Hdd bir gç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi yardımm

Sponsorlu Bağlantılar

faruk***faruk

Üye
    Konu Sahibi
Hdd bir gç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi yardımm
Arkadaşlar geçenlerde Acer 7750g marka laptop aldım
Satan arkadaş biostan Hdd ye şifre koymuş hatırlamıyordu
bios pw ile şifreyi (clear) sıfırladım
format atmaya çalıştım disk ekranına gelemedim (1 saatten fazla bekledim)
usbden hirenle açtım (30 dk da) aygıt yöneticisinde sürücüsü yüklü şekilde görünüyor ama disk yönetiminde göremedim
hdd masaüstü pcye taktım (20 dk da açtı) bu sefer hem aygıt yön. hemde disk yönetten gördüm (tek parça ama siyah)
sürücü yolu atarken biçimlerdirme sırasında bu hata (bir gç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi) ile karşılaştım ama satan arkadaş bana sağlam demişti
bios pw ile sıfırlamadan öncede masaüstüne taktıgımda aynı şekil oldu gç hatası verdi içindeki şifreden dolayı yapıyor sanmıştım ama düzelmedi tekrar şifreleyip denedim olmadı cihaz sürücü sildim yükledim yine olmadı yöneticide sorunsuz gözüküyor ama biçimlendirilmiyor
Hddye giden kablolar sağlam laptop anakart üstündekilerde sağlam başka harrdisklerde sorun çıkartmıyor
Anlayan veya daha önceden başına gelen arkadaşlardan azda olsa bir yardım bekliyorum
bu sorundan bir şekilde kurtulmam lazım arkadaşlar (malum en kötü hdd 200tl nin üzerinde imkanlarım kısıtlı)
chkdisk komutlarını denemedim bir çözüm olacagını zannetmiyorum her türlü program ve komut deniyebilirim umarım kartında bir sıkıntı yoktur
Hdd :WD Black 750 Gb
Herkese iyi çalışmalar

bilisimler

bilisimler

Üye
Bu hdd tanıma sorunu benimde başıma gelmişti.:lamer: Windows 10 veya windows 8.1 format sırasında bazen hdd yi görmüyor bende windows xp format atar gibi ilerledim hdd yi formatlayıp tekrar windows 10 kurdum:dry: yalnız hdd çalışıyormu bir bakın derim umarım sorununu çözersiniz.:dry:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Belirttiğin sorunlr Sanki Donanımsal Bİşeymiş Gibime GEldi Ama

faruk***faruk

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar konu aktiff

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
HDD'yi başka Cihazlarda Test Edin sorun devam ederse HDD'yi :alsana: (çöpe atın) :oke:

Son düzenleme:

faruk***faruk

Üye
    Konu Sahibi
sorun devam ediyor disk yöneticiden diski başlatamıyorum artık döngü hatası veriyor konu aktif arkadaşlar

Üst Alt