Hiperhidroz Nedir?

Efe Yakup Karahanlı

Efe Yakup Karahanlı

Moderator
    Konu Sahibi
Hiperhidroz diğer adıyla aşırı terleme günümüzde birçok insanda görülen bir hastalıktır.

Bu hastalık kişilerin yaşamlarını olumsuz yönde etkilemekte ve günlük hayatlarında utanmalarına sebep olmaktadır.

Hiperhidroz görülen kişilerin, aşırı terlemenin asla utanılacak bir durum olmadığını bilmelidir. Çünkü; bu hastalık günümüzde hemen hemen herkeste görülmektedir.

Aşırı terleme vücuttaki ter bezlerinin bazı nedenlerden dolayı gereğinden fazla çalışmasıdır. Ter bezlerinin gereğinden fazla çalışması sonucu üretilen ter sıvısının vücudumuzdan bir şekilde atılması gerekir. Bunun en kolay yolu ise el, yüz, ayak ve koltuk altında bulunan ter bezleri aracılığıyla vücudumuzdan atılmasıdır.
Aşırı terleme hastalarda en çok şu bölgelerde görülmektedir:

  • El Terlemesi
  • Koltuk Altı Terlemesi
  • Ayak Terlemesi
  • Yüz Terlemesi

 
bilişimcii

bilişimcii

Üye
Terleme vücudun serin kalmasını sağlayan bir sistemdir.
 

Benzer Konular

Cevap
0
Görüntüleme
91
Cevap
2
Görüntüleme
237
Yavuz Selim Baltacı
Efe Yakup Karahanlı
Cevap
1
Görüntüleme
258
rear2011
FatoŞ
Cevap
0
Görüntüleme
564
FatoŞ
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt