HTC Desire ŞARJ Problemi yaşayanlar 3 adet Şarj Uzatma önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

wolfturk

wolfturk

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire ŞARJ Problemi yaşayanlar 3 adet Şarj Uzatma önerisi
Şarjı Az giden arkadaşlara bir öneri

NOT: tan alıntdır.)

HTC Desire kullananlar bilirki, şarj sorunu olan bir cihazdır. Maalesef yurt dışında üretilen modellerde Amoled ekran kullanılırken Türkiye'de SLCD modelleri satılıyor ki, bu %20 daha fazla batarya tüketmesine yol açıyor.
İnternet ortamında bu sorun için 3 farklı çözüm öneriliyor.

ÇÖZÜM 1:

Ayarlar -> Kablosuz Özelliği ve Ağlar -> Mobil Şebekeler altındaki

Veri dolaşımı, Veri dolaşımı sesi ve Hep açık mobil veriyi etkinleştir seçeneklerini kapatın. Şebeke Modunu "yanlızca GSM" olarak ayarlayın. Bunun sonucunda 3G olan iletişim hızınız 2G'ye (yani EDGE) düşecektir. İhtiyaç durumunda Şebeke Modu : Otomatik yapılarak 3G (H) hızına çıkartılabilir. Bu kesinlikle belli oranda batarya ömrünü arttıracaktır.

ÇÖZÜM 2 :

Bu yöntem %40-50 arasında batarya ömrünü arttırıyor.(Benim HTC Desire HD normal kullanımla (10 görüşme 2-4 saat oyunla) 2 gün gidiyor.Bunu yapmadan önce 4-6 saat arası gidiyordu.)

1.Telefonunuz açık konumdayken tam dolup yeşil led yanana kadar şarj edin.
2.Telefonu şarjdan çıkarın ve kapatın.
3.Telefonunuz kapalı konumdayken tekrar şarja takın ve yeşil led yanana kadar bekleyin.
4.Yeşil led yandıktan sonra şarjdan çıkartın ve telefonu açın.
5.Telefonun tamamen açılıp kullanılabilir hale gelmesini bekleyin(pin kodunu girin,şebekeyi falan bulsun) ve telefonu tekrar kapatın.
6.Telefon kapalıyken tekrar şarja takın ve yeşil led yanana kadar bekleyin.
7.Yeşil led yandıktan sonra telefonu şarjdan çıkarın.Kalibrasyon tamamlanmıştır.

ÇÖZÜM 3 :

Aşağıdaki adreste, eski yöntemlerle yapılan şarj doldurma yönteminin HTC Desire'da çok başarılı olduğu ve hatta 2 kat daha fazla batarya ömrüne kadar artış sağlanabileceği vurgulanmış.

1. Cİhazınızı açın ve açık iken 8 saat veya 10 saat şarj edin. Bu esnada kesinlikle herhangi bir işlem yapmayın.
2. Cihazı şarjdan çıkarın ve kapatın. Kapalı iken tekrar şarja bağlayın. 1 veya 3 saat daha şarj edin.
3. Telefonu şarjdan çıkarın ve cihazı açın. 2 dakika kadar hiçbir işlem yapmadan bekleyin ve cihazı tekrar kapatın.
4. Telefon kapalı iken en az 1 saat daha şarj edin.
5. Şarj ömrünüzün 2 kat daha arttığını gözlemleyin

Arkadaşlar ben 1. ve 2. denedim (HTC Desire ile) gerçekten 13-15 saat giden şarj 2 günü buluyor sizde deneyerek cevap yazarsanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Vefasız_Alem41 ve pazzuzu

FQXT

FQXT

Üye
1.secenek eskıden berı kullanılıyo ama dıgerlerı sehır efsanesı gıbı geldı bana =) sarz suresınde en ıyı verımlılık ekranı en az ısık secenegınde kullanmaktır bence ...paylasım ıcın sagolun..

muaythai

muaythai

Üye
3000 mAh batarya alın kurtulun arkadaşlar :) telefon kaba görünüyor ama şarj olayı süper ;)

hsahin4

hsahin4

Üye
Şarjı Az giden arkadaşlara bir öneri

NOT: tan alıntdır.)

HTC Desire kullananlar bilirki, şarj sorunu olan bir cihazdır. Maalesef yurt dışında üretilen modellerde Amoled ekran kullanılırken Türkiye'de SLCD modelleri satılıyor ki, bu %20 daha fazla batarya tüketmesine yol açıyor.
İnternet ortamında bu sorun için 3 farklı çözüm öneriliyor.

ÇÖZÜM 1:

Ayarlar -> Kablosuz Özelliği ve Ağlar -> Mobil Şebekeler altındaki

Veri dolaşımı, Veri dolaşımı sesi ve Hep açık mobil veriyi etkinleştir seçeneklerini kapatın. Şebeke Modunu "yanlızca GSM" olarak ayarlayın. Bunun sonucunda 3G olan iletişim hızınız 2G'ye (yani EDGE) düşecektir. İhtiyaç durumunda Şebeke Modu : Otomatik yapılarak 3G (H) hızına çıkartılabilir. Bu kesinlikle belli oranda batarya ömrünü arttıracaktır.

ÇÖZÜM 2 :

Bu yöntemin %40-50 arasında batarya ömrünü arttırdığı söylenmektedir. Ben bir faydasını gördüm.

1.Telefonunuz açık konumdayken tam dolup yeşil led yanana kadar şarj edin.
2.Telefonu şarjdan çıkarın ve kapatın.
3.Telefonunuz kapalı konumdayken tekrar şarja takın ve yeşil led yanana kadar bekleyin.
4.Yeşil led yandıktan sonra şarjdan çıkartın ve telefonu açın.
5.Telefonun tamamen açılıp kullanılabilir hale gelmesini bekleyin(pin kodunu girin,şebekeyi falan bulsun) ve telefonu tekrar kapatın.
6.Telefon kapalıyken tekrar şarja takın ve yeşil led yanana kadar bekleyin.
7.Yeşil led yandıktan sonra telefonu şarjdan çıkarın.Kalibrasyon tamamlanmıştır.

ÇÖZÜM 3 :

Aşağıdaki adreste, eski yöntemlerle yapılan şarj doldurma yönteminin HTC Desire'da çok başarılı olduğu ve hatta 2 kat daha fazla batarya ömrüne kadar artış sağlanabileceği vurgulanmış.

1. Cİhazınızı açın ve açık iken 8 saat veya 10 saat şarj edin. Bu esnada kesinlikle herhangi bir işlem yapmayın.
2. Cihazı şarjdan çıkarın ve kapatın. Kapalı iken tekrar şarja bağlayın. 1 veya 3 saat daha şarj edin.
3. Telefonu şarjdan çıkarın ve cihazı açın. 2 dakika kadar hiçbir işlem yapmadan bekleyin ve cihazı tekrar kapatın.
4. Telefon kapalı iken en az 1 saat daha şarj edin.
5. Şarj ömrünüzün 2 kat daha arttığını gözlemleyin

Arkadaşlar ben 1. ve 2. denedim (HTC Desire ile) gerçekten 13-15 saat giden şarj 2 günü buluyor sizde deneyerek cevap yazarsanız sevinirim.

eyvallah @wolfturk :)
Bu gidişle Galaxy S ile Android'e dönüş yapacam gibi görünüyo :)

entrapman

Üye
3000 lik pil olmuyor desire hd modeline çünkü arka kapak yok bu cihazda..bu cihaza takılabilen en yüksek pil..1600 mah lik pil onuda netten aratın bulursunuz..

decrescendo

decrescendo

Üye
3000 mAh batarya alın kurtulun arkadaşlar :) telefon kaba görünüyor ama şarj olayı süper ;)
Biraz daha açar mısın konuyu.. Orjinali var mıdır yoksa kim satar nereden alınır vs.

nameisselcuk

Üye
1.secenek eskıden berı kullanılıyo ama dıgerlerı sehır efsanesı gıbı geldı bana =) sarz suresınde en ıyı verımlılık ekranı en az ısık secenegınde kullanmaktır bence ...paylasım ıcın sagolun..
doğru söze ne denir 2.3. seçenekleri sıklıkla yapılacaksa bence pil ömrü uzamaz tam tersine zamanla düşer

hsahin4

hsahin4

Üye
doğru söze ne denir 2.3. seçenekleri sıklıkla yapılacaksa bence pil ömrü uzamaz tam tersine zamanla düşer

O zaman bu yöntemleri uygulayıpta şarj süremde iyileşme oldu diyenlerin hepsi yalan söylüyor?

FQXT

FQXT

Üye
Dıyenler psıkolojık olarak etkıenıyorda dıyebılırız =)

__black__

__black__

Üye
bende işe yaramadı yine aynı :hmmm

pazzuzu

Üye
Valla arkadaşlar yazılanları okudum da, adetim değildir forumlarda yazmak çizmek sadece okurum :))) ama yazamadan geçemicem :)))) öncelikle paylaşımı yapan arkadaşa çok teşekkür ederim...

Benim HTC Desire HD im var. ve 24 saat gitmiyordu şarjı ki oyun falanda oynadığım yok. bütün gün telefonla konuştuğumda yok. günde üç beş kısa tel konuşmasıyla bi gün gitmeyen şarj delirtti tabi googlede çözüm aradım ve yukarıdaki paylaşımı buldum uyguladım.... 1. ve 3. çözümü uyguladım ben. açıkçası bende başta şehir efsanesi ama denemeye değer diye uyguladım fakat gerçekten inanılmaz iki katından bile fazla uzadı benim şarjım.. arkadaş %45-50 falan demiş ama. dün değil önceki akşam bu saatlerde şarj ettim. dün bir, bu gün iki yani 48 saat oldu ve yarıya bile düşmedi daha şarjım:aha:bu arada yine oyun oynamadım ama 15 kez falan telefon konuşması yapmışımdır...

en azından deneyin görün :yuru

hsahin4

hsahin4

Üye
Aslında HTC firması, Desire HD ile resmen saçmaladı. Sebebi ise bu kadar üst seviye ve güçlü bir telefonda 1350 Mah batarya kullanılıyor olmasıdır. Ama sizin sorununuz çözülmüş, en azından bu sevindirici bir haber.

putnickstaines

Üye
yakın bir zamanda şarj için yazılım ve batarya çıkacak....müşteri hizmetlerinden aldığım yanıt bu yönde...beklemdeyiz

ozelimm

Üye
SLM ARKADASLAR ÖNCELİKLE BU BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

2.ÇÖZÜMÜ HER SEFERİNDEMİ YAPACAZ:hmmm

hakandaspinar

hakandaspinar

Üye
Bataryanin kalibrasyonu önemlidir fakat daha önemlisi cihazın şebeke bağlantısı çalışan uygulamaların gereksizlerini kapatma vb gibi sistem ayarlarını iyi bir şekilde yoneltilmeside önemli yanlış şarj etmemekte fayda var tam bitecek batarya ve daha sonrasında şarj etmeniz gerekli batarya kullanım ömrünüz için ...

bilal29

Üye
Ben de HTC Desire Hd kullanıyorum .Çok güzel bir makine.Ama şarj olayı gerçekten sorun bence de. 1. maddedekini şimdi yaptım ama sizin dediğiniz bu 3. maddeyi her şarjda yapacak mıyız?Bu da başlı başına bir sorun değil mi? Her defasında onunla mı uğraşacağız?Arkadaşlar HTC firmasına adam akıllı bir pil üretirelim ,eylem yapalım.Sonuçta bunu yapabilirler bizde paramızla alırız
değil mi?

----------Eklendi @ 06:13:57 ---------- Yazıldı @ 06:09:38 ----------

Valla arkadaşlar yazılanları okudum da, adetim değildir forumlarda yazmak çizmek sadece okurum :))) ama yazamadan geçemicem :)))) öncelikle paylaşımı yapan arkadaşa çok teşekkür ederim...

Benim HTC Desire HD im var. ve 24 saat gitmiyordu şarjı ki oyun falanda oynadığım yok. bütün gün telefonla konuştuğumda yok. günde üç beş kısa tel konuşmasıyla bi gün gitmeyen şarj delirtti tabi googlede çözüm aradım ve yukarıdaki paylaşımı buldum uyguladım.... 1. ve 3. çözümü uyguladım ben. açıkçası bende başta şehir efsanesi ama denemeye değer diye uyguladım fakat gerçekten inanılmaz iki katından bile fazla uzadı benim şarjım.. arkadaş %45-50 falan demiş ama. dün değil önceki akşam bu saatlerde şarj ettim. dün bir, bu gün iki yani 48 saat oldu ve yarıya bile düşmedi daha şarjım:aha:bu arada yine oyun oynamadım ama 15 kez falan telefon konuşması yapmışımdır...

en azından deneyin görün

1. maddeyi daha şimdi uygulamaya geçirdim ama henüz bişe diyemem.3. maddedeki şarj olayını her şarjda yapacak mıyız?İnşallah öyle değildir.Yoksa işimiz iş.

hakanserce007

Üye
bende wildfire s var, şimdi bu 2. ve 3. işlemi her defasında mı yoksa sadece bi kez mi yapacağız hala anlamadım. ayrıca modelim wildfire s. inşallah benim tele göre de bi yöntem vardır

candosttr

Üye
bende wildfire s var, şimdi bu 2. ve 3. işlemi her defasında mı yoksa sadece bi kez mi yapacağız hala anlamadım. ayrıca modelim wildfire s. inşallah benim tele göre de bi yöntem vardır
Arkadaslar bu yontemler ise yaramaz neden derseniz telefon ve elektronikciyim bende yazmadan gecemedim )) desire hd den yaziyorum harflerde inglizce karakter kullaniyorum harfleri anlarsiniz ..arkadaslar elektronik cihazlarda sarz entegresi diye biaey vardir gerekli sarzi buldugu zaman sarzi keser yani yesil isik yanar yesil isiktan sonra isterseniz 1 hafta sarzda birakin yine alacagini alir aksi olsaydi bataryalariniz ya siser yada patlardi en mantikli cozum yuksek kapasite batarya almak ki kac tane aldim onlarda ayni bosa masraf etmeyin arkadasin birirsi demiski en guzel cozum ekran isigi azaltmak..katiliyorum interneti kullanmayin gps blutot acmayin...3 gun gider o zamanda bu cihazlarin bir anlami kalmaz yedek bayarya tasiyin android ozhurlugu yasayin laptop u aratmayan bir cihazdan bahsediyoruz dusunelim en iyi laptop un sarzi kocaman olmasina ragmen film izlediginizi dusunun 2 saatte biter.kuicuk bataryala bu cihazlar dev gobi ekraniyla 1 gun gidiyor bence iyi gidiyor.COZUM 1 E katiliyorum batarya omrunu uzatiyor sebeke ototmatikteyken dikkat edersenis sebeke gostergesi surekli oynar yani telefon acik oldugu muddetce en iyi sebekeyi aramakla ugrasiyor telefon bataryayi cabuk bitiriyor.task killer tarzi prolarda kullanmayin zaten android gereksiz prolari kapatiyor gerekli olanlarida otomatik aciyor task killerle siz oto kill yapmisiniz task onu kapatir android acar bu surekli devam eder pil omru azalir pil kullanimini olcen programlar var onlari marketten cekin hangi pro ne kadat pil harciyo bakin harcadigi pil kadar ise yaramiyosa kaldirin gitsin bazi brolar telde bulunsun amacli bulunur ama farkedemezsiniz bataryayi resmen somurur .android ozgurluktur bence....androidinize iyilik yapin ozgur kullanin her gece sarza takiyorum ama hakkini veriyor bu Kadarcik yaziyi yazmam Yuzde 10 batarya harcamam neden oldu sebebi ekran deyil dokunmatik titresim cok mesaj ve internette dolasan varsa titresimi iptal etsin yani kendi androidinizin doktoru olacaksiniz .yinede boylesi bi telefon uretmisler batarya sorunu olmasi da bir ayiptir tabiki gerekirse arka kismi tum batarya yapip bu sorun asilmasi gerekiyordu.galaxy s2 kocaman ekranli cok hizli bir telefon batarya kucucuk cok yakit yakan araba gibi gozunuz benzin gostergesinde htc de ayni bu firmalarn ayiplari aslinda kasitli yapiliyor telefonfan memenun kalacaksin bi ust modeli cikacak bataryasi 3 gun gidecek servet odeyip onu alacaksin ilerde 5 gunluk cikacaak derken ticari siyaset devam.edecek

giray553

Üye
yahu 1. yöntem işe yarar ama diğerlerinin işe yarama ihtimali yok bir elektronikçi olarak bu olayın ultra saçma olduğunu söyleyim size 2 ve 3 kesinlikle işe yaramaz

Üst Alt