Uygulama Hangi Harita & Navigasyon Uygulamasını Kullanıyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Hangi Harita & Navigasyon Uygulamasını Kullanıyorsunuz?
Google Haritaları kullanıyorum ama uygulamayı güncelledikçe mahvettiler. Uygulamada takılmalar, donmalar vs. başladı. Google Haritalar dışında en güncel ve kapsamlı hangi haritayı ve navigasyonu önerirsiniz ?

ibrother

ibrother

Üye
Sygic kullanıyorum offline tüm dünyayı yükleyip kullanıyorum çok da kaliteli ve hızlı, hologram gibi bir dash özelliği de var, cama yansıtıyor görüntüyü

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Sygic kullanıyorum offline tüm dünyayı yükleyip kullanıyorum çok da kaliteli ve hızlı, hologram gibi bir dash özelliği de var, cama yansıtıyor görüntüyü
Peki yollar falan güncel mı bunda?

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
usta mesela yasam hastanesi yazdim diyelim ofline buluyomu

ONEPLUS A3010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
usta mesela yasam hastanesi yazdim diyelim ofline buluyomu

ONEPLUS A3010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sygic ı ben bi ara kullanmıştım ama pek güncel gelmemişti yollar falan. Mesela ara yollar kestirmeler falan yoktu. Google Haritalar gerçekten çok güncel köydeki ara yolları bile gösteriyor ama dediğim gibi uygulamayı mahvettiler

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Tam anlamıyla tatmin edici bir navigasyom yok sanırım. Sygic kullanıyorum bi ara güncelleme yaptılar foursquare desteği gitti bilindik mekanları bile bulamıyor. Yavaş yavaş çevrimdışı aramada da bulunabilecek hale getiriyorlar sanırım. Şehirler arası rota seçimi iyi gibi geldi o açıdan kullanışlı ama şehir içinde ara sokaklara sokabiliyor yersizce. Önceliği ana caddelere veremiyor sanırım bi keresinde ara sokaklara girip zaman kaybetmiştim dik ve dar yokuşlardan indirmişti. Halbu ki daha iyi güzergah vardı ben hatırlayamadığım için navigasyonu kullandım. Çoğunda böyle saçmalıklar var yola çıkmadan önce sakince alterneatif yollara da göz ucuyla bakmak lazım. Sygic sayesinde kafamda harita kurdum navigasyon da yol tabelaları oldu
Google ve sygic iki farklı rota sunuyor. Bi ara uza mesafe denedim sygic 200km daha fazlaydı. Çoğu zaman böyle farklar oluyor ama bilmediğim bi yolsa emin olamıyorum. Uzun rota belki de daha kullanışlı bir rota

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Tam anlamıyla tatmin edici bir navigasyom yok sanırım. Sygic kullanıyorum bi ara güncelleme yaptılar foursquare desteği gitti bilindik mekanları bile bulamıyor. Yavaş yavaş çevrimdışı aramada da bulunabilecek hale getiriyorlar sanırım. Şehirler arası rota seçimi iyi gibi geldi o açıdan kullanışlı ama şehir içinde ara sokaklara sokabiliyor yersizce. Önceliği ana caddelere veremiyor sanırım bi keresinde ara sokaklara girip zaman kaybetmiştim dik ve dar yokuşlardan indirmişti. Halbu ki daha iyi güzergah vardı ben hatırlayamadığım için navigasyonu kullandım. Çoğunda böyle saçmalıklar var yola çıkmadan önce sakince alterneatif yollara da göz ucuyla bakmak lazım. Sygic sayesinde kafamda harita kurdum navigasyon da yol tabelaları oldu
Google ve sygic iki farklı rota sunuyor. Bi ara uza mesafe denedim sygic 200km daha fazlaydı. Çoğu zaman böyle farklar oluyor ama bilmediğim bi yolsa emin olamıyorum. Uzun rota belki de daha kullanışlı bir rota
Sygic dediğin gibiyse kullanmak biraz sakıncalı. Google Haritalar ile ben Antalya'da falan hiç yolumu kaybetmedim. Yeni yapılan üst ve alt geçitleri bile gösteriyor. Sapmam gereken yere yaklaşınca sesli olarak ne yapmamı söylüyor. Biraz geç söylese yanlış yola girip yolumu saatlerce uzatabilirim. Google Haritalar kadar iyi olanı yok sanırım bir şekilde kullanacağız.

yaren_70

Üye
İnternetiniz varsa en iyisi google amcanın haritasıdır.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Şehir içinde en pratik google. Güncel ve detaylı

Mesele uzun bi mesafe denedim sonuç bu
Bi ara sakaryadan kartala gitmiştim google gebzeden sonra d100 üzerinden gidiyor sygic otoban üzerinden gidiyordu. Hangisi daha mantıklı bilemedim

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Here Navigasyon
Hem sesli hem de hız limitlerini gösteriyor, geçince de uyarı yapıyor.
Bazen de Yandex Navigasyon ve Haritaları kullanıyorum.
NOT: Here'nin android işletim sisteminde olup-olmadığını bilmiyorum.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Here Navigasyon
Hem sesli hem de hız limitlerini gösteriyor, geçince de uyarı yapıyor.
Bazen de Yandex Navigasyon ve Haritaları kullanıyorum.
NOT: Here'nin android işletim sisteminde olup-olmadığını bilmiyorum.
Here var android de ama malesef onun haritasıda güncel değil.

ibrother

ibrother

Üye
Peki yollar falan güncel mı bunda?

Urfa için kullanıyorum yolların hepsi güncel

Sygic şehir içi ekstra kısa yolları bulma, trafik seçeneği de var yoğunluğa göre verebiliyor ama internet açık olmalı.

Bu da şehirler arası. İstanbul da tek rota buldu 13 saatlik, Google da 13 saatlik buldu ama ekstra yollarda yarım saat kırk dakika daha kısasını buldu. Aslında İnternete bağlı olmazsa Google maps çok iyidir ama internet yoksa şebeke çekmiyorsa gittiğiniz yerde ne olur bilemem. Sora sora bağdat hesabı yaparsınız. Sygic e dünyayı yükleyin internet, şebeke vs olmazsa dahi sizi yarı yolda bırakmaz. Özellikle ülke dışına çıkarsanız offline desteği süper.

Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
Google Haritalara Alıştım onu kullanıyorum.

Note 3 (64GB) - Android Sürüm 6.0.1

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Urfa için kullanıyorum yolların hepsi güncel

Sygic şehir içi ekstra kısa yolları bulma, trafik seçeneği de var yoğunluğa göre verebiliyor ama internet açık olmalı.

Bu da şehirler arası. İstanbul da tek rota buldu 13 saatlik, Google da 13 saatlik buldu ama ekstra yollarda yarım saat kırk dakika daha kısasını buldu. Aslında İnternete bağlı olmazsa Google maps çok iyidir ama internet yoksa şebeke çekmiyorsa gittiğiniz yerde ne olur bilemem. Sora sora bağdat hesabı yaparsınız. Sygic e dünyayı yükleyin internet, şebeke vs olmazsa dahi sizi yarı yolda bırakmaz. Özellikle ülke dışına çıkarsanız offline desteği süper.
Google Haritalarda da çevrimdışı harita indirebiliyorsun.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Google haritalar:)

ibrother

ibrother

Üye
Google Haritalarda da çevrimdışı harita indirebiliyorsun.
Evet çevrimdışı Google maps çalışıyor fakat genelde 1 ay da güncellemelisin yoksa harita geçersiz oluyor ve çevrimdışı modda çoğu yol yok yada eksik ve büyük alanları ekleme sıkıntısı var. Belli bi çapta şehir vs alıyor o da sıkıntılı yani, o yüzden Sygic çevrimdışı konusunda Google dan üstün bence

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Evet çevrimdışı Google maps çalışıyor fakat genelde 1 ay da güncellemelisin yoksa harita geçersiz oluyor ve çevrimdışı modda çoğu yol yok yada eksik ve büyük alanları ekleme sıkıntısı var. Belli bi çapta şehir vs alıyor o da sıkıntılı yani, o yüzden Sygic çevrimdışı konusunda Google dan üstün bence
Çevrimdışı konusunda bilmiyorum ama yolların veya mekanların güncelliği konusunda sygic gedi kalıyor

Üst Alt