HTC Desire Serisi HTC Desire Eye Root Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

smtcnts

smtcnts

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire Eye Root Yardım
Arkadaşlar Desire Eye cihazıma root atmak istiyorum ama bir türlü kaynak bulamadım. Bilgili veya yardımcı olabilecek biri var mı acaba ?

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Arkadaşlar Desire Eye cihazıma root atmak istiyorum ama bir türlü kaynak bulamadım. Bilgili veya yardımcı olabilecek biri var mı acaba ?
Ilk önce bootloder kilidini açmalısın. Sonra root yaparsın. HTC bootloder diye Google da arat

silivriserdar

silivriserdar

Üye
smtcnts

smtcnts

Üye
    Konu Sahibi
Üst modellerin biraz farklı mesela one m9 gibi, zaten modeli yazarak internette arattığın zaman bulabilirsin.
Zaten bulamadigim icin burada konu acma geregi duydum desire eye icin hicbir türkce konu yok bootloaderve root ile ilgili

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Zaten bulamadigim icin burada konu acma geregi duydum desire eye icin hicbir türkce konu yok bootloaderve root ile ilgili
HTC nin sitesinde açık ve net şekilde nasıl yapıldığı anlatılıyor. HTC Desire eye bootloder unlock yaz önergeleri takip et.

smtcnts

smtcnts

Üye
    Konu Sahibi
HTC nin sitesinde açık ve net şekilde nasıl yapıldığı anlatılıyor. HTC Desire eye bootloder unlock yaz önergeleri takip et.
htcdev.com sitesini biliyorum fakat ingilizce özürlüsüyüm biraz ondan demiştim türkçe kaynak bulamadım diye :) mantığını anlasamda yanlış yapip telefonu bozmamak icin bi turkce kaynak aradim :)

silivriserdar

silivriserdar

Üye
htcdev.com sitesini biliyorum fakat ingilizce özürlüsüyüm biraz ondan demiştim türkçe kaynak bulamadım diye :) mantığını anlasamda yanlış yapip telefonu bozmamak icin bi turkce kaynak aradim :)
Ilk önce kayıt ol sonra google chrome ile siteyi aç Türkçe'ye çeviriyor zaten. anlatılanları yap yeter.

smtcnts

smtcnts

Üye
    Konu Sahibi
Ilk önce kayıt ol sonra google chrome ile siteyi aç Türkçe'ye çeviriyor zaten. anlatılanları yap yeter.
Tamamdır hocam dosyaları sdk yı indiriyorum baya buyuk birşey yaptıktan sonra root için yardım edebilir misin ? :)

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Tamamdır hocam dosyaları sdk yı indiriyorum baya buyuk birşey yaptıktan sonra root için yardım edebilir misin ? :)
Kilidi bir aç sonrasına bakacağız artık. [emoji4] Root varsa yaparız.

smtcnts

smtcnts

Üye
    Konu Sahibi
Kilidi bir aç sonrasına bakacağız artık. [emoji4] Root varsa yaparız.
hocam aslında bakarsan root bootloader rom için XDA sitesinde birsuru konu var fakat cidden hiç anlamadım sana atayım siteyi

silivriserdar

silivriserdar

Üye
hocam aslında bakarsan root bootloader rom için XDA sitesinde birsuru konu var fakat cidden hiç anlamadım sana atayım siteyi
Bu konularda biraz Tecrübe sahibi olmak Lazım. HTC telefonları çok sıkıntılı ve zor bir telefon. Çok dikkat etmek gerek. Bende xda sitesinden faydalanıyorum. Android yazılım geliştiriciler var genelde bu sitede. Bende ilk zamanlar çok uğraştım ama şimdi biraz Anlıyorum. En azından zorlanmadan bootloder kilidi, root, trwp yükleyebiliyorum.

smtcnts

smtcnts

Üye
    Konu Sahibi
Bu konularda biraz Tecrübe sahibi olmak Lazım. HTC telefonları çok sıkıntılı ve zor bir telefon. Çok dikkat etmek gerek. Bende xda sitesinden faydalanıyorum. Android yazılım geliştiriciler var genelde bu sitede. Bende ilk zamanlar çok uğraştım ama şimdi biraz Anlıyorum. En azından zorlanmadan bootloder kilidi, root, trwp yükleyebiliyorum.
Eski cihazım xperia sola ydı. Cihaz yine Sony olsa cok basit benim içinde. Ezberlemiştim Sony root rom olaylarını ama Htc de olaylara hiç hakim değilim :)

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Eski cihazım xperia sola ydı. Cihaz yine Sony olsa cok basit benim içinde. Ezberlemiştim Sony root rom olaylarını ama Htc de olaylara hiç hakim değilim :)
Aynen HTC çok sıkıntılı bir Sürü güvenlik Duvarı var. Sana bir link atacağım bende oradan yapmıştım. Bootloder kilidi kaldırmayı seninde işine yarar.

silivriserdar

silivriserdar

Üye

Link bu

smtcnts

smtcnts

Üye
    Konu Sahibi

Link bu
Sağolasın hocam bi bakayım

Link bu
bootloader kilidini hallettim hocam root da sıra :D
hocam bootloader ı açtım recovery flash ladım içine root için super su da bulabilirsesm tammalıyacam sanırım. Bu konu hakkında yeni bi bilgi yok bunun ardından herşey duzgun giderse bi rehber konusu açmayı planlıyorum
herşeyi hallettim supersu yu flashladım fakat hata veriyor supersuya girdiğimde
There is no SU binary installed, and SuperSU cannot install it. This is a problem!
If you just upgraded Android 5.0, you need to manually re-root -consult the relevant forums for your device!

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar
silivriserdar

silivriserdar

Üye
Sağolasın hocam bi bakayım

bootloader kilidini hallettim hocam root da sıra :D
hocam bootloader ı açtım recovery flash ladım içine root için super su da bulabilirsesm tammalıyacam sanırım. Bu konu hakkında yeni bi bilgi yok bunun ardından herşey duzgun giderse bi rehber konusu açmayı planlıyorum
herşeyi hallettim supersu yu flashladım fakat hata veriyor supersuya girdiğimde
There is no SU binary installed, and SuperSU cannot install it. This is a problem!
If you just upgraded Android 5.0, you need to manually re-root -consult the relevant forums for your device!

Bu konuya bir bakarmısın. Ama Türkçe'ye çevir Sayfayı [emoji6]

Eğer bu olmaz ise bootloder kilidi açıldığı için belki kingo root ve diğer root Araçları belki root yapabilir telefonuna.

apollo14

apollo14

Üye
Hocam htcdev'i chrome'dan aç adres cubugunun sağ tarafında çeviri simgesi cikar ona tikla çevirir sayfayı ordan anlarsın ne yapacağını ;)