HDD RAW OLDU YARDIM

Sponsorlu Bağlantılar

06kubilay06

06kubilay06

Üye
    Konu Sahibi
HDD RAW OLDU YARDIM
arkadaşlar dün 32 gb lık sandisk extreme flasıma windowsu yükliyecektım programsız olsun dıye bunları yaptım
Uygulama:

1.Usb bellegimizi (parmak bellek) Usb portuna takalim ve icerigini güvenli bir yere kopyalayalim , bos ise zaten sorun yok

2.command prom (komut istemi) ni admin yetkileri ile calistiralim, bunu iki yöntemle yapabiliriz:
a.Arama kutusuna cmd yazalim ve Ctrl+ Shift+ Enter e basalim
b.Start menu > All programs > Accessories, Command Prompt a sag tiklayalim ve Run as administrator u secelim

3. asagidaki komutu verelim ve resimdeki ekranin cikmayini bekleyelim
DISKPART

Sonrasinda LIST DISK komutunu verip sürücü harfini not alalim (örn: Disk 1),bu uygulamada benim parmak bellek ismim Disk 1

4.Asagidaki komutlari sirasi ile uygulayalim (Sürücü ismimizin Disk 1 oldugu unutulmamalidir , sizinki farkli ise ona göre uygulayin)

SELECT DISK 1

CLEAN

CREATE PARTITION PRIMARY

SELECT PARTITION 1

ACTIVE

FORMAT FS=NTFS

(Format birkac dakika sürebilir)

ASSIGN

EXIT

(alıntıdır)
benım flash surucum dısk 4 te ıdı ılk yere dısk 4 u sectım daha sonra select partıtıton 1 olarak yazdım ve sanırım 1. haddıskı seçti bende burda 1 mı 4 mu yazıcagımı bılemedım ve korkup format fs=ntfs yı yapmadan çıktım şimdi 200 gb lık verılerımın oldugu harddısk raw oldu aynı zamanda flash surucumde raw oldu flash surucude hıc bısı olamdıgın bıcımelndırdım ama haddısıkımı kurtarmam lazım yedek 2 tane haddıskım var
önceliğim
1-raw ı nfts ye donsuturmel
2-haddıskın ıcındekıelrı eksıksık dıger harddıske kopyalamakArkadaşlar araştırmalarımın sonucunda sorunu çözdüm onca program denedım hıc bırınden sonuc alamadım en son belkı ıse yarar dıey denedııgm komutlarda %100 başarı aldım :D
uygulama:
windows+r
cmd
chkdsk/r X: (x yerine harddiskiniz yolun uyazın ön: D: )
chkdsk/f
chkdsk/r

Üst Alt