herkesi ilgilendiriyor bi bakın

• 15 Ağustos 2014
  • 2460 Okunma
  • 17 Cevap

1. SAĞLIK PROVİZYON SORGULAMA SONUCU

T.C Kimlik No
    Adı
    Soyadı
    Cinsiyet Erkek
    Doğum Tarihi
    Yakınlık Türü Kendisi
    Tescil Kapsamı Kapsam Dışı
    Yararlandığı TC Kimlik No
    GSS Kapsamı GSS Kapsam Dışı
    Sicil No
    Provizyon Tarihi 15.08.2014

Sigortalı Türü Diğer
    Katılım Payı Muafiyet Hayır
    Sorgu Sonucu 1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.[DOUBLEPOST=1408106233,1408104948][/DOUBLEPOST]anlayan bi baksın

koskoca forumda kimsenin başına gelmedi mi

Yazan: okanbiz
    Son düzenleme: 15 Ağustos 2014
  2. Genel sağlık sigortası

iPhone ile gönderdi
  3. gss kapsamı kapsam dışı ne demek bide ben kaymamakamlıktan test mi yaptırcam[DOUBLEPOST=1408178451,1408178407][/DOUBLEPOST]1 ay sonra öğrenci olcam genede yaptırmam gerekir mi ? zorunlu mu?[DOUBLEPOST=1408178654][/DOUBLEPOST]T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu
    borç mevzusu ne oluyo[DOUBLEPOST=1408178771][/DOUBLEPOST]sayfadakiler borcunuza bi bakın
    devlet borç çıkartıyor[DOUBLEPOST=1408178882][/DOUBLEPOST]T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu
    sorgu türü diğer yapın
    sorgu tipi gss pirim yapım
    kimliknu
    güvenlilk kodunu gireerek borca
    bakın[DOUBLEPOST=1408179027][/DOUBLEPOST]?

4. yaptırmayıp 1 ay içinde hastanede işin olursa tüm ücretleri ödüyosun sigırtaların ödediklerini öğrenci olunca ne yapman gerekiyoe bilmiyorum

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. ayın 1 ila 6 sı na üniverste kayıtları var yani öğrenci olacam şimdi yaptırsam mıı öyle kalsa mı?

6. sgk ya git bi danış hocam

7. öyle yapcam ümraniye taavukçuyolu sgk ya bi uğrayacam[DOUBLEPOST=1408184574,1408184497][/DOUBLEPOST]
    hastanede işim olmuyo çok nadir oluyo[DOUBLEPOST=1408184610][/DOUBLEPOST]borç çıkmasında millete 2 bin 3 bin çıkmış biraz araştırdım

8. beni ilgilendirmiyor.

9. çalışıosun dimi çalısanları ilgilendirmiyo

10. Hayır çalışmıyorum,genelleme yapma boşuna

11. ozaman nası ilgilendirmiyo anlatda biz de yapak bizi e ilgilendirmesin

12. Benim hayatımdan sana ne?

EmekHırsızı bunu beğendi.
  13. evet bana ne tahmin etmiştim

14. 18 yasini doldurduktandan 3 gun sonra kolumu kirdim.70 kusur lira masraf cikti. Sogortayi yaptirinca nerdeyse tamamini geri aldim

Samsung ile gönderdi
  15. gelir testi yaptırman gerekiyor ve bu testi sgk ya bildirmen gerekiyor aksi halde ceza durumu var bana da bir celp ile bildirildi hemen kaymakamlıktakı Sosyal yardımlaşma vakfından ceza işlemini durdurup dilekçe verdik 190Tl borç çıktı yaşım 21 çalışmıyorum öğrenci değilim 4ay önce askerden Geldim Askerlik kapsamında sigortam sona erdiği için bu gelir testini yaptırma zorunluluğu varmış dilekçe sonucunda G-0(sıfır) çıktı Eğer sonuç g-1 çıksaydı borca itiraz ederek borcu 40Tl'ye düşürebilirdim ama gelir testi sonucu g-2 çıkarsa çıkan borcu ödemek zorundayız!

Yorumları okumadım herhangi bir işlem yapmadıysan en yakın Sosyal yardımlaşma vakfına giderek gelir testi yaptırmanı öneririm aksi halde hali hazırda işleyen bir cezai işlem var ise ceza artışı sürecektir :tebessüm:

Mobil cihaz ile gönderdi
    okanbiz bunu beğendi.
  16. TAMAM bidaki ay halletcem artık ceza çıkarsa da bakcam çaresine

17. bi daha ki ay demeden hafta içi hallet derim çünkü ben tam zamanında müdahale ettim aksi halde borç 800Tl'ye kadar çıkabiliyor bana 190Tl borç çıktı kaymakamlıktan dilekçe verildi gelir testimin sonucu da g sıfır çıktı borcu sıfırlattım ihmale gelmez yani kardeşim :bilmm

Mobil cihaz ile gönderdi
  18. bugün kapalıdır haftaya haletcem

Yüklüyor...
15/12/2018 - 00:41