Hedef Amsterdam, Rakip Benfica

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Hedef Amsterdam, Rakip Benfica

Temsilcimiz Fenerbahçe, bu gece Benfica karşısına UEFA Avrupa Ligi'nde final kapısını aralamak için çıkacak.

UEFA Avrupa Ligi'nde tarihinde ilk kez yarı finale yükselmeyi başaran Fenerbahçe, Portekiz temsilcisi Benfica ile karşıya karşıya gelecek. Saat 22:05'te başlayacak mücadeleyi 21.30'dan itibaren Eurosport.com Türkiye'den takip edebilirsiniz.

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanacak Star TV ekranlarından naklen yayınlanacak mücadeleyi Sırbistan Futbol Federasyonu'ndan Milorad Mazic düdük çalacak. Mazic'in yardımcılıklarını Milovan Ristic ve Igor Radojicic yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Dalibor Djurdjevic olacak.

Fenerbahçe ile Benfica'nın oynayacağı UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk maçı öncesi iki takımda aldığı başarılı sonuçlarla ve rakiplerine karşı kurdukları büyük dominasyonla dikkat çekiyorlar.

Sarı-lacivertliler geride kalan dönemde 56 resmi maça çıkarken Benfica 47 maçta kaldı. Fenerbahçe daha çok maça çıkarken 11 kez yenilgi aldı, Benfica ise sezon boyunca sadece 2 kez kaybetti. Benfica 2 yenilgisini de Avrupa kupalarında aldı.

UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk maçında perşembe akşamı Portekiz'in Benfica takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe, 185'inci Avrupa sınavına çıkacak.

Tarihinde ilk kez UEFA Avrupa Ligi'nde yarı final oynayan "Sarı Kanaryalar", Avrupa arenasında geride kalan 184 maçta, 65 galibiyet aldı, 36 kez berabere kaldı ve 83 maçta da yenildi.

Rakip fileleri toplam 231 kez havalandıran sarı-lacivertliler, kalesinde ise 284 gol gördü.

KARTLARA DİKKAT!

Benfica maçı öncesi Fenerbahçe'de 6 futbolcu sarı kart ceza sınırında bulunuyor. İkişer sarı kartı olan Volkan, Egemen, Ziegler, Mehmet Topal, Meireles ve Webo bugün de kart görmeleri halinde Portekiz'deki rövanşta forma giyemeyecek. Benfica'da ise Carlos Martins, Ola John, Rodrigo ve Melgarejo sarı kart ceza sınırındalar.

BENFICA'DA 3 EKSİK VAR

Benfica, Fenerbahçe maçına ideal 11'i ile çıkamayacak. Portekiz ekibinde as oyunculardan Luisao sakatlığı, Perez ve Almeida ise cezaları nedeni ile forma giyemeyecek.

MUHTEMEL 11'LER

FENERBAHÇE:
Volkan Demirel
Gökhan Gönül
Joseph Yobo
Egemen Korkmaz
Reto Ziegler
Mehmet Topal
Raul Meireles
Cristian Baroni
Dirk Kuyt
Pierre Webo
Moussa Sow

BENFICA:

Artur Moraes
Maxi Pereira
Jardel Vieira
Ezequiel Garay
Lorenzo Melgarejo
Andre Gomes
Nemanja Matic
Eduardo Salvio
Nicolas Gaitan
Ola John
Oscar Cardozo

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
haydi fener

• Beğen
Tepkiler: yaren_dede
umitgul18

umitgul18

Üye
Fener finale gideeer...

• Beğen
Tepkiler: Byhaydar
Buğra

Buğra

Admin
Benficayı yeneceğiz inşallah :)

• Beğen
Tepkiler: yaren_dede ve Byhaydar
yaren_dede

yaren_dede

Üye
1-0 oldu gol egemen

codblackops2

codblackops2

Üye
aman sakın 2.maçta lima oynamasın.övdükleri cardozo bu muymus. 2.maçta da cardozo oynasın.yalnız fenerbahçe bugün olağanın üstünde bir oyun oynadı.hakettiği sonuç 4-0dı ama malum direkler , kaçan penaltı :) webo keşke o kartı görmeseydi :s meirelesin önemli birşeyi yoktur inşallah.bu oynamayla lizbondan da galip bir şekilde çıkacağımızı düşünüyorum , özet: tebrikler Fenerbahçe'm :op:

mertcan01

mertcan01

Üye
aman sakın 2.maçta lima oynamasın.övdükleri cardozo bu muymus. 2.maçta da cardozo oynasın.yalnız fenerbahçe bugün olağanın üstünde bir oyun oynadı.hakettiği sonuç 4-0dı ama malum direkler , kaçan penaltı :) webo keşke o kartı görmeseydi :s meirelesin önemli birşeyi yoktur inşallah.bu oynamayla lizbondan da galip bir şekilde çıkacağımızı düşünüyorum , özet: tebrikler Fenerbahçe'm :op:
malesef dostum meirelesin arka adalesinde yirtik mevcut 2 hafta kesin yok sezonu kapatigi bile soyleniyor. Suan kesin olan rovansta webo meireles mehmet topal yok. Hak ettigimiz skoru alamadik ama insallah finale gidecegiZ

'Enver'

'Enver'

Üye
Maçın hakkı 1-0 değildi ama olsun. Tebrik etmek şart.

İnşallah kupayı da alır da 2000'deki gibi sokaklara dökülürüz. :)

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
Çok kaçırdık çok rakibin oyununu küçümsersek eleniriz ama finalin adı fb-che

acoustic

acoustic

Üye
Yarın ki maç ta da inşallah galip gelir ve finale çıkarız.

deepmano

Üye
Ben Galatasaraylıyım.İnşallah Fenerbahçe bir üst tura çıkar ama Benfica'nın yeneceğini düşùnüyorum.

sincarezindan

sincarezindan

Üye
gol be :)

msy2017

msy2017

Üye
paspas olduk resmen ezile ezile....

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
:sahan: sinirimi bundan baska bir smiley anlatamaz herhalde

yaren_dede

yaren_dede

Üye
dakika 94 fener hücum yapıyor ceza sahasında 2 futbolcu var! Geri kalan 9 futbolcu geride bekleyip ne düşünüyordu acaba merak ediyorum. Aykut kadar ruhsuz bir Adam görmedim oyuncularıda kendine benzetti

Üst Alt