Hangi program ne işe yarar öğrenmek isterseniz

 • 22 Eylül 2008
 • 45494 Okunma
 • 4 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Net Front: Opera benzeri bir Web tarayıcısı fakat daha iyi olduğunu düşünüyorum. özelleştirilebilir menüleri mevcut ve bağlantı ayarları opera kadar karışık değil. 3650 ve 6600 uyumlu. Geyet kullanışlı, üstelik de sınırsız.

  File Manager: 6600 ve 3650 uyumlu bir dosya yöneticisi. kullanımı basit, telefonunuzdaki her sürücüyü ve klasörü görüntüleyebilirsiniz. Normalde bluetooth ile gönderemediğiniz bir çok dosya formatını (awb, rng, mid, app vs.) bu brogram yardımı ile gönderebilirsiniz.

  Answering Machine: Gayet kullanışlı bir telesekreter programı. arayan kişi size ulaşamadığı zaman önceden kaydetmiş olduğunuz sesinizi dinliyor ve size mesajını bırakabiliyor. 6600 ve 3650 uyumlu.

  Smart Movie: Avi formatında videolar izleyebileceğiniz çok kullanışlı bir uygulama. Tam ekran olarak da izleme seceneği mevcut. Programın aynı isimli Pc versiyonu ile çeşitli formatlardan avi formatına dönüştürme işlemi yapılabilir. 3650 ve 6600 için iki farklı versiyon mevcut.

  My Girls: Bayanlar için tasarlanmış bir uygulama. Aylık Regl dönemlerinizin kaydını tutabilir, Ovülasyon zamanınızı öğrenebilirsiniz.

  Photographer: Gece çekimi ve 8x Zoom özelliğinin aynında Yüklenebilir maske'ler ile gayet güzel ve eğlenceli fotograflar çekebileceğiniz bir uygulama. 3650 ve 6600 telefonlarda sorunsuz çalışıyor.

  MateFinder: Bluetooth üzerinden diğer telefonlarla veya uyumlu PC'ler ile chat yapmanızı sağlar.

  fu ll Screen Caller: Önceden tanımladığınız kişiler sizi aradığında tam ekran resmini gösteren bir program. Kişiselleştirilebilir seçenekler mevcut. Gayet kullanışlı bir uygulama. 6600 ve 3650 destekli.

  Spy Camera: Telefonunuzu casus kamera oarak kullanabilmenizi sağlar. telefonunuz kendi başına belirli aralıklarla çektiği fotografları mms yolu ile istediğiniz no'ya gönderebiliyor. 6600 ve 3650 uyumlu

  Eti Camcorder: MMC hafıza büyüklüğü kadar kesintisiz ve sesli video çekimi yapabilen bir uygulama. S60 serisi ile uyumlu fakat 6600 modeli ile sesli çekim yapmak mümkün olmuyor. Bunun dışında gayet kullanışlı ve görüntü kalitesi iyi bir uygulama.

  Video MSG: Sesli fakat ortalama 40 sn. video kaydı yapabilen bir uygulama. 3650/7650 ve 6600 uyumlu fakat görüntü kalitesi Eti Camcorder kadar iyi değil.

  Black List: Kara liste uygulaması ile aramasını istemediğiniz kişilerin numaralarını listeye ekleyerek aradıklarında meşgûl tonu almasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde sadece listedeki kişilerin size ulaşmasını da sağlayabilirsiniz. Stabil çalışması için telefon hafızasına kurulması tavsiyemdir.

  Avec Radio: Grps üzerinden yabancı ülkelere ait radyoları dinleyebilirsiniz. Ücretlendirme işlemi bağlı bulunduğunuz operatöre göre değişir. Ses kalitesi normal fakat kesintileri de göz önünde bulundurmak gerekir. Son olarak yayınları mono dinleyebilirsiniz çünkü hem yayın hem de telefonun stereo özelliği yok. 3650 ve 6600 uyumlu.

  Total IR Remote: Yerli markalar dahil bir çok TV, Receiver, VCD/DVD ve Müzik Seti markalarını destekleyen bir uzaktan kumanda uygulaması. Örneğin yerli TV'lerin çoğunu destekleyen ayarlar Aristona ve GrundigAlt2 markalarında mevcut. Diğerleri için biraz deneme yapmak gerekiyor. Gayet kullanışlı bir uygulama olup yaklaşık olarak 3 - 4 m mesafeden kontrol edebiliyor. 3650 ve 6600 uyumlu.

  Ultra Mp3: En çok kullanılan ve Skin desteği bulunan bir Mp3 player uygulaması. Tam ekran ve arka planda çalışma desteği gayet kullanışlı. Özellikle müzik çalarken altta bulunan Spectrum Bar'lar güzel bir görüntü oluşturuyor. Müzikleri mono olarak dinleyebiliyorsunuz fakat ses kalitesi fena değil. 3650 ve 6600 uyumlu.

  World Mate: Dünya saatlerini gösteren bir uygulama. Ülkeler arası saat farkları ve otomatik saat değişimi vs. gibi seçeneklere sahip. Seyahat edenler için gayet kullanışlı bir uygulama. 3650 ve 6600 uyumlu.

  Photo Fusion: Çeşitli şekillerde eğlenceli fotograflar çekebilen bir uygulama. Kendinize fotogaf albümü yaratabilmeniz için panaroma cekimi ve gece çekim özelliğine sahip kullanışlı bir uygulama. Zoom yapabilme özelliği de var. 3650 ve 6600 uyumlu.

  SeleQ: File Manager benzeri bir dosya yöneticisi. Dosya ve klasörlerin niteliklerini değiştirebilme özelliğine sahip. Başkaları tarafından görülmesini istemedeiğiniz dosya ve/veya klasörleri gizleyebilirsiniz. Bir çok dosya çeşidini Bluetooth ve Kızılötesi ile gönderebilir dosya ve kısayollar oluşturabilirsiniz. Her telefonda olması gereken bir uygulama. 3650 ve 6600 uyumlu.

  webcam: Adındanda anlaşılacağı gibi webkamera programı üstelik pc olamadanda cebi kamera olarak kullanıp chatleşme imkanı. gerekli urlyi bilmeniz yeterli

  AGILE MESSENGER: yahoo, msn, aol messengerler ile icq gibi online chatlerin toplandığı kombine bir program olddukça kullanışlı

  PHOTO SMS: Cebinizde kayıtlı fotograf vb resimleri resimli mesaja dönüştürmeye yarayan harika bir program

  ZİPMAN: gprs aracılığı ile cebe indirdiğiniz zipli dosyaları açmaya ve cebinizdeki bazı programları zip formatına dönüştürüp yollamaya yarayan program6600 kullanıcıları 1.4 ün altındaki versiyonları yüklemesinler, çalıştıramaz, çalıştırsada verim alamaz

  COMPASS: cepte pusula olayı. programda senden istenen bilgileri girerek cebini pusula olarak kullanabilme imkanı tanıyan basit bir program

  TORCH: El feneri programı. ama 6600 da ne işe yaradığını hala çözemedim

  ANTIMOSQUITO: sivrisinek kovucu program. henüz faydalı mı bilmiyorum.. malum mevsim gereği

  (PC) Nokia MultiMedia Converter: Bir çok video ve müzik formatını Telefonunuza uyumlu formata çeviren bir yazılım. Kullanımı basit ve kullanışlı bir program. Mpeg, mpg, wmv, avi vs. formatlarını 3gp formatına, mp3, wav, wma vs. formatlarınıda amr ve awb formatına çevirebiliyor.

  (PC) Nokia Multimedia Player: Bir çok video ve müzik formatlarını destekleyen bir yazılım. Gayet kullanışlı bir program. 3gp, amr, mpeg, avi, wav formatları desteklediği başlıca formatlar.

  Torch: programı ekranda sadece beyaz ışığın yanmasını sağlıyor. Böylelikle yaydığı ışık fener olarak kullanılabiliyor.

  PV Player: 3gp formatındaki videoları tam ekran izleme olanağı sağlıyor. Yalnız görüntü kalitesi çok düşük. Bu nedenle Real One Player tercih sebebi olabilir.

  Scrypto: Telefonunuzda bulunan, başkalarının açmaması gereken dosyaları şifrelemek isteyenler için ideal bir program. 3650 ve 6600 desteği var.

  RingTone Studio: Poly melodiler üzerinde değişiklikler yapabilen kullanışlı bir uygulama. İstenilen sesleri yükseltip alçaltabilir ya da kullanıcı tanımlı poly melodiler üretebilir. 3650 ve 6600 uyumlu.

  Photographer:İşinize yarayacak bir fotoraf programı

  Photorite:Çektiğiniz resimlerle oyanayabilirsiniz.

  Facewarp::Çektiğiniz insan yüzlerini ilginç ve gülünç hallere sokabilirsiniz

  Zip Manager:Telefonda *zip uzantılı dosyalarınızı açabilirsiniz.

  Psicoloc recorder:Hafızanız kadar ses kaydı(aslında bunla camcorderi birleştirebilirmiyiz ozman sınırsız sesli video kaydı programı elde etmiş oluruz)

  Spider-Man: Adından da anlaşılacağı gibi bir Örümcek adam oyunu. 3650'de sorunsuz çalışıyor. 6600'da ise birden fazla insan görüntüsü oluşuyor. Bunun dışında sorunu yok. Kaliteli sayılabilecek macera dolu bir java uygulaması.

  Prince of Persia: PC'deki Oyunun hemen hemen aynısı. Yine macera severlere hitap eden bir java uygulaması. Biraz da şiddet içeriyor. 3650 ve 6600 uyumlu.

  MotoGp: İsmi üzerinde olduğuı gibi Motosiklet yarışından hoşlananlar için gerçekten hoş bir java uygulaması. Aynı isimde blz oyunu da var. Tabiki Görüntü ve oyun kalitesi java'ya nazaran daha iyi. 3650 ve 6600 uyumlu.

  MidpMan: Eski Commodore oyunu olan PacMan'in küçük bir java versiyonu. Oyunun gayet zor olduğunu denediğinizde anlayacaksınız. Zoru sevenlere yönelik tasarlanmış eğlenceli bir oyun. 3650 ve 6600 uyumlu. (SonyE. T610 modelinde de sorunsuz çalışıyor.)

  Space Impact: Çok beğenilen Nokia oyununun Symbian uygulaması olan Space Impact'in İki farklı versiyonu mevcut. N-gage versiyonu Türkçe olup 3650'de sorunsuz çalışırken 6600'da ses sorunu yaratıyor. Diğer versiyonu ise ingilizce ve sorunsuz çalışıyor.

  FerrariExperience: Yine adından da anlaşılacağı üzere bir çeşit Formula1 oyunu. Kontrolün kolay olması oyunun cazibesini arttırıyor fakat ingilizce olmaması (Sanırım italyanca) dezavantaj sayılabilir. Bunun dışında 3650 ve 6600'da sorunsuz çalışan bir java uygulaması.

  CardDeck: Nokia'nın kendisine ait olan ve dört farklı kağıt oyununu içinde barındıran bir symbian uygulaması. Şans yunlarından hoşlananlar için ideal bir oyun. 3650 ve 6600 uyumlu.

  Dicta Phone= Telefonla konuşurken tek tuşla görüşmenizi kaydeder (hafıza süresi kadar) 3650,7650,6600 uyumludur
  Sega Rally : Adından da anlaşılacağı gibi gayet güzel bir Otomobil Yarışı. Gerek 3d efektleri ile gerekse özelleştirilebilir yarış nitelikleri ile PC'deki versiyonunu aratmıyor. N-Gage, 3650 ve 6600 uyumlu.

  Rally Pro Contest: Bir Symbian Otomobil yarışı. Daha çok Bluetooth üzerinden Multiplayer için tasarlanmış güzel bir oyun. 3D Görüntüsü de azımsanacak kadar değil. Değişik Otomobil seçenekleri mevcut. Tüm S60 telefonlarla uyumlu.

  Handy Reverse : Diğer bir adı Link 5 olan oyunun Symbian versiyonu. Yeni başlayanlar ve Uzman seviyedeki oyuncular için çok iyi bir oyun. En az satranç kadar Düşünsel bir oyun. Görüntü ve 3d efektleri de ihmal edilmemiş. Tüm S60 Telefonlarla uyumlu.

  VideoMSG : 3GP Formatındaki Videoları tam ekran oynatabilme özelliğine sahip bir uygulama. Görüntü kalitesinin PV Player'dan çok daha iyi olması ile birlikte MMC hafızasındaki Videoları göremiyor. Programın İngilizce olmamaı diğer bir dezavantaj.

  Mobile Fax : operatörünüzü arayıp faks data hattınızı kullanıma açtırınca cepten fax gönderip almaya yarıyo. (trial de fax atma yok alma var)
  AutoPilot-->Cep Telefonunuzu sim kartsız çalıştırma programı
  BlackList-->Arayanı engelleme programı
  Call Recorder-->Ses we telefon görüşmelerinizi kaydetmenizi sağlar
  CameraFX-->GElişmiş bir fotoğraf çekme programı
  Disco-->Eğlenceli değilik bir program
  Doris Browser-->Cep telefonunuz için web browser
  E-Book-->Cep telefonunuzdan e-kitapları okumanız için
  eRecorder-->Bir başka ses we telefon görüşmesi kayıt programı
  fExplorer-->Gelişmiş bir dosya yöneticisi
  Handy Photo Safe-->Özel fotoğraflarınızı şifreleme programı
  KeyLocker-->Otomatik tuş kilit programı
  KeyLocker2-->Bir başka otomatik tuş kilit programı
  KeyLock 3-->Bir diğer otomatik tuş kilit programı
  KeyPadPlus-->Daha hızlı mesaj yazmak isteyenler için klawye programı
  Mp3Player-->YÜksek ses çıkışı we equalizerli mp3 player
  Scientific Calculator-->Gelişmiş bi hesap makinesi
  MyDiary-->Günlük tutanlar için
  NetFront-->En iyi web browserlardan biri
  OggPlayer-->Ogg dosyalarını çalmanız için
  pdf+-->pdf uzantılı e-bookları okumanız için
  Phoda-->Çektiğiniz resimlere tarih eklemenizi sağlar
  PhotoAcute-->1.2mp fotoğraf çekmek isteyenlere
  Pocket Counter-->Cep telefonunuz için kronometre
  Profi Mail-->Hazır şablonlar ya da kendi şablonlarınızı hazırlarak mail yollanamanızı sağlıyor
  Psiloc Total irRemote-->Uzaktan kumanda programı
  Quick Office-->Cep telefonunuzda office uygulamalarını görmeniz için
  Quick Word-->Cep Telefonunuza word dosyalarını görmeniz için
  Real one player-->Real playerin son sürümü cep telefonunuzda
  Resco Photo Viewer-->Cep telefonunuzdaki resimlere tam erkran we çok hızlı bakmanızı sağlıyor
  SeleQ-->Gelişmiş dosya yöneticisi
  Smart Crypto-->Dosya şifreleme programı
  Smart Movie 2.47 Player & Converter-->Cep telefonunuzdan divX film izleyin
  SpyCall-->Telefon görüşmelerinizi kaydeden program
  Stacker-->Dosya sıkıştırma programı
  Torch-->Telefonunuzu eL feneri olarak kullanmak için
  Msdrive-->Mesaj hafızasını MMC kart a yönlendirmek için
  ZipMan-->Zip uzantılı dosyaları telefonunuzda açmanız için
  Blue Jack X -->bluetooth üzerinden chat yapma...
  fu ll Screen Caller -->Arayanın we aradığınız kişinin resmini tam ekran gösterir!
  Aktive Mail-->cep telefonunuzdan mail göndermeniz için..
  Anti-Mosquito-->Siwrisineklere son
  Anti-Virüs -->Cebir wirüsü için antiwirüs programı
  AppMan-->Cep Telefonunuz için görew yöneticisi
  Autoexec-->Cep telefonunuzu açtığınızda açılmasını istediğiniz programlari seçin
   


  Yazan: erdem4242
  asi rapçi, show33, ahmet69 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 2. tesekkurler super
   
 3. BUNLARIN Hepsi Symbian yazılımdır Samsunglarin nerdeyse cogu Java Java Olanları Belirtseydiniz.....
  Ben Kullandığım 2 programı belirttim
  Nimbuzz; Msn Yahoo Gtalk Skype Sohbete Baglanmak icin
  Snaptu;Facebook Twitter Gmail Mesaj Okumak Yazmak icin....
   
 4. saol
   
 5. Kardeş bende opera var internete girince kontör gitmiyo.
   
Yüklüyor...
23/01/2018 - 19:04