan hiç korkmanıza gerek yok az sonra yapacagınız bir iki adımdan sonra telefonunuz un-root olup telefonu ilk aldığınız günki gibi yapacaksınız ve bundan emin olun ben teli 5 defa root ve un-root yaptım her defasında aynı başarıyı yakaladım....Fazla uzatmadan;

Huawei Ascend G301 diğer adıyla U8816 un-root yapmak için

Hemen HUAWEİ nin resmi sitesine girip Huawei ascend g301 için duran 2.3 UPDADE (güncelleme ) rar dosyasını indirin

sonra bu rar dosyasını telefonunuzun hafıza kartına kopyalayın ve hafıza kartınızı tele bağladıktan sonra dosya yöneticisine girip sd card a yanı hafıza kartına attıgınız rar arşivi şeklindeki update dosyasını bulun ve üzerine tıklayıp rar arşivin içindekileri dışarı cıkarın, Cıkan dosyaların içinde 'dload' adlı dasyayı kesip sd cardınızın yani hafıza kartınızın girişine yapıştırın yani dosya yüneticisini acıp sd carda girdiğinizde 'dload' dosyası ana dizinde görünsün.....

Ve bunları yaptıktan sonra telefonu kapatın bataryayaı cıkarın 10 sn sonra bataryayı takın

ve ses tuşlarının yani ses+ ve ses- tuşunu basılı tutun ve olara basılı iken açma tuşuna basın ve tutun

günceleme yüklenmeye başlayıca tuşları bırakabilirsiniz,alta gri cubuk pembeleşerek ilerliyorsa bilinizki güncelleniyor (UYARI :eğer güncelleme sırasında hata olursa veya direk ekran pembe olursa gidip dosyaları uygun bir şrkilde sd carda kapyaladığınızda emin olup tekrar yaın)

Güncelleme bitikten sonra talefonun acılmasını bekleyin acıldıktan sonra telefonunuzun root yetkisinin kalktıgını ve tamamaen Orijinal ve garanti kapsamına giren ilk aldığınız halini göreceksiniz

kesinlikle denenmiştir %100 başarısı vardır Yani gidip unroot programalarıyla uğraşmadan güncelleme dosyasını yükleyip işinizi temiz yapıp sağlama alın.....

----facebook sayfası: TİGERMAXUS (teknoman) ------GÜLE GÜLE KULLANIN------

arkanali

Üye
Allah razı olsun yararlı bir bir bilgi.. Fakat eroot.exe nasıl kurabilirim. Link ata bilir misiniz. Root işelmeinden sonra sürümü nasıl 4.. ve üzeri yapabilirim. Ayrıca şu an telefonum da şebeke sorunu var. Her şeyi çalıyor. Su kaçmıştı tamir gördü ekrenı değiştirdik. Ekranı taktıktan sonra şebeke geldi ve giti. Bir daha gelmedi. root işlemi ile bu sorunu çözebilir miyim..

Üst Alt