Htc 8s ses yankılanması ( yardım )

Sponsorlu Bağlantılar

luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi
Htc 8s ses yankılanması ( yardım )
Beyler daha önce ses sorunu ile ilgili bir konu açılmış ama benim ki biraz daha farklı, komik ve ilginç yardım yada yorum yaparsanız sevinirim . Soruna gelirsek ;

İki hafta önce 8s aldım . Bu zaman içerisinde bir çok kişiyle görüşme yaptım zaten iş icabı telefonu çok sık kullanan biriyim ..

Bu yapmış olduğum görüşmelerde karşı tarafa giden seste ve karşıdan bana gelen seste hiç bir sorun yok ancak 1 tane numara ki onunla konuştuğum zaman ses sanki hoparlör açıkmış gibi yankılı gelip gidiyor ve ses ona patlayarak gidiyormuş . ( ses bana geri gelmiyor ama yankılı gibi ) Hoparlörü kontrol ediyorum kapalı . Ben aradığım da da, o numara beni aradığın da da aynı sorun . Aynı şekilde o da sadece beni arayınca bu sorunu yaşıyor .. Fakat görüşmenin sonlarına doğru karşıya giden ses düzeliyor ama bu seferde bana gelen ses kalitesi düşüyor

Bu numara da vodafone benimkide vodafone ve benim numaramın aynısı sadece başı 0543 benim ki 0507 özellikle böyle aldık .. Onun telefonu note2 benim ki htc 8s ..

İşin enteresan kısmı günde 10 kere görüşüyorsam bu numara ile 3-4 tanesi sorunlu diğerleri sorunsuz bazende dediğim gibi konuşurken bir anda düzeliyor .

En başlarda sorun simi kestirttim ondan dır diye düşündüm gittim sıfır micro sim aldım yine düzelmedi . Bu arada kart 128 lik değil de 128 liğin pek işe yarayacağını da sanmıyorum .. Bu numarayı başka telefondan arıyorum seste sorun yok düzgün gidip geliyor .

Uzun lafın kısası telefonum numara seçiyor ve seçtiği numara en olmaması gereken numara : ) hani başkası olsa aramayı keserim ama bu numaraya denk gelmesi çok enteresan : ))

Telefon bozuk desem değil yani 100 numara içinde sadece 1 numara da bu sorunu yaşıyorum .

Çözüm bulmak zor gibi ama en azından yorumda bulunursanız teselli olur : )

papakudioflu

papakudioflu

Admin
sorun ayni numaranin başka bir servis saglayici başliginda kullanilmasindan. Ayni kişinin telefonuna başka bir sim takip denerseniz sorun olmayacaktir. Numara taşimanin da boyle sonuclari olabiliyormuş. Kendi numaraniz kişilerde kayitliysa silin veya diger numarayi rehberden silip oyle bir deneyin. Ama oncelikle operatorunuzle bir goruşun.

luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi
sorun ayni numaranin başka bir servis saglayici başliginda kullanilmasindan. Ayni kişinin telefonuna başka bir sim takip denerseniz sorun olmayacaktir. Numara taşimanin da boyle sonuclari olabiliyormuş. Kendi numaraniz kişilerde kayitliysa silin veya diger numarayi rehberden silip oyle bir deneyin. Ama oncelikle operatorunuzle bir goruşun.

Dedikleriniz çok mantıklı ama bundan önceki telefonum da neden böyle olmuyordu ? Yani biz bu hatları 3 senedir kullanıyoruz ve ben htc ye geçince bu sorunu yaşamaya başladım . Az önce de dediğinizi yaptım numarayı sildim birde öyle aradım yine aynı. Rehberde kendi numaram da yok .

Operatörü arasam adım gibi eminim bizden kaynaklı değil ama çalışma yapacağız diyecekler.. Zaten sağolsunlar ara sıra ararlar özel müşterimizsiniz muhabbeti yaparlar şikayetlerimi dinlerler ama değişen bir şey olmaz : )

Birde karşı tarafın telefonuna başka sim takmak değil de onun sim kartını başka telefona takıp arasam o zaman sorun ortaya çıkar sanırım ..

papakudioflu

papakudioflu

Admin
aslında sorun operatörlerimizin şebeke altyapısında. Bu cihazlarda kullanılan chipsetlerin şebeke modülleri yeni bir teknolojiyi barındırıyor fakat operatörlerimiz henüz o kalitede şebeke altyapısına sahip degil. En iyisi Turkcell fakat onda bile bu alt yapı tüm baz istasyonlarına yerleştirilemedi.

• Beğen
Tepkiler: luckysleven
luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi
aslında sorun operatörlerimizin şebeke altyapısında. Bu cihazlarda kullanılan chipsetlerin şebeke modülleri yeni bir teknolojiyi barındırıyor fakat operatörlerimiz henüz o kalitede şebeke altyapısına sahip degil. En iyisi Turkcell fakat onda bile bu alt yapı tüm baz istasyonlarına yerleştirilemedi.

Yine her zamanki gibi geriden gelmenin cefasını çekiyoruz kısaca . Turkcell Newyork borsasında gong çala dursun biz burada ses yankılanması ile uğraşalım yapacak bir şey yok : )

acoustic

acoustic

Üye
Bu sorun benim ile eşimin arasında da oluyor fakat ben önemsemiyordum siz bu yazdığın başlıktakilerde ki gibi oluyor. Ben Turkcell kullanıyorum ve de eşimde aynı hattı kullanıyor operatör taşıma veya hat değiştirme işlemi yapmadık.
Ben kendi telefonlarımızın arızalı değil, DİNLENİLDİĞİMİ düşünüyorum.

luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi
Bu sorun benim ile eşimin arasında da oluyor fakat ben önemsemiyordum siz bu yazdığın başlıktakilerde ki gibi oluyor. Ben Turkcell kullanıyorum ve de eşimde aynı hattı kullanıyor operatör taşıma veya hat değiştirme işlemi yapmadık.
Ben kendi telefonlarımızın arızalı değil, DİNLENİLDİĞİMİ düşünüyorum.

Demek ki bu sorunu yaşayan tek ben değilim .. Şimdi siz numara taşımadık , hat değiştirmedik dediniz ve sadece tek numara ile sorun yaşıyorum dediniz iş iyicene ilginçleşti . Benimde sorun yaşadığım numara nişanlımın numarası . Yani dinlenme olduğunu sanmam hatta komik bile geliyor kulağa yani en azından kendi adıma sanmam ha sıra bana geldiyse orası ayrı burası Türkiye :)) ama onun dışında pek ihtimali yok ..

delece23

Üye
servis sağlayıcı bir programı var htc nin