htc chacha da root var mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aslan1819

Üye
    Konu Sahibi

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Vardır tabi ki, ancak yöntem için küçük bir araştırma yapmanız gerekli.

seckinim

Üye
Vardır tabi ki, ancak yöntem için küçük bir araştırma yapmanız gerekli.
Neredeyse tüm interneti talan ettim HTCDev e mesaj bile gönderdim..ilginçtir geri dönüşleri root'u desteklemedikleri yöndeydi. Neyse, chacha'yı rootlayamıyorum. Temp root aliyorum ancak Busybox'u sisteme yüklerken program, telefonunuzun hafızası bitti diye uyarı veriyor. ancak 100MB civarı bir hafıza var daha da yer açılmıyor zaten. Cihaz son updateleri ile gelmişti 2.3.5 , bootlock ON , S-ON. 1.57.468.3 rom version. Roottan önce bunları açmak ile mi uğrasmalıyım acaba? teşekkürler.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Neredeyse tüm interneti talan ettim HTCDev e mesaj bile gönderdim..ilginçtir geri dönüşleri root'u desteklemedikleri yöndeydi. Neyse, chacha'yı rootlayamıyorum. Temp root aliyorum ancak Busybox'u sisteme yüklerken program, telefonunuzun hafızası bitti diye uyarı veriyor. ancak 100MB civarı bir hafıza var daha da yer açılmıyor zaten. Cihaz son updateleri ile gelmişti 2.3.5 , bootlock ON , S-ON. 1.57.468.3 rom version. Roottan önce bunları açmak ile mi uğrasmalıyım acaba? teşekkürler.
Busybox ne uygulaması bilmiyorum ancak geçici Root'u atınca bazı uygulamaları hafıza kartına taşıyın, yer açılmış olur. Açıkçası cihaz hakkında pek bilgim yok ancak bir şekilde Root'lanır diye tahmin ediyorum.

relax_1_8

relax_1_8

Üye
HtcDev den bootloader kilidini kaldirman gerek. incele burayi kaldir bootloaderı. sonra unlockroot v2.3.1 indir pc ye bagla hizli acilis modu kapali olsun,hata ayiklama modu da acik.cihazi sadece sarj modunda bagla.htc sync kapali olsun pc de silme driver icin gerekli ama baglandinda teleefon sync cihazi tanimasin.sonra unlockroot programi ac root de otomatikman program cihazi bulup tek tikla isleme giriyor. Islem tamamlandiktan sonra cihaz kendini yeniden baslatack basta yedek almayi unutma! Cihazi actigind superuser yukluyse cihazda rootlamissin demektir.Ben yaptim oldu sorunsuz rootlu olarak kullanabiliyorum. Bu islemleri dedigim gibi yaparsan sıkıntı yasamazsin root icin ama sonradan yada islem sirasinda olusan sorunlardan mesuliyet kabul etmem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt