Haber HMD Global, ay sonunda MWC 2017'de Nokia N Serisi'ni sunabilir

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
HMD Global, ay sonunda MWC 2017'de Nokia N Serisi'ni sunabilir
Ortaya çıkan bir görsel, HMD Global'in Nokia N Serisi'sini sunacağını gösteriyor.

Cep telefonu pazarında her dönem yeni gelişmeler yaşanırken, geçtiğimiz sene sonu itibari ile Nokia'yı tekrar oyunda görmekteyiz. Cihazlar ve servisler bölümünü Microsoft'a satarak pazardan çekilen firma, HMD Global adındaki yine bir Finlandiya merkezli firma bünyesine geçti.

2016 sonunda yeni özellikli telefonu Nokia 150'yi sunmuş ve bu sene başında Ocak ayında da Nokia 6 adındaki ilk Android akıllı telefonunu pazara sunmuştu. Bu yeni cihaz şimdilik sadece Çin'de satın alınabiliyor.

Nokia yeni modeller sunmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor. İddialara göre bu ay sonunda İspanya'nın Barcelona şehrinde gerçekleştirilecek olan MWC 2017, Mobil Dünya Kongresi'nde firmanın yeni üst seviye akıllı telefon modeli Nokia 8 gün yüzüne çıkabilir. Bu akıllı telefonun Quad HD ekran, Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti gibi üst düzey donanım özellikleri ile pazara sunulacağı yönünde bilgiler gelmişti.

Diğer taraftan oldukça önemli bir başka bilgi daha ortaya çıktı. Görünüşe göre Nokia, ünlü N Serisi'nin tekrar getirebilir. Daha önce Finli firma Çin'de patent ofisinde "NSERIES" olarak isim marka tescilini gerçekleştirmişti. Şimdi de Çin'de Baidu üzerinden gelen bir görselde "NSERIES" logosu dikkat çekiyor.

Henüz çok fazla detaylı bilgi bulunmazken, kaynak cihazın 6. nesil Qualcomm Snapdragon yonga seti ile geleceğini belirtiyor.

Nokia, MWC 2017'de N Serisi içerisinde yer alacak olan yeni bir modelini de duyurabilir. Ancak henüz resmi ve kesin bir bilgi bulunmuyor.
HMD Global, ay sonunda MWC 2017'de Nokia N Serisi'ni sunabilir

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1den 9 a kadar yardırsın işte seneye 10 90 arası öyle öyle gider

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
1den 9 a kadar yardırsın işte seneye 10 90 arası öyle öyle gider
:D aynen
n9 meego n8 symbian ile çalışıyordu (ne günlerdi iyiydi bunlar uygulama desteği olsa 4-4 lüktü)
kim bilir belki çift işletim sistemli bişey yapar ya da geliştiriciye özel olur hatta andromeda işletim sistemini bile kullanabilirler

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61, Buğra ve ___kaptan___
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
F/P oranı iyi olan bir cihaz gelmesi lazım :hmmm

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
Valla yalan yok şu an piyasadaki Samsung ve Apple'ın üst düzey cihazlarına kafa tutacak bir cihaz ile gelmesini ama piyasadaki kendi yerini düşünerek az da olsa düşük fiyat politikası ile gelirse süper olur diye düşünüyorum ki bu şekilde gelirse tekrar Nokia'ya dönerim

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Pek düşük fiyat beklemem. Kendi üretmiyor sonuçta ve kaliteli ürünler sunarsa pahalı olmasa yeter diye yorum yapabilirim anca. Şarj ve müzik deneyimi iyi olursa bütçeme göre bir modelini alabilirim bir sonraki telefon değişimimde

• Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
eğer fiyatı düşürmeye çalışırsa cihazın kalitesi de düşer eski Nokia anlayışına ters olması bir yana riskli bir hareket
kalitesiz cihaz düşük müşteri memnuniyeti ve dolayısıyla gelir kaybı demek
fiyat diğer rakipleriyle bir olur orası kesin ama bazı yönleriyle rakiplerini geride bırakacağı da kesin
bence bu yılın kamera ve ses konusunda şampiyonu olur eh clear black efsanesini kullanmaya devam edeceğini ve fıxxonnla ortak olduğunu da biliyoruz bu durumda ekran da boş olmaz.
tek sıkıntım işlemci samsung işin içine limon sıkmazsa beklentileri karşılayacaktır.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Fiyatı düşük olmasını beklemeyin . Dolar bu seviyede oldukça vergiler böyle kaldıkça geçen sene 1000 tl olacak telefon bu sene 1500 olur

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia N serisi adı var diye pahalı fiyattan vermeye kalkarsa kötü yapar

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Nasılsa alacak bir kitle var. Kaktır gitsin mantığını kullanır bunlar!!!

• Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Nasılsa alacak bir kitle var. Kaktır gitsin mantığını kullanır bunlar!!!
telefon piyasasının tepesindeyken dibine girdi, yeniden piyasaya giriş için 10 yıl beklemesi gerekirken kurnazlıklari ile bunu 3-4 yıla indirgedi
şimdi ellerinde ciddi bir patent avantajı ve marka saygınlığı var ve tek şansları var sen onların yerinde olsan bu şansı böyle aptalca bir stratejiyle mahveder misin.
ha herşeyi yoluna koysa piyasanın %25-30una sahip olsa dediğin mantıklı olur ne de olsa alan var ama bu konumdayken bu intihar olur

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, ___kaptan___ ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
telefon piyasasının tepesindeyken dibine girdi, yeniden piyasaya giriş için 10 yıl beklemesi gerekirken kurnazlıklari ile bunu 3-4 yıla indirgedi
şimdi ellerinde ciddi bir patent avantajı ve marka saygınlığı var ve tek şansları var sen onların yerinde olsan bu şansı böyle aptalca bir stratejiyle mahveder misin.
ha herşeyi yoluna koysa piyasanın %25-30una sahip olsa dediğin mantıklı olur ne de olsa alan var ama bu konumdayken bu intihar olur
Ama bir çok hakları hmd global ait o yüzden korkmuyor değilim açıkçası :ehe

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve ___kaptan___
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yurdumda çok güzel bir laf vardır. "CAN ÇIKAR, HUY ÇIKMAZ".
Bir de Türkiye de aşırı derecede Nokia fanı bir ülke konumunda idi geçmişte. Ama şöyle bir şey var ki, eski alışkanlıkları kolay kolay değiştirmek zordur. Nokia zamanında kullanıcılarını ciddi anlamda yaraladı. (Kimse Elop demesin bana, maaşlı adamı alt edemeyen yönetim kurulu olmaz olsun).
Eğer Nokia eski alışkanlıklarını depreştirmezse (ucuz donanım, aşırı derecede pahalı fiyat) son atımlık barutunu da bitirmiş olur ki (Doların 3.80- 4.00 olduğu gereğinide göz önüne alırsak) giriş / orta seviyesi cihazlar en az 300-400 $ dolar desen burada vergi vs vs derken en az 1500-1700 TL. Üst seviye cihazlarda en az 600-800 $ oda 2800-3200 TL. O da vergiler vs vs derken en az 3000-3500 TL .
Asgari ücretin 1404 TL olduğu gerçeğini göz önüne alırsak 1 ay çalışıp giriş /orta seviye cihaz alamayacak insanlara nasıl cihaz satıp hareket edecekler!!
Nokia ürünleri konusunda açıkçası Türkiye pazarına girmesiyle hayal kırıklığına uğraması bir olacaktır. Çünkü eski o kullanıcı kitlesi kalmadı.
Kaldı ki o fiyat bandında Nokidan çok daha iyi telefonlar mevcut. İsme para yatırılmaz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Fikrinize katılıyorum . Zaten Türkler beni sever deyip fiyatı uçurursa avucunu yalar. Eğer Nokia yı seven Türkleri (nokia hastaları , ben gıbı) istiyorsa eski model telefonlarını sıfırdan üretmeli , yedek parça sunmalı , yazılım desteği tekrar gelmeli . Yüksek fiyat düşük özellikle Türkiye pazarına girmesin bile.
Fikrinize katılıyorum . Zaten Türkler beni sever deyip fiyatı uçurursa avucunu yalar. Eğer Nokia yı seven Türkleri (nokia hastaları , ben gıbı) istiyorsa eski model telefonlarını sıfırdan üretmeli , yedek parça sunmalı , yazılım desteği tekrar gelmeli . Yüksek fiyat düşük özellikle Türkiye pazarına girmesin bile.

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve Aybin.Kilic
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Yurdumda çok güzel bir laf vardır. "CAN ÇIKAR, HUY ÇIKMAZ".
Bir de Türkiye de aşırı derecede Nokia fanı bir ülke konumunda idi geçmişte. Ama şöyle bir şey var ki, eski alışkanlıkları kolay kolay değiştirmek zordur. Nokia zamanında kullanıcılarını ciddi anlamda yaraladı. (Kimse Elop demesin bana, maaşlı adamı alt edemeyen yönetim kurulu olmaz olsun).
Eğer Nokia eski alışkanlıklarını depreştirmezse (ucuz donanım, aşırı derecede pahalı fiyat) son atımlık barutunu da bitirmiş olur ki (Doların 3.80- 4.00 olduğu gereğinide göz önüne alırsak) giriş / orta seviyesi cihazlar en az 300-400 $ dolar desen burada vergi vs vs derken en az 1500-1700 TL. Üst seviye cihazlarda en az 600-800 $ oda 2800-3200 TL. O da vergiler vs vs derken en az 3000-3500 TL .
Asgari ücretin 1404 TL olduğu gerçeğini göz önüne alırsak 1 ay çalışıp giriş /orta seviye cihaz alamayacak insanlara nasıl cihaz satıp hareket edecekler!!
Nokia ürünleri konusunda açıkçası Türkiye pazarına girmesiyle hayal kırıklığına uğraması bir olacaktır. Çünkü eski o kullanıcı kitlesi kalmadı.
Kaldı ki o fiyat bandında Nokidan çok daha iyi telefonlar mevcut. İsme para yatırılmaz.
valla o huyu çıkarmazlarsa zaten canları çıkacak :D
fiyat konusuna gelince yapabilecekleri pek bişey yok dolar üzerinden üretiliyor ve 6nın fiyatı gayet makuldü diğerleri de öyle olacaktır
birde bu kadar acımasız olmayalım lütfen bu yukarıda saydıklarını yapmayan firma yok ve bunu az ya da çok yaparak pazar paylarını koruyor ya da kaybediyorlar
mesela samsung s5 cidden samsung için dönüm noktaso gibiydi tasarımı değiştirerek iyi yırttılar
lg desen g4e kadar tasarımı iyiydi ama 5 le beraber kafaları ağrımaya başladı hoş g4te de kronik sorunlar vardı ya aslında lg bu konu için iyi bir örnek
sony z serisini bitirdiğinden beri biraz kafası karışık ama iyi sayılır
huawei :D ne diyelim adamlar biliyor fazla kafa ağrısı çekmeden yapıyorlar işi :D
nokianın geleceğine gelince daha üst modelleri görmedik ve eğer bu modellerde de 6daki gibi bir tutum sergilerlerse-fiyatın alabileceği en iyi cihaz: işlemci hariç her şey amiral gemi düzeyinde- rahat olacaktır samsung malum biraz pahalıya yapacak girişi eh nokia da mwcde 5 ve 3le idare edecek samsung sağolsun yani tam senin de istediğin gibi alt seviyede cihazlar var ki bunlar samsunginlerden daha güzel
ha çinli firmalara gelince yeni nesil biraz nokiaya karşı acımasız ama 20sinden büyük herkes adını bile okuyamadığı firma yerine baba markası diyebileceğimiz nokiaya güvenir
VE NOKİA DA MARKA DEĞERİNİN FARKINDA :D geçen sene dediler nokia markasının değerinin farkındayız diye
tr pazarında başarısız olma şansı düşük -babam teknolojiye olabilecek en uzak adamdır ama telefon alacam dediğimde markası ne olacak nokia mı diye soruyor -
markaya para bayılıp nokiayı silecek kadar kafasız varsa belli olur seneye yeni iphone çıktığında görürüz

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Buğra
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Dediğimi yapmışlar herhalde webtekno da konsept 3310 videosu gördüm . Tasarımı değişmemiş ama anakartı son teknoloji ile donatmışlar . Görüntüsü yeter .
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___

Üst Alt