Hala Turkcell Kullanacak mıyız??

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
handful1907

handful1907

Üye
    Konu Sahibi
Hala Turkcell Kullanacak mıyız??
Turkcell'in 'Atatürk' korkusu
Turkcell "Bazı müşterilerimizi karşımıza alamayız" diyerek filme sponsor olmadı.
Bu yıl, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 70’inci ölüm yıldönümü. Bugüne kadar Atatürk ile ilgili yapılmış film ya da belgesellerde, hep kahraman bir lider gösterildi. Atatürk yüceleştirilirken, insan yönünü toplum olarak atladık. Türk şairi, edebiyatçısı, romancısı da atladı.

Can Dündar’ın ‘Mustafa’ filmi işte böyle bir boşluktan çıktı. O yüzden de adı Atatürk değil, Mustafa oldu.

Dündar, “Mustafa” projesine start verdiğinde filmine sponsor arayışına girdi.

Turkcell, sponsorluk teklifine olumlu yanıt verdi. Can Dündar ile Turkcell yetkilileri arasında toplantılar yapıldı ve el sıkışıldı. Edindiğim bilgilere göre Turkcell bu projeye yaklaşık 350 bin euroluk bir destek vermeyi kabul etti.

Ancak film bittikten sonra ilginç bir gelişme yaşandı.

Turkcell’in CEO’su Süreyya Ciliv, filmin bir kopyasını istedi.

“Sponsoru olduğumuz filmi izlemek istiyoruz. Bu konuda yönetimdeki diğer arkadaşlarımızın da görüşünü almak istiyorum” dedi.
Filmin bir kopyası Turkcell’e gönderildi. Turkcell üst yönetimi filmi izledi.

Filmi izlendikten sonra ani bir kararla Turkcell filme sponsor olmaktan vazgeçti.

Can Dündar’a sponsorluktan çekilme nedenine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ancak Turkcell yönetiminde filmi izledikten sonra ortaya çıkan ve sponsorluktan da geri adım atılmasına neden olan görüş şuydu: “Bizim Turkcell olarak toplumun her kesiminden müşterimiz var. Böyle bir filme sponsor olarak müşterilerimizin bir kısmını karşımıza alma riskini üstlenemeyiz.”

İnsanın inanası gelmiyor ama ne yazık ki Turkcell ve Mustafa filminin yöneticileri arasında iplerin kopmasına, Turkcell yönetiminde ortaya çıkan bu görüş neden oldu.
Filmin senaristi ve yönetmeni de olan Can Dündar, Turkcell’in son saniye golü ile zor duruma düşmüştü. Neyse ki devreye Sabancı Holding girdi. Can Dündar ile görüşen Güler Sabancı, Mustafa filmine, Holding olarak sponsor olmayı kabul etti. Yine edindiğim bilgilere göre Sabancı Holding’in filme sponsorluk katkısı yaklaşık 300 bin euro civarında olacak.

Yarın vizyona girecek Mustafa filmini görmek için, umuyorum ki milyonlarca Türk izleyici sinema salonlarına koşacak ve yine umuyorum ki Mustafa filmi, Sabancı Hloding’in katkıları ile bir Recep İvedik’ten daha fazla seyirci toplayacak.

:nono::nono::nono::nono::nono:

lovestar

lovestar

Üye
kullanacağız tabi lafmı buda.Can Dündarın yönettiği bir filmde kalite,objektiflik gibi kavramlara rastlayacağımı sanmıyorum ben.Yanlı kalem yanlı yazar.Yanlı yönetmen yanlı film yapar.hep böyle olmuştur.diğer türlü düşünenlere saygılarımla izlemeyi düşünmüyorum bu filmi...

cazim

Üye
Kaynağınız varmı.Yoksa kulaktan dolma bir bilgimi bu.Buna benzer o kadar çok aslı astarı olmayan haber varki ortalıkta.İnsanları gereksiz yere zan altında bırakmayalım lütfen.

Mr.Crunch

Mr.Crunch

Üye
Adamlar ticari olarak düşünmüş ticari bir firma olmanın gerektirdiği gibi. Bu konuda adamlara kızamayız. Ayrıca sponsor olunan etkinliklere/olaylara para olaydan önce verilmiyormuydu ki hani o olay olsun diye? Olay olduktan sonra para vereceksen ne anlamı var? Bu haber palavra olmasın?

Ayrıca tabi Turkcell kullanacağım. Kıçı kıçık cep telefonu operatörlerine geçip ses kayıpları, şebeke hataları, telefonun çekmemesi, mesajların saatlerce sonra ulaşması gibi sorunlarla uğraşmak isteyenlere başarılar diliyorum.

nurikaratas

nurikaratas

Üye
walla bende avea var ama ben turkcell almayı düşünüyom...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Dinin dürzüsü olur da Vatansever'in dürzüsü olmaz mı?

Haberi hazırlayan bu dürzü şahıs, haberi hazırlarken mutlaka Türkcell'in Atatürk'e, vatana, Türk milletine ihanet ettiğini düşünmüştür! Dengesiz herif ..

POWER

POWER

Üye
Turkcell'den 'Mustafa' açıklaması

29 Ekim 2008
A.A
Kamuoyu Turkcell'in Mustafa filmine sponsor olmaktan neden vazgeçtiğini sordu, tartıştı. İşte Turkcell'in bu tartışmalara ilişkin akşam saatlerinde yaptığı açıklama.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, “'Mustafa' filmine sponsor olmamalarıyla ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını” bildirdi.Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, dünya tarihinin en önemli liderlerinden Ulu Önder Atatürk'ü, hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtacak projeler bizi heyecanlandırdığından, 'Mustafa' filminin sponsorluk önerisini değerlendirdik.
Çalışmalarına saygı duyduğumuz proje yapımcısıyla yaptığımız ön görüşmelerde, filmin beklentimiz yönünde Atatürk'ün liderliğini, dehasını ve kahramanlığını dünyaya tanıtmaktan çok, Atatürk'ün özel hayatına odaklanan bir film olduğunu görünce projede yer almayı tercih etmedik.”

Açıklamada, “Gelecekte de Ulu Önder Atatürk'ü dünyaya tanıtacak ve tarihin en önemli liderlerinden birisi olduğunu vurgulayacak projeleri desteklemekten gurur duyacağız” ifadelerine yer verildi.

handful1907

handful1907

Üye
    Konu Sahibi
...

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Turkcell'den 'Mustafa' açıklaması

Kamuoyu Turkcell'in Mustafa filmine sponsor olmaktan neden vazgeçtiğini sordu, tartıştı. İşte Turkcell'in bu tartışmalara ilişkin akşam saatlerinde yaptığı açıklama.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, “'Mustafa' filmine sponsor olmamalarıyla ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını” bildirdi.Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, dünya tarihinin en önemli liderlerinden Ulu Önder Atatürk'ü, hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtacak projeler bizi heyecanlandırdığından, 'Mustafa' filminin sponsorluk önerisini değerlendirdik.
Çalışmalarına saygı duyduğumuz proje yapımcısıyla yaptığımız ön görüşmelerde, filmin beklentimiz yönünde Atatürk'ün liderliğini, dehasını ve kahramanlığını dünyaya tanıtmaktan çok, Atatürk'ün özel hayatına odaklanan bir film olduğunu görünce projede yer almayı tercih etmedik.”

Açıklamada, “Gelecekte de Ulu Önder Atatürk'ü dünyaya tanıtacak ve tarihin en önemli liderlerinden birisi olduğunu vurgulayacak projeleri desteklemekten gurur duyacağız” ifadelerine yer verildi.

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Gereken Cevabı POWER Yazmış..

Teşekkürler POWER.. :oke:

Bu Arada Filme Mutlaka Gideceğim..
Turkcell Konusunda da Kullanmaya Aday Biriyim.. ;)

NobLe

NobLe

Üye
Bendede turkcell var ben ve bende memnunum gayet

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
Saçmalıktan Öteye Gidemedi Gene Turkcell

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt