HTC Desire S reset atma problemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serc3m

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire S reset atma problemi
Arkadaşlar merhabalar,

Vodafone kampanyalı HTC cihazımı yaklasık 1 senedir kullanıyorum. Herhangi bir root veya dışarıdan müdahalem ok ve son güncellemeli HTC Sense 3.0 ile kullanıyorum.Cihaz sebebini bilmediğim bir durumdan dolayı ağırlıklı olarak görüşme yaparken, nadir olarak da kendi kendine reset atıyor. Durum özellikle konuşma sırasında yaşandığında ciddi can sıkıcı oluyordu ve cihazı fabrika ayarlarına getirip servise götürdüm.Serviste 10 gun yattıktan sonra tüm testlerden sorunsuz gectigini ve herhangi bir sorunu olmadıgını bildirir halde geri verildi.
Aldığım gün yine durduk yerde reset attı. Hala da 2 gunde 1 bazen gunde 2 kere reset atıyor.
Başına gelen, çözümünü bilen biri yardımcı olursa cok memnun olurum.

Tesekkurler.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Durum servislik gibi. Keşke aldığınız gün verseydiniz aynı sorundan.

serc3m

Üye
    Konu Sahibi
10 gunluk bır seyahate cıktıgım ıcın veremedım,acıkcası servısten de pek umutlu degılım.

Jomolocco

Jomolocco

Üye
pilinde bir sorun olabilirmi
acaba

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
evet, pili tam oturmuyor yada sıkışmıyor olabilir.

serc3m

Üye
    Konu Sahibi
Bununla ilgili yabancı bır forum sıtesınde, desıre s ın pil yuvası ve sım kart gırısınde tasarım ve malzeme hatası oldugundan bahsedılıyordu. Ben de su anda arkasına kagıt sıkıstırarak kullanıyorum. Ama sanırım tam cozum degıl.htc sense ıle ılgılı olabılır mı?

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Bununla ilgili yabancı bır forum sıtesınde, desıre s ın pil yuvası ve sım kart gırısınde tasarım ve malzeme hatası oldugundan bahsedılıyordu. Ben de su anda arkasına kagıt sıkıstırarak kullanıyorum. Ama sanırım tam cozum degıl.htc sense ıle ılgılı olabılır mı?
sanmam. ama yazılımsal bir hata varsa başka bir rom yükleyebilirsiniz.

aykutozkann

aykutozkann

Üye
bende htc desire s kullanıyorum. orjinal yazılım yüklü olarak kullanıyordum ve aynen dediğiniz şekilde 1 ay kapanma sorunları yaşamaya başladım rastgele zamanda rastgele şekilde kapanmalar oluyordu. Sorunun kullandığım programlardan birinden kaynaklandığını düşündüm ve telefonu tekrar fabrika ayarlarına getirdim birdaha sorun yaşamadım. Ayrıca 4.04 versiyonuna ve sense 3.6 kurarsanız bu sorunların tamamı aşılmış oluyor .

serc3m

Üye
    Konu Sahibi
Aykut hocam tahminim, sense 3.0 update inden sonra sıkıntı olmaya başladı sanıyorum. Android 4 surumune nasıl getiririm peki? Telefon için bir güncelleme henüz gözükmüyor, başka bir yolu var mi güncelleme için?
Teşekkürler

aykutozkann

aykutozkann

Üye
Desrie s için gelen yeni güncellemeyi telefonlar içerisinde dağıtımını yapmadılar. Ancak kendi sitelerinden orjinal yazılımı yükleyerek yükseltme yapabilirsiniz. Size tavsiyem yükleme yapmadan önce telefon içerisinde yer alan rehber, mesaj ve resimlerinizi yedekleyip hafıza kartı da dahil olmak üzere format atınız daha sonra;

bu sayfaya girdikten sonra (sayfa yavaş gelecektir )

En üstte yer alan filter by sekmesinden sırasıyla;

desire s - htc - wwe - v4.0 ı seçip fin files seçeniğini seçiyorsun.

ve masaüstü yazılımı indiriyorsunuz.

Ardından telefonu usb ile bilgisayara bağlayın. Telefonun bağlı olması yeterli (mod seçmeye gerek yok )
Masaüstü yazılım aracılığı ile otomatik olarak kurulacaktır.

TuncAxoy

Üye
Desrie s için gelen yeni güncellemeyi telefonlar içerisinde dağıtımını yapmadılar. Ancak kendi sitelerinden orjinal yazılımı yükleyerek yükseltme yapabilirsiniz. Size tavsiyem yükleme yapmadan önce telefon içerisinde yer alan rehber, mesaj ve resimlerinizi yedekleyip hafıza kartı da dahil olmak üzere format atınız daha sonra;

htcdev bu sayfaya girdikten sonra (sayfa yavaş gelecektir )

Ardından telefonu usb ile bilgisayara bağlayın. Telefonun bağlı olması yeterli (mod seçmeye gerek yok )
Masaüstü yazılım aracılığı ile otomatik olarak kurulacaktır.

Problemi çözebilen oldu mu? Ben aynı dertten muzdaribim. İlla ROM mu yüklemek gerek? Bilen ve tecrübeli arkadaşlar yardımcı olsun lütfen.

rapperatom

Üye
''aykutozkann''

bu sayfaya girdikten sonra (sayfa yavaş gelecektir )

Masaüstü yazılım aracılığı ile otomatik olarak kurulacaktır.​
inş alıntıı doğru yapmışımdır :D evet gelelim sadete hacı bunda türkçe dil desteği varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt