hTC Wildfire S Jelly Bean 4.1.2 güncellemesi

Sponsorlu Bağlantılar

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
hTC Wildfire S Jelly Bean 4.1.2 güncellemesi
Arkadaşlar bir ingiliz sitesinde buldum sizlerle paylaşmak istedim. Eğer tekrar konuysa özür dilerim telefonla olduğum için kapsamlı arayamadım konuları. Kendim deneyemdim USB kablosu olmadığı için. En kısa zaman da deneyeceğim. Bu zamana kadar kim denerse konuya yazmasını rica ediyorum. yapılması gerekenleri yazıyorum. Çevirmeden yazıyorum kusura bakmayın.

Update HCT Wildfire S To Android Jelly Bean 4.1.2 Using AOKP Custom ROM

Step 1 -

Step 2 - Now plug your device to your PC using the original USB cable..

Step 3 - Copy the Android 4.1.2 ROM zip and then paste them to the phone’s SD card. Be sure the files are in SD card root.

Step 4 - Shut down your device now.

Step 5 - Let’s get into the Bootloader Mode. Turn your device ON now, while your finger holding these buttons: Volume Down + Power.

Step 6 - Do what the on-screen instructions say. Now choose BOOTLOADER, then head to RECOVERY.

Step 7 - And within the ClockworkMod recovery, do a data wipe first. Then search for “flash zip from SD card” then click and hold the Power button to select it.

Step 8 - Again press the Power button in order to choose “choose zip from sdcard”.

Step 9 - Use your volume keys now to go to Android 4.1.2 ROM zip file that you placed to your SD card from step 3, to choose it you can use the Power button. Then confirm the installation process on the next screen.

Step 10 - Once the installation is completed, head to “+++++Go Back”. Then reboot your device, by choosing the “reboot system now” on the recovery. Your device will take reboot, this process may take few minutes, therefore just wait.

Well done now you have Android 4.1.2 AOKP Jelly Bean running on your HTC Wildfire S, to check it simply navigate to Settings > About.

messevim

messevim

Üye
wıldfıre nın donanı mı 4.1.2 ye yetıyor mu kı ?

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
HTC tarafından verilmiş resmi bir güncelleme değil bu. Custom ROM.

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
messevim, valla onu bilmem kardesim. ama ben 1-2 gune kendim deneyecegim)
Mobilator, evet custom ROM

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Merak etmeyin arkadaşlar yarın size sonuc bildireceğim :)

burhankoxp22

Üye
:) yeter ve kasma vs hıcbırsey olmaz hatta stock romdan daha hızlı calısır

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar herşey hazır da bir tek şunu nerden yapacağımı bulamıyorum. Step 7 - And within the ClockworkMod recovery, do a data wipe first. bunu nerden yapabilirim? bunsuz olmuyor denedim

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Arkadaşlar herşey hazır da bir tek şunu nerden yapacağımı bulamıyorum. Step 7 - And within the ClockworkMod recovery, do a data wipe first. bunu nerden yapabilirim? bunsuz olmuyor denedim

CWM menüsünde Advanced seçeneği var. Orada Wipe Data olması lazım.

Sizde CWM yüklü değil mi?

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Evet arkadaşlar denedim romu yükledim qayer başarılı bir şekilde çalıştı. Bende hiç kasma falan olmadı. 2 sorun var birincisi kamerada biraz çizgiler oluşuyor ikincisi ise klavye çalışmıyor. Mesaj yazmaya veya herhangi birşeye girdimde klavye kapandı yazısı çıkıyor ortaya. Romdan kaynaklanıyor sanırım daha titiz bir çalışma sonunda bu sorunları da gidermek mümkün diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Mobilator
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Evet arkadaşlar denedim romu yükledim qayer başarılı bir şekilde çalıştı. Bende hiç kasma falan olmadı. 2 sorun var birincisi kamerada biraz çizgiler oluşuyor ikincisi ise klavye çalışmıyor. Mesaj yazmaya veya herhangi birşeye girdimde klavye kapandı yazısı çıkıyor ortaya. Romdan kaynaklanıyor sanırım daha titiz bir çalışma sonunda bu sorunları da gidermek mümkün diye düşünüyorum
Kamerada çıkan çizgiler işlemci frekans ayarından olabilir. Yani mesela işlemci normalde 600 MHZ, siz 600 dışında kullanırsanız işlemciyi kamera etkilenebiliyor.

Klavye sorunu için cihazınıza Türkçe Klavye programını yükleyebilirsiniz. Sorunun çözülmesi lazım.

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi

Kamerada çıkan çizgiler işlemci frekans ayarından olabilir. Yani mesela işlemci normalde 600 MHZ, siz 600 dışında kullanırsanız işlemciyi kamera etkilenebiliyor.

Klavye sorunu için cihazınıza Türkçe Klavye programını yükleyebilirsiniz. Sorunun çözülmesi lazım.
Evet sanırım işlemci hızını artırmıştım. şöyle ki, klavye sorununu bende öyle çözmek istedim fakat google playa girip de türkçe klavye yazmadığım için (malum klavye çalışmıyor) öyle de kaldı. Açıkçası sense arayüzü beni fazlasıyla tatmin ediyor diye geri döndüm.

- - - Eklendi - - -

Evet sanırım işlemci hızını artırmıştım. şöyle ki, klavye sorununu bende öyle çözmek istedim fakat google playa girip de türkçe klavye yazmadığım için (malum klavye çalışmıyor) öyle de kaldı. Açıkçası sense arayüzü beni fazlasıyla tatmin ediyor diye geri döndüm.

- - - Eklendi - - -

Bu romlar iyi güzel de hepsi yani benim kullandıklarım arasında diyorum ya apex launcher ya nova launcher yada bilmem herhangi bir launcher zorunluluğu var ve ben hiç hoşlanmıyorum launcherlerden. daha doğal yani launcher zorunluluğu olmayan bir rom önerirseniz memnun olurum. Biri var bende Xperia romu htc için pek güzel hızlı ve stabil fakat hatırlamıyorum bir problemi vardı onun için geri döndüm

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Sorun da tam şurada arkadaşım. Ben launcher sevmiyorum ve kullanmıyorum. Custom romlar ise hepsi launcherle geliyor ve silinmiyor
ES File Explorer yükleyip, ayarlardan root yetkisi verirseniz sistem dosyalarına erişim sağlayabilirsiniz.

Sonra cihazın root, yani anadizinine gidip 'system>app' klasöründen sistem uygulamalarına erişirsiniz. Buraya istediğiniz uygulamayı ekleyebilir, istediğinizi çıkarabilirsiniz. Ama bazı uygulamalar hata verebilir. Yani sistem dosyası olmaya müsait uygulamaları deneyin. Çalışmama ihtimaline karşın ilk başta bulunan launcher uygulamasını da silmeyin.

• Beğen
Tepkiler: FGFC820
FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi

ES File Explorer yükleyip, ayarlardan root yetkisi verirseniz sistem dosyalarına erişim sağlayabilirsiniz.

Sonra cihazın root, yani anadizinine gidip 'system>app' klasöründen sistem uygulamalarına erişirsiniz. Buraya istediğiniz uygulamayı ekleyebilir, istediğinizi çıkarabilirsiniz. Ama bazı uygulamalar hata verebilir. Yani sistem dosyası olmaya müsait uygulamaları deneyin. Çalışmama ihtimaline karşın ilk başta bulunan launcher uygulamasını da silmeyin.
Teşekkür ederim kardeşim sağolasın. Peki bir sorum olacak. Sistem dosyasına erişip nova launcheri sildiğimde muhtemelen hata verecektir o hatayı nasıl giderebilirim?

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Hata almazsınız. ROM içinede sonradan yüklendiğinden normal bir uygulamayı silmiş gibi olacaksınız.

FGFC820

FGFC820

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim herşey için

06Nurettin

Üye
ne oldu bir neticeye varıldımı şimdi bu room kullanılabiliyormu..?

Üst Alt