Hangi şarj aletini almalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

ofluorhann

Üye
    Konu Sahibi
Hangi şarj aletini almalıyım
Samsung s10 5G cihazına şarj aleti almak istiyorum hangisini almalıyım

Orjinal şarjı bu ama 2 tarafı usb type c olduğu için pc ye bağlamada sıkıntı olacak bi daha dönüştürücü almam gerecek hangi dönüştürücü iyidir diye bilemiyorum tam olarak

Bu diğeriyle aynı performası verir mi herhangi bir eksiklik görür müyüm veya birini diğerinden öne geçiren bi özellik var mı bilginiz varsa söylebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator

Bu daha Modern ve yeni Teknoloji olduğu için, Daha makul olacaktır.

ofluorhann

Üye
    Konu Sahibi
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orjinali Neyse Onu Al Bence

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Siyah olan 170 lira ve sadece usb type-c bağlantısı var. 25 watt yazıyor fakat voltaj değeri verilmemiş amper hesaplayamadım.

Beyaz olan 200 lira usb ve type-c çıkışı var .
12 volt 25watt yani watt=volt x amper formülünden 25 = 12 x 2.08 yani 2.08 amper verebiliyor maksimum .

Demem o ki siyaha adaptör alacaksın , adaptör fiyatıyla 200 ü geçerse siyahı değil beyazı al.

Siyahın volt değerini bulup amperini hesaplayıp , beyazınkiyle karşılaştırıp yüksek olanı alabilirsin.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Siyah olan en fazla 11 v değerini verebiliyormuş .
25 = 11 x 2.27 yani 2.27 amper verebiliyormuş ama 3A verebileceği yazılmış .

PALA.

PALA.

Üye
Orjinali Neyse Onu Al Bence
Kesinlikle en doğrusu cihazla gelen ekipmandır, şarj kablosunun milimetresine kadar hesap yapıyor üreticiler.
İşin diğer bir boyutuda orjinal adaptör ve kablo ile bataryanın performansı max. sınırlara ulaşır, adaptörden 3 kuruş kar etmek isterken, bataryadan zarar etmemek lazım...

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
PALA.

PALA.

Üye
İkisi de orjinal . Samsung satış sitesinden link vermiş arkadaş.
Orjinal ürün olması ayrı olay, cihazın kendisi için özel üretilmiş şarj ekipmanı ayrı olay.
Bunu en iyi görüp test edende sensin, bence alternatif aramak yersiz bu gibi durumlarda...

• Beğen

ofluorhann

Üye
    Konu Sahibi
Dönüştürücü olarak öneri yapabilecek var mı

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bence fiyat olarak ucuzunu al

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Orjinal ürün olması ayrı olay, cihazın kendisi için özel üretilmiş şarj ekipmanı ayrı olay.
Bunu en iyi görüp test edende sensin, bence alternatif aramak yersiz bu gibi durumlarda...
Evet öyle , iphone 5s şarj aleti 5V 1A şarj edecek diye beklemektense 5V 2A şarj aleti takıyorum . Sıkıntısız kısa sürede şarj ediyor.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Evet öyle , iphone 5s şarj aleti 5V 1A şarj edecek diye beklemektense 5V 2A şarj aleti takıyorum . Sıkıntısız kısa sürede şarj ediyor.
İlerleyen zamanda sıkıntı olmuyorsa yani hızlı şarjın zararı yoksa kullanılabilir efenim :anlas:

• Beğen