Halit Akçatepe hayatını kaybetti

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Halit Akçatepe hayatını kaybetti
Usta oyuncu Halit Akçatepe'yi kaybettik. Türk sinemasının efsane oyuncularından Halit Akçatepe 79 yaşında hayatını kaybetti.

HABABAM SINIFI'NIN GÜDÜK NECMİSİ... HALİT AKÇATEPE...

1 Ocak 1938'de Üsküdar'da doğan Akçatepe, ilkokulu Refik Halit Karay Mektebi'nde okudu. Babası yine bir oyuncu olan Sıtkı Akçatepe idi.
Bir yönetmenin "Bize bir çocuk oyuncu lazım" deyince babası tülüatçı Sıtkı Bey oğlu Halit'i oynatmıştır. İlk olarak 5 yaşındayken 1943'te bir filmde rol aldı. Saint Benoit Fransız Lisesi'nden mezun oldu. 1959'da Anıtkabir'de 1,5 yıl askerlik görevini yaptı. 1972'te Tatlı Dillim filmiyle şöhreti yakaladı. 1963'te Yasak, Gündoğarken, Semaya Baktım Seni Gördüm filmlerini çekti.

1975'te Hababam Sınıfı adlı filmindeki Güdük Necmi tiplemesiyle çok sevildi. 'Süt Kardeşler'in Ramazan'ı Halit Akçatepe'nin babası Sıtkı Akçatepe ve annesi Leman Akçatepe de Türk Sineması'nda birçok yapımda rol almış oyunculardır. Özellikle babası Sıtkı Akçatepe, Hababam Sınıfı film serisinde oynadığı Paşa Nuri tiplemesiyle tanınmaktadır.

Babası Sıtkı Akçatepe annesi tarafından Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri Sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa'nın torunuydu.

Türk sinemasının en değerli isimlerinden biri Akçatepe'nin ölümü büyük üzüntü yarattı. Sosyal medyada da Akçatepe'ye veda mesajları yağıyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: Murat Alper


Murat Alper

Murat Alper

Moderator
türk sineması önemli isimlerinden birini daha kaybetti başımız sağolsun Yüce Allahtan Rahmet sevenlerine ailesine sabır dilerim
 
Baydırman

Baydırman

Moderator
Allah rahmet eylesin güzel insan.
 
phasan

phasan

Üye
allah rahmet eylesın
 
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Allah Rahmet Eylesin, Değerli İnsandı :(
 
bulut6842

bulut6842

Üye
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
 

Benzer Konular

PALA.
Cevap
2
Görüntüleme
166
mrtskzapple
azattt
Cevap
10
Görüntüleme
2K
azattt
Cevap
0
Görüntüleme
352
azattt
x-scarface
Cevap
0
Görüntüleme
390
x-scarface
Doğuş Pertez
Cevap
2
Görüntüleme
410
baby_face_


Üst Alt