HTC Sensation XL sistem hatası.. (yardım edin)

Sponsorlu Bağlantılar

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
HTC Sensation XL sistem hatası.. (yardım edin)
merhaba arkadaşlar. son 3 4 gündür durup dururken ya da bir programı kullanırken "System UI durduruldu. HTC'ye bildirmek ister misiniz?" diye bir hata geliyor. hayır ya da gönder komutu verdikten sonra status bar ( bildirim çubuğu ) kayboluyor. 5 saniye sonra kendine geliyor. telefonu fabrika ayarlarına geri yükledim. 1 tane bile resim ve program kalmadı. ama sorun devam ediyor. telefonum rootlu değil haliyle rom da yüklü değil. tamamen orjinal. sizce sorun ne olabilir? yardım ederseniz mutlu olurum yoksa bu lanet cihazı 3. kez servise göndermiş olucam :)

epts

epts

Üye
Sisteme müdahale eden bir program olabilir. Ruu exe dosyasını bulup romu yeniden kurun.

Baskentliia

Baskentliia

Üye
room la alakalı bır konudur

• Beğen
Tepkiler: FK5896
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
ama bunun için root yapmam gerekiyor. bu da garanti dışı bırakıyor. şimdi ben bu cihaza güvenemem de. root yaparım ekranı yine arızalanır en az 400 500 lira masraf.. sanırım servise gitmesi ve yeni bir rom atılması gerekiyor..

epts

epts

Üye
Hocam benim dediğim root yapmadan yapılıyor.zaten orjinal yükleme yapacaksın.exe programına tıklayınız,o kendisi kurar

• Beğen
-efşan

-efşan

Üye
RUU_Runnymede_HTC_Tur

diye aratıp uygun ruu bulduktan sonra basitçe yükleyebilirsin orijinal romu.
.exe formatındadır ve root gerektirmez.

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Onerileriniz icin tesekkurler. En kisa zaman da deneyecegim. Bir de root atmadan sense 4'u yukleyebilir miyim acaba o daha stabil :)

-efşan

-efşan

Üye
Yahu root at gitsin. :)

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Ama dedigim gibi surekli ariza cikariyor cihaz root attiktan sonra yine ariza cikarirsa 400-500 lira zarar yapmak istemem yoksa 1000 kere root atmistim :)

- - - Eklendi - - -

bu arada bir şey daha soracağım. bu rom sensation xl 'in ilk romu yani güncellemeden önceki romu. bu romu yüklediğimde yeni güncellemeyi alabilir miyim tekrardan?

- - - Eklendi - - -

dediğiniz romu indirdim. telefona kurarken [140]: BOOTLOADER SÜRÜM HATASI aldım. rom cihazınıza uygun değil başka rom deneyin diye yazı çıktı. sizce sorun nedir? ne yapmalıyım? bir de romu indirebileceğim bir link verirseniz sevinirim. belki de indirdiğim rom hatalı...

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
sorunu çözdüm, bu sorun facebook messenger'dan kaynaklanıyormuş. htc kullanıcıları altına yazmış hep system ui hatası alıyorum status bar kayboluyor diye.

theend01

Üye
bende ko9nusma yaparken ekraN KAPANMIOR SIZDEDE OLUORMU.

Üst Alt