HTC Desire X (JellyBean) ROOT

Sponsorlu Bağlantılar

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire X (JellyBean) ROOT
Önemli!!! Cihazınızı ROOT yaparken kayıtlı tüm bilgileriniz siliniyor (Rehber ve tüm uygulamalar) bu nedenle telefon rehberinizin yedeğini mutlaka alın, ben bu iş için programını kullandım. Uygulamaları ne yaparsınız bilmem bende çoğunun setup hali vardı zaten.

İlk olarak HTC nin tüm driver larını yüklemeniz gerekiyor. yükleyin.

Bilgisayarınızda java'nın son versiyonu yüklü olması gerekir.

Cihazın bootloader kilidini açmak için HTCDev sitesine kayıt olun.

ROOT için gerekli , , programlarını indirin.

1- HTCDEV sitesine giriş yapın. Bootloader kilidini açmak için

All other supported models seçin Begin unlock bootloader tıklayın. Sonra gelen ekranı da kabul edin. Legal Terms ekranındaki kutucukları işaretleyip 'Proceed to Unlock Instructions' butonuna tıklayın.

İlk iki sayfada altta bulunan 'Proceed To Step' butonunu kullanın ve 8. adım yazan sayfaya gelin

2- Desire_X_All-In-One_Kit_v2.1 rar dan çıkartın. Klasörü açın Data Recoveries klasörü içine indirdiğiniz recovery.img dosyasını atın. Şimdi Desire X.exe çalıştırın

Cihazı bootloader modda çalıştırmak için önce kapatın sonra ses kısma ve power tuşuna basılı tutun.

Seçenekler arasında geçmek için ses tuşlarını seçim için açma tuşunu kullanın ve fastboot seçeneğini seçin. Cihazı usb kablosu ile PC ye balayın biraz bekleyin

Get token ID seçip go butonuna tıklayın. cihazı tanırsa (herşeyi doğru yatıysanız) ilk pencereyi kapattığınızda size

bu ekran görünecek, önce sağ tık yapın 'işaretle' seçin sonra resimde gördüğünüz halde seçin ve enter a basın şimdi HTCDEV sitesinde açtığımız sayfaya gidin ve sayfa sonundaki
'Enter token' yazan kutuya yapıştırın. Submit butonu ile gönderin, bu işlemi yapınca size mail ile 'Unlock_code.bin' dosyası gönderilecek dosyayı indirin ve '
Desire_X_All-In-One_Kit_v2.1'
Data klasörü içine atın.

3- Cihazı yine bootloader modda açıp fastboot seçin. Daha sonra PC'den Unlock bootloader seçin ve go butonuna tıklayın sizden dosya seçmenizi isterse unlock_code.bin dosyasını seçin, şimdi telefon ekranına
bir uyarı gelecek ses tuşu ile 'Yes' seçimi yapın güç tuşu ile kabul edin. Bu işlemden sonra telefon resetlen miş bir şekilde açılacak gerekli bilgileri girin.

4- Cihaz hafızasına superuser zip dosyasını atın. Cihazı yine bootloader modda başlatın

Your own recovery seçin ve Flash Recovery tıklayın indirdiğiniz recovery.img dosyasını seçin

5-Telefonu kapatıp recovery modda son kez açın 'install zip from SD Card' seçin hafızasına attığınız superuser.zip dosyasını seçin, daha sonra işlemi tamamladak için 'Reboot system now' seçin ve telefonun açılmasını bekleyin işlem tamam.

Yöntem denenmiştir sonuç pozitif..

Kaynak aldığım site:

marowak

Üye
telefona fabrika formatı attım tekrar yaptım herseyi recovery de acınca nandroid diye siyah ekranda turuncu yazılarla bi sürü şey çıktı ordan super useri seip bişiler yaptı root checker ile sonunda congratulations yazısını gördüm .. teşekkürler ( nandroid ekranındayken sd kartı yanlışlıkla formatladık arada ama olsun)

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
Anlatımı tekrar düzenledim.

ek368

Üye
Anlatımı tekrar düzenledim.
Teşekkürler yardımlariniz için bir sorum daha var en son yukledigimiz süper user dosyasını bütün custom ve stock romlarda kullanabiliyor muyuz yani bundan sonra recovery ve boot flashlayip istediğimiz romu kullanabilir miyiz? Bir de stock rom da aynı custom rom gibi mi yükleniyor?

HAKAN.TN

HAKAN.TN

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler yardımlariniz için bir sorum daha var en son yukledigimiz süper user dosyasını bütün custom ve stock romlarda kullanabiliyor muyuz yani bundan sonra recovery ve boot flashlayip istediğimiz romu kullanabilir miyiz? Bir de stock rom da aynı custom rom gibi mi yükleniyor?
Cihazına uygun ve güzel bir rom bulursan kullanabilirsin tabiki ama bizim forumda desire x için çok birşey yok. Eğer " " dan bakarsan daha çok şey bulabilirsin.

burhankoxp22

Üye
güzel anlatım herkez yararlansın aslında tüm htc modelleri için geçerli bu anlatım yok htc desire s yok htc one farketmez hepsi aynı işlem yapılıyor.

• Beğen
Tepkiler: diefck