Her İşte Vardır Bir Hayır

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
    Konu Sahibi
Her İşte Vardır Bir Hayır
HER İŞTE VARDIR BİR HAYIR

Vaktiyle ülkenin birinde bir kral yaşarmış. Bu kralın çok sevdiği bir arkadaşı varmış. Krala göre bu arkadaşının kötü bir huyu varmış. Arkadaşı kötü olsun iyi olsun her olayın arkasından “Her işte vardır bir hayır” dermiş. Bir gün kral adamlarını ve arkadaşını alarak ava gitmiş. Avda bir kaza olmuş ve kralın başparmağı kopmuş. Arkadaşı “bunda var bir hayır” demiş. Kral küplere binmiş bunda ne hayır olacak diyerek arkadaşını hapse attırmış. Aradan 2 yıl geçmiş. Kral uzak bir ülkeye ava gitmiş. Orada yamyamlarla karşılaşmışlar. Yamyamlar kralın bütün adamlarını yemişler. Sadece krala dokunmamışlar. Krala “senin başparmağın kopuk, seni yersek lanetleniriz” demişler. Kral ülkesine döndükten sonra hemen arkadaşını hapisten çıkarıp ondan yalvar yakar özür dilemiş. Arkadaşı “ e onda da vardır bir hayır” demiş. Kral “ben seni 2 yıl boşuna hapislerde süründürdüm. Bunda ne hayır olacak” demiş. Arkadaşı “ ben hapiste olmasaydım sizinle gelecektim ve yamyamlar beni de yiyeceklerdi” demiş.

Allahın her işinde vardır bir hayır. Başımıza gelen her kötü olayda umutsuzluğa kapılmamalıyız. Allah bizim için hayırlı olanı bizden daha iyi bilir.

• Beğen
Tepkiler: mangdaşire
mangdaşire

mangdaşire

Üye
teşekkürler...:hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt