Harvard Üniversitesi


gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Neredeyse tüm alanlarda dünyanın en saygın üniversitelerinden birisi olan Harvard Üniversitesi son aylarda ülkemizde sıkça gündeme geliyor. Bunun nedeni CS50x veya Türkçe adıyla bilgisayar bilimlerine giriş kursu.
Harvard Üniversitesi Profesörü David J. Malan‘ın verdiği efsanevi Bilgisayar Bilimlerine Giriş kursu CS50x (Computer Science 50) yaklaşık 3 ay önce Türkçe’ye çevrilerek ücretsiz hale getirildi. Altyazı ile sınırlı kalınmadı ve dublaj yapıldı.
Harvard Üniversitesi Bilgisayar Bilimlerine Giriş Dersi (CS50x)
5 ülkeden, 17 şehirden 80 gönüllü çevirmen tarafından hayata geçirilen bu proje, 11 Ağustos 2020 itibariyle herkese açıldı. Herhangi bir seçim süreci bulunmuyor, yaşınız veya nerede olduğunuz fark etmiyor! İsteyen herkes Profesör David J. Malan ve ekibinin Türkçe hale getirilmesinden büyük memnuniyet duyduğu bu kursa, kodluyoruz.org adresinden ücretsiz bir şekilde erişim sağlanabiliyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: ByEmre221
ByEmre221

ByEmre221

Üye
Bu harika haber için teşekkürler :)
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt