HTC Wildfire S 2.3.5 Türkiye Güncellemesi Alanlar için Bootloader Unlock (hboot 0,90)

Sponsorlu Bağlantılar

TLGALTN

Üye
    Konu Sahibi
HTC Wildfire S 2.3.5 Türkiye Güncellemesi Alanlar için Bootloader Unlock (hboot 0,90)
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle deneme aşamasında oluşacak sorunlardan (ki pek sanmıyorum) sorumlu olmadığımı ve deneme halinde tüm sorumluluğun size ait olduğunu bildiririm.

Öncelikle HTCDEV üzerinden "HTC EU" hboot güncellemesini indiriniz.
Sonra bilgisayarınızın "c:\windows\temp" klasörünüze gidiniz
yüklemeyi çalıştırınız ve ilerleyiniz "ROM NOT SUPPORTED" Hatasını alınız.
!!!Püf nokta: Sakın ama sakın rom not supported hatasından sonra tamama basmayınız ve temp klasöründe "CTRL + F" tuş kombinasyonunu kullanarak aramaya giriniz.
Rom_01.zip ve Rom_02.zip (10 mb civarı olmalı) dosyalarını bulunuz ve "Masaüstü" klasörünüze kopyalayınız. aksi takdire RUU ya tamam dediğinizde silineceklerdir.
Rom_01.zip dosyasının adını " PG76IMG.zip " olarak değiştirip telefonunuzun hafıza kardına atınız. bu aşamada sadece radyoyu güncelleyecektir. Telefon açılınca bu dosyayı siliniz.
Rom_02.zip dosyasının adını " PG76IMG.zip " olarak değiştirip telefonunuzun hafıza kardındaki eski PG76IMG.zip dosyasını silip rom_02 olanı (kopyala ve değiştir) atınız. bu aşamada Hboot ve Radyo güncellenecektir. Geri kalan aşamalar HTCdev.com üzerinden tamamlanacaktır.

Root etmek ve Recovery kurmak
İşte size en basit aşama!
Telefonunuzu htcdev üzerinden UNLOCKED yaptıktan sonra bu dosyayla saniyeler içinde root edebilirsiniz :)

Programın kullanımı gayet basit. Wildfire S için yapılmıştır. Şu anda bu yöntem sayesinde cihazım Unlocked olmuştur ve Root edilmiştir.
İşinize yaradıysa bir teşekkür yeterli
Saygılar
Volkan.

KELGER

KELGER

Üye
wav kardeş hayırlı olsun güzel anlatım ama direk dosya adlarını hazır verseydin daha iyi olurdu böyle karıişıklık çıkabilir.

TLGALTN

Üye
    Konu Sahibi
Aman diyorum abi bir kere başka bir forumda dosya verdim o dosya değiştirildi başıma gelmeyen kalmadı. Hiç beddua almak istemediğimden birazda emek sarfedilsin birşeyler daha iyi öğrenilsin diye böyle yaptım. yakın zamanda kendi blogum ve burası için videolu anlatım yapmayı düşünüyorum.

Edit: Vede ben olsam asla ve asla 4 mesajı olan birinden dosya indirmezdim.

cemdroid

cemdroid

Üye
bişey sormak istiyorum şimdi konunu inceliyordumda rom_01.zip rom_02.zip bunların ikisinide kurmakta ki amaç nedir? sadece rom_02.zip i kuruncada çalışıyor. ama bu rom_01.zip i kurunca cihaz ne hikmetse s-off oluyor. bir bilgin varmı? teşekkürler paylaşımın için

TLGALTN

Üye
    Konu Sahibi
rom 01 sadece radyo için diye biliyorum. vede s-off olduğunu gözlemlemedim heralde gözümden kaçtı o kısım. En kısa zamanda videolu anlatım yapmaya çalışacağım.

muratsim67

Üye
linki yenilermisin

KELGER

KELGER

Üye
linki yenilermisin

çok geç kaldın

---------- Eklendi @ 16:50:04 ---------- Yazıldı @ 16:46:25 ----------

ama yinede al sen yabancı değilsin.

s-off yapmaya yarayan dosyadır.
Başka arayan arkadaşlar varsa paylaş lütfen.

veliaht_06

Üye
arkadaşlar htcdev üzerinden programı indiremedim yardımcı olur musunuz?
link verebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: -efşan
okanzencir

okanzencir

Üye
***UNLOCKED***
HBOOT-1.09.0099
MARVEL PVT SHIP S-ON RL
MICROP-0451
RADİO-7.57.39.10M
Feb 8 2012,18:29:31

arkadaslar yaklasık 3 aydır bu S-OFF olayını arastırıyorum .... Ama Artık yardım almam gerektını dusunuyorum ... kusura bakmayın ama nalet ettim her yerden indirdim bu dosyayı yabancı sitelerde dahil ama bir türlü bu nalet olasıca telefonu S-OFF yapamadım ne olur birisi yardım etsin lütfen walla delirmek üzereyim ..... şimdiden çok teşekur ederım

okanzencir

okanzencir

Üye
hadi be kardesım bir yardım edin

benqwen

Üye
Kardeş şimdi olayı ben anlamadım ne işe yarıo bunları yapınca ve yaptıktan sonra telefonda bozulma felan olabliyormu ?

the_jolly

the_jolly

Üye
hay s off nuda rootunuda valla bende bıktım

Üst Alt