Henry teknik direktör olmayı istemiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Henry teknik direktör olmayı istemiyor
Arsenal'de oynadığı yıllarda dünya futboluna damga vuran ve şimdilerde NY Red Bulls'ta oynayan Thierry Henry, futbol kariyerinin ardından aklında teknik direktörlük yapmak gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

Goal.com ABD'ye özel açıklamalarda bulunan efsane oyuncu, "Bunu daha önce biraz düşündüm ama oldukça zor bir durum. Antrenörlük eğitimi almak ve devamında bunu uygulamak, bir takım çalıştırmak gerçekten zor işler." ifadelerini kullandı.

Futbol yaşantısından sonra hocalık yapmayacağından emin olduğunu dile getiren Henry, bununla beraber sporun içinde bir şekilde mutlaka kalmak istediğini de dile getirdi.

Arkadaşı Nicolas Anelka'nın Çin'de forma giymesini ve Didier Drogba'nın da bu lige gitme olasılığını yorumlayan Henry, "Bazı kararlara saygı duymak zorundasınız. Ben MLS'te oynamayı tercih etmiştim, arkadaşım Anelka ise Çin'de..." diye konuştu. Henry, küçüklüğünde New York'ta yaşamak istediğini ve şimdi bunu gerçekleştirdiğini söylerken, MLS'e gelecekler için fikirleri olduğunu da ifade etti.

Son olarak Fransız oyuncu, MLS'te oynamanın kendisi için harika bir deneyim olduğunu da sözlerine ekledi.

1997-2007 yılları arasında Arsenal forması ile efsaneleşen Henry, 2007-2010 arası da Barcelona'da oynadıktan sonra New York Red Bulls'a geçmişti. Henry, kısa bir süre de eski takımı Arsenal'e kiralık olarak dönerek bir de gol atmıştı.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt