HDD Sorunu yok artık!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
.BlueTR

.BlueTR

Üye
    Konu Sahibi
HDD Sorunu yok artık!
sorunum o kadar tuhaf ki pc bilgim yüksek olmasına rağmen çözüm bulamadım.olay şöyle başladı:ben torrentten OYUNUN KENDİ SİTESİNDEN oyunu imndirdim.indirme bitti tıkaldım işte ama beklememe rağmen çalıştır iptan yazıları çıkmadı(oyun w7 uyumlu benim pcde w7ydi) herneyse kilitlendi birden.bende resetledim ama oda ne windows7 nin hani boot ekranı varya yuvarlaklar amblemi oluşturuyor işte orayı geçince simsiyah ekranda fare çıkıyo ve kalıyo 1dk sonra otomatik resliyo.sabah erken kalkacaktım bende vista yada yeniden format uzun sürüyo diye acele acele windows8 deveplover preview kurdum.açtım istediğimi yaptım o dediğim oyunu kurdum oynadım herneyse 1hafta w8 kullandım ama sonra w7 ye ihtiyacım olmaya başladı taktım cdyi ama windows dosyaları genişletiliyor bitiyor sonra yerel çevre hatasımı ne veriyo.taktım vistayı kurdum başarıyla ama farklı partitiona vista kurudum ben. açtım bilgisayarıa girince şok oldum.w7 nin olduğu disk raw olmuşve bütün veriler gitmiş neyse kurtardım onları programla.şuan 1haftadır vista kullanıyorum sorun yoktu amabir saat önce birdenbire Windows sabit disk sounu algıladı hatası almaya başladım hdtune indirdim disk uyarısı veriyo işin tuhaf yanı HDD 1yılını doldurmadı ve pcde 1yılını doldurmadı.önceki pcnin sata yolları yanmıştı oda samsung 160gb hddyi yakmıştı onu attık şuan western digitalin şu meşhur 500gb lik hddsi takılı anakart Gigabyte H55M-S2 ne yapmalıyım sizce?low level format atmak istemiyorum verilerimi yedeklemek 1haftamı alır 500gb den 400gb si doludur heralde hdd ölecekmi yoksa sağlammı?hd tune sağlığını yüzde 53 diyor alttada warning yazıyor :S

coolasker54

coolasker54

Üye
Hdd yi başka pc de test etmeyi dene. orda sıkıntı yoksa bi kabloları felan yenilettir. 1 yılı dolmadı diyorsun garantisi felan vardır herhalde. geri yolla gitsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt