Haber HMD Global, Nokia 8V 5G UW isimli yeni akıllı telefonunu duyurdu.

Sponsorlu Bağlantılar

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
HMD Global, Nokia 8V 5G UW isimli yeni akıllı telefonunu duyurdu.
HMD Global, ABD'de düzenlediği bir tanıtım etkinliğinde Nokia 8 V 5G UW isimli yeni akıllı telefonunu tanıttı. Peki Nokia 8 V 5G UW hangi özelliklerle kullanıcıların beğenisine sunuldu? İşte detaylar...
Nokia 8 V 5G UW, 2400 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 6,81 inç büyüklüğünde IPS LCD ekranla geldi. Cihazın ön tarafında 24 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamera; arka kısmında ise 64 Megapiksel birincil sensör, 12 Megapiksel ultra geniş açı sensörü, 2 Megapiksel makro lens ve 2 Megapiksel derinlik sensörü olmak üzere dörtlü kamera yer alıyor.
Yeni akıllı telefon, gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 765G platformundan alıyor. Cihazda 6 GB / 8 GB RAM ve 64 / 128 GB dahili depolama seçenekleri bulunuyor.
NFC, Bluetooth 5.0 ve 18W hızlı şarj desteği ile gelen telefonda 4.500 mAh kapasiteli bir batarya bulunuyor.
Nokia 8V 5G UW fiyatı
Tek renk seçeneği bulunan Nokia 8V 5G UW, 699 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Ancak telefonun ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

phasan

phasan

Üye
bizm turkıyeye gelse guzel olur

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ağzıyla Kuş Tutsa Yine Yok

Fatih BaKeR

Üye
230 gram ağırlığıyla gelmese de olur. Gsmarena'da yerden yere vuruyorlar, bu paraya bu donanım olur mu diye.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve gonyalı
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Nokia bizi adam yerine koymuyor. Çoğu model gelmedi.
:D gelirlerse çinli firmalar onlarla yerleri süpürür de ondan :D
treni kaçırdılar bir kere; 2017-18 döneminden sonra ucuz pazarlara değil avrupa ve amerika gibi pazarlara yönelmeleri gerekirdi.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve gonyalı
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
:D gelirlerse çinli firmalar onlarla yerleri süpürür de ondan :D
treni kaçırdılar bir kere; 2017-18 döneminden sonra ucuz pazarlara değil avrupa ve amerika gibi pazarlara yönelmeleri gerekirdi.
Girdiği pazarlar beni ilgilendirmez. Halen çok kaliteli telefon yapıyorlar. O yüzden tercih ediyorum. 6061 alimimyumu cnc'de işleyen kim kaldı?

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Girdiği pazarlar beni ilgilendirmez. Halen çok kaliteli telefon yapıyorlar. O yüzden tercih ediyorum. 6061 alimimyumu cnc'de işleyen kim kaldı?
hemen hemen tüm üreticiler? :D
alüminyum olması bişey değiştirmez, topluluk forumunda arızalı, hatalı usb portu şikayetinden geçilmiyor, optimizasyon desen vasat.
ilk modeller idare ediyordu ama sonradan yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
hemen hemen tüm üreticiler? :D
alüminyum olması bişey değiştirmez, topluluk forumunda arızalı, hatalı usb portu şikayetinden geçilmiyor, optimizasyon desen vasat.
ilk modeller idare ediyordu ama sonradan yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

Desene en sağlam telefonu Nokia 6

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
nokia 8'e kadar iyiydi. nokia 8 siroccodan sonra bozmaya başladılar; o modelin sim kapağı tam oturmuyordu, ayrıca üst model olmasına rağmen ne ois vardı ne de kulaklık girişi. Nokia 6 yazılım ve tasarım dışında nokia'nın DNA'sını yansıtıyordu aslında. Yazılım sıkıntılıydı çünkü nokia tarzı değildi, tasarım sıkıntılıydı çünkü aşırı keskin kenarlar ve geniş çerçeve kullanımı zorlaştırıyordu. unun dışında kamera ve video kalitesi kabul edilebilir seviyedeydi, hoparlörler ise gerçekten iyiydi, oreo güncellemesine kadar... 2018de standart nokia 5-6-7 ve x5-6-7 şeklinde iki seri yerine düzgünce tasarlanmış tek bir seriyi çıkarsalar daha iyi olurdu.
nokia 7 plus ise bir diğer zirve noktasıydı; tasarım bakımından gayet iyiydi; o tasarımı geliştirebilseler şahane olurdu.
6.1den sonra bayır aşağı tepe taklak gittiler resmen; hatalı üretim sonucu arızalanan parçalar, amaçsız, karmaşık modeller falan.
nokia 9 ise başarısızlığı bariz olan bir modeldi; 2014te lumia 1620 ve 1820 dedikodularının olduğu sıralar nokia 9'un kamerasının çalışma şeklini araştırmıştım (lytro kamera deniyordu) o zaman hala tıfıl olan ben bile şüpheliydim :D pek te tıfıl değilmişim demek ki :D zira haklı çıktım. 2015 te falan çıksa nokia 9 daki gibi bir kamera dikkat çekici olabilirdi ama günümüzde başarısızlığa mahkum zira daha zekice tasarlanmış bir sistem ile 2 görüntü sensörü ile aynı sonucu alabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
nokia 8'e kadar iyiydi. nokia 8 siroccodan sonra bozmaya başladılar; o modelin sim kapağı tam oturmuyordu, ayrıca üst model olmasına rağmen ne ois vardı ne de kulaklık girişi. Nokia 6 yazılım ve tasarım dışında nokia'nın DNA'sını yansıtıyordu aslında. Yazılım sıkıntılıydı çünkü nokia tarzı değildi, tasarım sıkıntılıydı çünkü aşırı keskin kenarlar ve geniş çerçeve kullanımı zorlaştırıyordu. unun dışında kamera ve video kalitesi kabul edilebilir seviyedeydi, hoparlörler ise gerçekten iyiydi, oreo güncellemesine kadar... 2018de standart nokia 5-6-7 ve x5-6-7 şeklinde iki seri yerine düzgünce tasarlanmış tek bir seriyi çıkarsalar daha iyi olurdu.
nokia 7 plus ise bir diğer zirve noktasıydı; tasarım bakımından gayet iyiydi; o tasarımı geliştirebilseler şahane olurdu.
6.1den sonra bayır aşağı tepe taklak gittiler resmen; hatalı üretim sonucu arızalanan parçalar, amaçsız, karmaşık modeller falan.
nokia 9 ise başarısızlığı bariz olan bir modeldi; 2014te lumia 1620 ve 1820 dedikodularının olduğu sıralar nokia 9'un kamerasının çalışma şeklini araştırmıştım (lytro kamera deniyordu) o zaman hala tıfıl olan ben bile şüpheliydim :D pek te tıfıl değilmişim demek ki :D zira haklı çıktım. 2015 te falan çıksa nokia 9 daki gibi bir kamera dikkat çekici olabilirdi ama günümüzde başarısızlığa mahkum zira daha zekice tasarlanmış bir sistem ile 2 görüntü sensörü ile aynı sonucu alabilirsin.
Nokia 6 yazılımınında Nokia Z launcher yükleyerek bambaşka bir telefon elde edebiliyorsun. Ben şu an öyle kullanıyorum.

Tasarımında ise evet çerceve nokia'yı yansıtmıyor lakin 3'lü görev tuşlarının dokunmatik olması Nokia'ya has bir özellik. Çoğu sanal tuş koyuyor , Samsung basmatik . Nokia Dokunmatik.

Ayrıyeten ben kalın çerçeveyi seviyorum. Ekran kocaman olunca çözünürlük artıyor ppi düşüyor gerek yok. Küçük olsun net ve güzel olsun yeter. Nokia 6 burada tam istediğim model oluyor.

Nokia 7 plus ah ah . Ülkemize gelse almayı düşüneceğim tek telefon olur. Bir şekilde alırdım yani. Kamerası , tasarımı falan efsane

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@Kaworu Nagisa Nokia 7 plus fiyatı iyiymiş ya , satılmış ülkemizde.

Son düzenleme:
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
z launcher 2016dan beri güncelleme almadı bazen sorun olabiliyor. ona çok benzeyen Niagara launcher biraz daha iyi bence, oldukça minimalist. launcher dışında arayüz çok sıkıcı, bildirim paneli ya beyaz ya da grinin ölü bir tonu, eski nokia modellerindeki o gri ya da mavi tondan eser yok. o yönü sıkıntı.
ekranın ufak olmasına lafım yok, iyi bile ama 6 inçlik gövdede 5.5 inçlik ekran kullanımı zorlaştırıyor.
nokia 7 plus'ın tasarımı bu yönden gayet iyiydi, telefon büyüktü ama en azından ekran da büyüktü.

Nokia forumdaki konulara şöyle bir bak :D kullanıcı kitlesi resmen yalvarıyor :D ama takan yok.
açıkçası hmd globalin önünde iki yol olduğunu düşünüyorum; ya yönetim kadrosunu falan komple değiştirir ve nokia markasının özüne döner ya da her geçen gün çekirge sürüsü gibi artan çinli firmaların altında kalır.
çin ve hindistan pazarı onlara pek getiri sağlamadı ve ileride sağlaması da şüpheli, avrupa ve amerika gibi kullanıcıların uzun süre aynı modeli kullandığı pazarlara yönelmeliler. ya da yönelmeliydiler desek daha iyi zira şu anki durumları ile pek fazla bir seçenekleri de yok.
samsung gibi kendi arayüzünü tasarlayıp model sayısını az tutup kalite kontrolünü sıkı tutsalardı şimdi gayet iyi bir noktadaydılar. çinlilerle rekabet edemeyecekleri alanda rekabet etmeye çalıştılar, işin komik tarafı aynı donanımı daha pahalıya satarak bunu yapmaya çalıştılar.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Nokia bizi adam yerine koymuyor. Çoğu model gelmedi.
Cok asiri pahali o para etmez nokia o paraya iphone 12 mini alirsin heyecana gerek yok dostum
Mesaj birleştirildi:

Nokia 6 yazılımınında Nokia Z launcher yükleyerek bambaşka bir telefon elde edebiliyorsun. Ben şu an öyle kullanıyorum.

Tasarımında ise evet çerceve nokia'yı yansıtmıyor lakin 3'lü görev tuşlarının dokunmatik olması Nokia'ya has bir özellik. Çoğu sanal tuş koyuyor , Samsung basmatik . Nokia Dokunmatik.

Ayrıyeten ben kalın çerçeveyi seviyorum. Ekran kocaman olunca çözünürlük artıyor ppi düşüyor gerek yok. Küçük olsun net ve güzel olsun yeter. Nokia 6 burada tam istediğim model oluyor.

Nokia 7 plus ah ah . Ülkemize gelse almayı düşüneceğim tek telefon olur. Bir şekilde alırdım yani. Kamerası , tasarımı falan efsane
Nokia 5 kullandim cok asiri isiniyordu ben nokia 3 5 6 7 8 serisini begenmedim

Emre

Üye
Halen bir amiral gemisi çıkaramadılar ayıptır be.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Cok asiri pahali o para etmez nokia o paraya iphone 12 mini alirsin heyecana gerek yok dostum
Mesaj birleştirildi:

Nokia 5 kullandim cok asiri isiniyordu ben nokia 3 5 6 7 8 serisini begenmedim
İphone 12 mini bırakıver. Her tarafı kısıtlı telefonu ne yapcam ben ?

Oyun oyanadın değil mi ? Ee ısınır tabi . Kılıflada oynadıysan tamam . Kaynamıştır. Ben oyun oynamıyorum.

Üst Alt