Hikayeyi devam ettir (1. Sezon ve 2. Sezon)

Sponsorlu Bağlantılar

smartphone007

smartphone007

Üye
    Konu Sahibi
Hikayeyi devam ettir (1. Sezon ve 2. Sezon)
(@hançer , @exp_l0it , @Genc007 )
1. Sezon​
Etraf karanlık ve sisliydi, uzaktan sesler geliyordu. ne olduğu anlayabilmek için sesin geldiği tarafa yöneldim, içimde hafif bir korku vardı. yine de soğukkanlılğımı korumaya çalışıyordum. sessizce sesin olduğu tarafa doğru yürüdüm, karanlığa doğru yürüyordum. ansızın arkamda bir ayak sesi belirdi; sakinliğim yerini korku ve heyecana bırakmıştı, arkamı dönmek istemiyordum sesin olduğu tarafa doğru koşmak istedim. adımlarımı hızlandırdım, sese giderek yaklaşmıştım. beni takip eden şey de gitgide yaklaşmıştı, tüm gücümle arkamı döndüm. Kardeşim de beni takip ediyordu, kendisinin geldiğini bile haber vermeye korkmuştu. bana ne olduğunu sordu bende ne olduğunu bilmediğimi ve arkamda durmasını söyledim, sese biraz daha yaklaştım. ayağım bir şeye takıldı ve tökezledim, baktığımda ise bunun bir ceset olduğunu farkettim. kardeşim bembeyaz kesilmişti. etrafa biraz bakındıktan sonra neler olduğunu anlamak için cesede yaklaştım, yerde izler vardı, sürüklendiği belli oluyordu. bir anda yakından bir ses duyduk tekrar, ayağa kalktım ve. Kardeşime polisi aramasını ve burada beklemesini söyledim. Kan izlerini takip etmeye başladım. Kan izleri beni bir gecekondunun kapısına getirmişti. Işıkları yanıyordu. Yine garip sesler duyuyordum. Ürkmüştüm ama devam etmeliydim. Kapıya üç kere vurdum. Kapıyı yaşlı bir kadın açtı. Bana ne istediğimi sordu. Öylece kaldım. "Yoksa sen Murat'ın arkadaşı mısın? Gel oğlum içeriye" dedi. Murat evde değildi. Zaten ben de Murat'ın arkadaşı değildim ama bu sır perdesini aralamam gerekiyordu. Çekingen şekilde eve girdim. eski bir evdi, ev yaşın getirdiği etki ile tozluydu. şömine soluk soluk yanıyordu, belli belirsiz yanan kandil lambası sehpanın üstünde duruyordu. yanında eski kaplı bir kitap bir sayfası açık duruyordu, belli ki yaşlı kadın koltuğunda kitap okuyordu. Yaşlı kadın tekrar neden geldiğimi sordu, "Murat evde mi?" diye sordumsa da pek memnun olmayan bir bakış atarak burda olmadığını bir süre önce ayrıldığını söyledi. Ne zaman döneceğini sordum ama cevap vermedi, ben etrafa bakınırken o şömine önündeki koltuğuna tekrar oturdu ve. Bölüm"]Murat'tan söz etmeye başladı. eve uğramadığını ve başına kötü işler gelmiş olabilme ihtimalinden korktuğunu söyledi. sakin olmasını söyledim çünkü yaşlı kadının gözlerindeki korkuyu gördükçe huzursuzlanıyordum. Kadına oğlunu en son ne zaman gördüğünü sordum, sorular karşısında umursamaz bir tavır benimsiyordu. bir şeyler saklıyor gibiydi. gözüm kadının üzerindeki kan damlalarına ilişti, bunu gördüğümü fark etmiş gibiydi, acele ile kalkarak odadan ayrıldı. Üstündeki kan damlalarını silip odaya yeniden gelmişti. Kardeşimi aradım fakat ulaşamadım. Yaşlı kadının getirdiği karpuzu yerken telefonum çaldı. Arayan bir polis memuruydu. Kardeşim tutuklanmıştı. Kadın mutfaktayken evden çıktım. Hızlı adımlarla karakola doğru yürümeye başladım, ama sanki yol benden uzaklaşıyor gibiydi, yürümeye devam ettim ama yol gittikçe uzaklaşıyordu, sonra başım dönmeye başladı. bir anda kendimi yerde buldum, sonrasında hatırladığım tek şey yaşlı kadının bana yaptığı sinsi gülümsemeydi. Halbuki karbuzları mideye bir bir hüpletirken çok serinlemiştim. Yaşlı kadının sinsi gülümsemesine bir anlam verememiştim. Ölecek miydim? Ya karpuzun içine bir şeyler koyduysa? Belki de oğlunu o öldürmüştü. Cinayeti kimin işlediği o an pek de önemli değildi, midemden gelen sesleri pür dikkat dinliyordum. Ölmek için daha çok erkendi. Uyandığımda karanlık bir odadayım, ufak bir delikten kırmızı bir ışık süzülüyordu sanırım gün yeni doğuyordu. ellerim tavana tutturulmuş vaziyette asılıydım, üstümdeki bazı kıyafetler sürüklemenin etkisiyle yırtılmış olmalıydı. Ellerimi kurtarmanın yollarını aramaya başladım. ip biraz eskiceydi bir kaç esneme sürtünme hareketiyle kopuverdi, yorgunluktan yere kapaklandım. bir süre öyle durduktan sonra doğruldum ve çıkışı aramaya başladım, kapıyı denedim ama nafile kilitliydi, itsem de arkasında ağır bir şeylerin olduğu belliydi. Düne nazaran iyiydim, dışarıya çıkmanın yollarını düşünedurdum. kapıya tekme ve omuz atmaya başladım. yorgunluğu unutmalıydım, tembelliği de artık kenara koyma vaktim gelmişti. kapı kırılmak bilmiyordu, zaten filmlerde de böyle oluyordu, yoksa olmuyordu mu? neyse ki bunu düşünmemek için daha büyük problemlerim vardı. kapıyı tekmeleye devam ettim, yerinden biraz olsun oynamamıştı. duvara yaslandım, sanırsam bırakmalıydım, vazgeçmeliydim. zaten neyin uğruna savaşacaktım ki. boş ve monoton bir hayatım vardı, kendime ölmek için daha erken demiştim, şimdi bunun aksini düşünüyordum. birden kapı açıldı, odaya uzun boylu, ince yapılı bir adam girmişti. saçları gözlerini kapatacak kadar alnından aşağıya düşmüştü. bana gülümsüyordu, yanındaki kadında gözlerini bana dikmişti. ellerindeki aletler pek de iç açıcı durmuyordu. Birden içeri yaşlı kadın girdi. Adama ve kadına durmalarını söyledi. İçeriden kardeşimin sesini duydum. O da buradaydı. Çözülmesi gereken çok şey vardı. Adam elindekileri bırakarak yanıma geldi, beni kaldırdı ve mutfağa götürdü, önüme bir kaç parça yemek ile bir bardak su koydu. daha sonra odadan ayrıldı, içerdeki odadan bir kaç farklı kişinin sesi geliyordu ne olduğunu anlamaya çalışıyordum, bir yandanda karnımı doyuruyordum. İçeriye başka bir adam girdi ve beni kaldırıp içeri getirdi. Kardeşim ve tanımadığım iki kişi daha burada esir edilmişti. Ben içeri girince kapıyı üstümüze kilitlediler. Odanın içinde başka bir kapı daha vardı. Masadaki bıçakla esirlerin iplerini kestim. Diğer kapı da kilitliydi. Esir edilmiştik, bıçağın orada ne işi olabilirdi ki? unutmuş olamazlardı ya. kimse konuşmuyordu, herkes aynı kaderi paylaştığını biliyordu. birden odadan bir ses yükselmeye başladı, ses odadaki hoparlörlerden geliyordu. iki kişi kalıncaya kadar birbirinizi öldürün şeklindeydi, donup kalmıştım öldürmek mi? "Evet, öldürmek" dedi ses. Aynı zamanda dinleniyorduk. Kardeşim benimle konuşmuyor ve kötü kötü bakıyordu. Cesetin başında durmasını söylediğim için tutuklanmıştı. Peki buraya nasıl gelmişti? Polis sandığımız kişiler acaba bize oyun mu kurdular ? bu nasıl bir oyundu böyle, anlam veremiyordum. Acaba öteki insanlar buraya nasıl gelmişti ? onların hikayesi neydi... Aklımda milyonlarca soru oluşmaya başlamıştı. bunların çözüm bulması gerekiyordu. Ben bunları düşünürken diğerleri çıkış yolu arıyordu. içerden tekrar ses geldi, "burdan tek çıkış yolunuz iki kişi kalıncaya dek öldürmek". aralarından bazıları birbirine bakmaya başladı, daha sonra da elimdeki bıçağa baktılar. herkes beni öldürmek istermiş gibi bakıyordu. Derhal bir çözüm bulmalıydım. Kardeşime kendine gelmesini söyledim. Diğer iki esir ise ağlamaya başladı. Odada benimle birlikte iki erkek ve iki kadın vardı. Odanın dışında da öyle. Birileri yine bize sesleniyorlardı. Ama bu sefer rahatlamıştık. Çünkü seslenenler polislerdi. Yaşlı kadının örgütün lideri olduğunu öğrendik. Diğer kadın ve adamlar da tutuklanmıştı. Polis eşliğinde tutulduğumuz yerden çıktık. Kardeşimin de tutuklanması gerekiyormuş. Polislerden kaçarken yaşlı kadının adamları onu yakalamış. Murat yaşlı kadının oğlu değil torunuymuş. Yerdeki ceset yaşlı kadının kocasına aitmiş.
2. Sezon​
Polisler kardeşimi de tutukladılar. Tutuklandıktan neredeyse 25 gün geçmişti. Ben kardeşimi hapisten nasıl çıkaracağımı düşünüyordum. Ve arkadaşlardımdan yardım almak için arayıp buluşmam gerektiğini söyledim. Arkadaşlarımla buluştum. Başıma gelenleri anlattım. Tabii hepsi beni desteklemese de bazı arkadaşlarım beni destekledi. Bir plan yaptık ama hapisten kaçırmak için değil gerçek katili bulup polise bildirmek için. Aslında bu olanlar beni fazla düşündürdü. Neden cinayet yapılmış, neden yaşlı kadın Murat torunu olduğunu değilde oğlu olduğunu söyledi. Bu olanlara anlam veremedim. Aslında polisler benden birşey mi saklıyor. Yoksa kardeşim katil mi veya yaşlı kadının oyununa mı gelmiş. Son çare arkadaşlarım ile yaptığım plan. Ben Ahmet. Arkadaşlarım ise Harun ve Buğra. Harun cinayetin yapıldığı araziye ve yaşlı kadının evini arıyor. Buğra ise gizli bir bilgi var mı yok mu kontrol ediyor. Harun evde bir not bulmuş notu Buğra'ya bildirmek için dışarı çıkmıştı. Ama bu defa Buğra ortalıkta yoktu. Harun "Nereye gitti burda beklemesini söylemiştim" dediği anda karşıda bir adam gördü.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: AIS

Baydırman

Baydırman

Moderator
Rez

• Beğen
Tepkiler: AIS
AIS

AIS

Üye