Yardım hoparlörüm patladımı acaba ?

Sponsorlu Bağlantılar

hançer

hançer

Üye
    Konu Sahibi
hoparlörüm patladımı acaba ?
evet arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce sony vaıo laptop aldım mutlu mesut kullanıyordum :kahve:ancak bir gün süpürge makinesiyle fanını temizleyeyim dedim neyse oraları temizledim derken laptopun altta bulunun sağda ve solda çift hoparlör vardı havayı oraya da tuttum bunu hep devam ettirdim tabi bir gün laptoptan bir şarkı dinleyeyim dedim ve baktım ki sağ taraftan cız cız diye ses geliyor tabi sadece sağdan geliyor ama sadece tiz sesler de oluyor bu. arkadaşlar acaba içine birşey mi kaçmıştır yada orayı havayla çektiğim için mi yırtılmışmıdır. bu cızıltını yazılımla alakasının olduğunu sanmıyorum laptopun içini açsam acaba tamir edebilir miyimki:destere: yardımlarınızı bekliyorum arakdaşlar :deal:

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
garantiye ver kendi kendine oldu de

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
babanin senin yaptifindan haberi yoksa kendi kendine oldu diye garantiye vermek en iyi cozum yolu olacagini saniyorum.

HatasızKulOlmaz

Üye
arkadasım hopörlörn bozuldugunu sanmıyom bişeyi cıkmıstır diye tahmin ediyorum o cekimle cünkü masaüstümn hoparlöründen biliyo jakı cıkınca öyle tiz ses veriyordur ondan olabilir emin degilim ama laptopu acım deme sakın bilmedigin seyleri yapma sonradan dahada kötüye gider garantiyi bozarsın senn icn dahada kötü olur garantiye ver babandan laf ye daha iyi ;)

• Beğen
Tepkiler: hançer
hançer

hançer

Üye
    Konu Sahibi
arkadasım hopörlörn bozuldugunu sanmıyom bişeyi cıkmıstır diye tahmin ediyorum o cekimle cünkü masaüstümn hoparlöründen biliyo jakı cıkınca öyle tiz ses veriyordur ondan olabilir emin degilim ama laptopu acım deme sakın bilmedigin seyleri yapma sonradan dahada kötüye gider garantiyi bozarsın senn icn dahada kötü olur garantiye ver babandan laf ye daha iyi ;)
önerin için çok teşekkür ederim hatasız en kısa zamanda dediğini yapmaya çalışacağım:tşk:

mami944

mami944

Üye
Hoparlörlerin ortasında ses çıkaran kısım süpürgeden dolayı şekli bozulmuş ve ya zaman içinde kat izleri oluşmuştur zaten hoparlörler değişmesi gerek dikkat edersen kulak içi kulaklıklarda da olur zamanla tak çıkar içinde bulunan hoparlörlerin yapısını bozar ...

• Beğen
hançer

hançer

Üye
    Konu Sahibi
Hoparlörlerin ortasında ses çıkaran kısım süpürgeden dolayı şekli bozulmuş ve ya zaman içinde kat izleri oluşmuştur zaten hoparlörler değişmesi gerek dikkat edersen kulak içi kulaklıklarda da olur zamanla tak çıkar içinde bulunan hoparlörlerin yapısını bozar ...
hoparlörlerin değişmesine gerek yoksa ben bu sorunu nasıl halletcem ki ?

mami944

mami944

Üye
Ortasındaki kısmı düzelterek ama bunu yapamazsın (Ortası kırışığı ise katlama ve ya şişmeyi düzeltmezsen iyice hoparlör gider) sen iyisimi ver şu garantiye gitsin ne oldu derse bi temizlesinler bakım yapsınlar de beleşe parçayıda değiştirirler de kimsede bir şey demez :D

hançer

hançer

Üye
    Konu Sahibi
Ortasındaki kısmı düzelterek ama bunu yapamazsın (Ortası kırışığı ise katlama ve ya şişmeyi düzeltmezsen iyice hoparlör gider) sen iyisimi ver şu garantiye gitsin ne oldu derse bi temizlesinler bakım yapsınlar de beleşe parçayıda değiştirirler de kimsede bir şey demez :D
aslında baktımda ses hoparlörden değilde sağ tarafta bulunan hard dıskten geliyor olmasın ses basıç falan yapar

mami944

mami944

Üye
Git şunu garantiye ver babana de beleşe parça değişsinler :D

• Beğen
RecepKayaTR

RecepKayaTR

Üye
yaptırdığında süpürgeyle temizlemeye kalkma ucuz kurtulmuşun içindeki parçalar hasar alabilirdi şahsen yaşadım bunu :D

• Beğen
mami944

mami944

Üye
yalnız 20 güne yakın sürer bence şimdi ver yazın kullan ...

• Beğen
THEKANS

THEKANS

Üye
ciz sesi cikartiyorsa patlamistir jack ciksa hic ses cikmaz ciz bile

• Beğen