Hack' lenmiş telefonlar tehlikede. Bilgiler ve öneriler ...

Sponsorlu Bağlantılar

sametugba

sametugba

Üye
    Konu Sahibi
Hack' lenmiş telefonlar tehlikede. Bilgiler ve öneriler ...

• Gerçekten arkadaşlar telefon haclemek için tekniklerin çoğu hem anlatması hem uygulaması,hemde gelip buralarda herkeze yardım etmeye çalışmak çok zor. Bunun için yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

• Ama şu yapılanlar ne kadar güzel şeyler olsada,paylaşıma açılmış system klasörleri çok büyük bir tehlikedir arkadaşlar. Telefon hacklemenin bir çok yolu var ve bu yolların %99 u sistem dosyalarına sınırsız erişim sağlayarak,başta virüsler olmak üzere bir çok tehlikeye karşı kucak açmış oluyoruz. Şunuda söylemek istiyorum ki hacklenmiş bir telefona antivirüs kurmak ta çoğu zaman hiçbir işe yaramaz,çünkü virüsün yeri sistem dosyalarıdır ve antivirüsler sistem dosyalarını tarayamaz,nedenine gelirsek normalde sistem dosyaları ulaşılamaz bir dosyalar olarak bilindiği için antivirüs üreticileri bunları taranmasını gereksiz görmüşlerdir. Sistem dosyalarına antivirüs dokunamaz yani arkadaşlar ki virüsler de kendilerini sistem dosyası olarak gösterirler.

• Bilindik üzere bluetooth başta olmak üzere bir çok şekilde telefonlarımıza virüs bulaşma riski var ve artan teklonojiyle de artık çoğu virüs onay almadan arka planda aktif hale geçebilmekte.

• Bu yüzden sizlere tavsiyem ilk başta hacklenmiş telefon kullanıyorsanız kesinlikle bluetooth görünürlüğünüzü gizli yapın ve bu sayede tehlikelerden bir nebze arının.

• Her nerden olursa olsun bilgisayarınıza indirdiğiniz rar lı dosyayı telefona atmadan önce içindeki gizli dosyaları göstererek, 2s7d44da8a.* gibi isimli dosyaların bulunduğu kurulumları telefonlarımıza atmayalım.

• Dediğim gibi açık sistem demek değiştirilebilir bir sistem demektir, yazılabilir, silinebilir herşeye açıktır. Bu yüzden arkadaşlar telefonumuzu hackledikten sonra sistem klasörlerimize erişimi kesinlikle açmayalım. Bunu da sağlayan tek bir yöntem vardır. Aşağıda vermiş olduğum linkte FerreT adlı arkadaşın açtığı ve ayıp olmaması için tekrardan aynı şeyleri buraya yazmak yerine yöntemin linkini veriyorum.

• Yanlız FerreT' te sistem dosyalarını açmayı yapmış en son işlem olarak, işte arkadaşlar bizde buraya kadar herşeyi yaparak en son işlem olan modoserver.exe dosyasının kopyalamasını yapmıyoruz. Hellocarbide sayesinde x-plore ile sys\bin içerisine installserver.exe dosyasını attıktan sonratelefonu yeniden başlatarak hem telefonumuzu hacklemiş hemde güvenliğini sağlamış oluyoruz.İsterseniz tekrar girip bakabilirsiniz sistem dosyalarına erişmeyi ama sonuçta erişemezsiniz :oke:
----- Bana inanın arkadaşlar çünkü inanılmaz çok araştırdım heryeri sayfa sayfa okudum ve edindiğim bilgiler doğrultusunda sizlere bu yazıyı yazdım. Benim telefonumun içinde hayatım yatıyor ve bişey olmasından çok korktuğum için bunca araştırma içerisine girdim.:sn: Teknik bilindik olsada herşey yinede alın teridir hiçbiryerden alıntı deildir arkadaşlar her kelimesi kendi bilgi birikimimdir:oke: Sizlere yararlı birkaç bilgi verebildiysem eğer ne mutlu bana...Bol eğlenceli sorunsuz günler dostlarım...

Buyrun link ;
http://www.maxicep.com/s60-3rd-sist...rtifika-sorununa-son-hellocarbide-145522.html

• Beğen
Tepkiler: hbpgks, dnz_52, pisicikk ve 1 kişi daha

irc32

Üye
bana çok güzel bir döküman okuttuğunuz için çok teşekkür ediyorum, türkçenize ve bu sistem hack konusundaki duyarlılığınıza. sağ olun iyi niyetiniz için.

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
hack işi telefonadamı yayılmış artık:ss

sametugba

sametugba

Üye
    Konu Sahibi
bana çok güzel bir döküman okuttuğunuz için çok teşekkür ediyorum, türkçenize ve bu sistem hack konusundaki duyarlılığınıza. sağ olun iyi niyetiniz için.
Bilgi paylastikca guzel,bilgiyi anlayabilmek ve saygi duymakta bir erdemdir. Asil ben tesekkur ederim arkadasim guzel yaklasimin icin.Herseyi bilmek degil, dogru seyler bilmek iyidir dimi :). Insallah anlattigim konu hakkindaki duyduklarin ile cok arkadasinda sayende bilgi sahibi olur. Iyi gunler dostum...

powderfinger

Üye
oncelikle teşekkürler boyle bir yazı için. ama bana biraz garip geln kısım"" çünkü virüsün yeri sistem dosyalarıdır ve antivirüsler sistem dosyalarını tarayamaz"" ozaman antivirus kurmanın ne mantığı kaldı. kaldıki açık olmasa bile sitem klasorlerine erişim yuklenen programlar sys ve benzeri yerlere dosya atıyor. virus dosyasıda program yada programların içindede oalbiliyormuş galiba bunun gibi buraya atılabilir. bence antivurusun buralara erişip viruslu dosyayı tarayıp silebilmesi gerekir. ayrıca kaspersky mobile ile taratma yaptım ve sys klasoru tarandı. şoyle bi ifade vardı ""Sistem dosyalarına antivirüs dokunamaz yani arkadaşlar ki virüsler de kendilerini sistem dosyası olarak gösterirler. "" ozman sys klasorunu kaspersky neden taradı? bunlar bana biraz garip gelen ksımlardı. ama yazın için çok teşekkürler...emeğine sağlık....

dontgiveup

dontgiveup

Üye
Bilgilendirmen için teşekkür ederim...

Peki telefonumuza virüs girdigini nasıl anlarız hani yamıssın ya sys dosyalarını tarayamıo virüs programları die...

sametugba

sametugba

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar galiba yanlış anlamışsınız beni.virüsler kendilerini sistem dosyaları gibi gösterir ve sistem dosyalarınıda antivirüsler taramaz.klasörleri değil bakın dosyaları arkadaşlar...bu arada antivirüslerinde bazı klasörleri sırf laf olsun diye taradığınada eminim.

powderfinger

Üye
iide dediğin gibide çok saçma oluyor antivirüsün bir mantığı kalmıyor. sonuç olarak biz kendimiz açmasak bile sistem dosyalarını bişekilde giren virüs varsa temizliyemicek oluyor antivirüs. sonuç olarak telefonada antivrüs kullanmak mantıksız oluyor.

sametugba

sametugba

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşalar bakın eğer bir antivirüs bir işe yaramış olsaydı kimse virüslerden korkmazdı dimi oooohh bende antivirüs var diyip yan gelip yatardık.peki antivirüsler olduğu halde virüslerden neden korkuluyor peki neden nokia eski telefonlarında ki gibi sistem klasörlerini açık değilde kilitli tutuyor(tabi bunun bir sürü nedeni var)? herneyse benim size tavsiyem boşu boşuna telefonunuza antivirüs kurup kastırmayın arkadaşlar. Ben anlattığım şekilde yaparak daha telefonumda bir kere sorun görmedim ama çok arkadaşımı gördüm yaa samet bende antivirüs var ama burda bak böle yazılar çıkıyor virüs taraması yaptırıyorum ama virüs bulunmuyor neden acaba? insanın başına bişey gelmeden sölenenlere inanmazmış arkadaşlar ama inşallah sizin başınıza bişi gelmez...

emre3017

emre3017

Üye
gerçi o installserver ne kadar işe yarıyor tartışılır :s

Emchy

Emchy

Üye
Hmm teşekkürler bilgi için

Mr.Trojan

Mr.Trojan

Üye
Emeğine sağlık kardeşim çok yararlı bir döküman hazırlamışsın son dönemlerde telefon hackerları ortalıkta cirit atıyor..Ve ''Bu program kaliteli virüs falan çıkmaz'' dediğimiz dosyalarda bile virüs çıkabiliyor..Bu arada Anti-Virüs programları bazı önemli virüsleri tesbit edemiyor..Yani Anti-Virüs'ler çare değil..Virüsden korunmak istiyorsak bu bilgileri dikkatlice okuyarak dikkate almalıyız...

sametugba

sametugba

Üye
    Konu Sahibi
Emeğine sağlık kardeşim çok yararlı bir döküman hazırlamışsın son dönemlerde telefon hackerları ortalıkta cirit atıyor..Ve ''Bu program kaliteli virüs falan çıkmaz'' dediğimiz dosyalarda bile virüs çıkabiliyor..Bu arada Anti-Virüs programları bazı önemli virüsleri tesbit edemiyor..Yani Anti-Virüs'ler çare değil..Virüsden korunmak istiyorsak bu bilgileri dikkatlice okuyarak dikkate almalıyız...

• gerçekten anlayışına ve verdiğin bilgiler için teşekkür ederim dostum.Günümüz teklonojisinden haberdar olmak gerçekten zor ve hep söylediğim gibi çok bilmek değil çok yaşamak tecrübedir...Tecrübelerini paylaştığın ve görüşüme ortak olduğun için saol :oke:

Mr.Trojan

Mr.Trojan

Üye
Asıl sen saol kardeşim böyle yararlı bir döküman hazırlayıp,bizimle paylaştığın için...
Hack gibi bir önemli cep telefonu olayında bizleri aydınlattın...
Neler yapmamız gerektiğini anlattın...
Hack artık çok tehlikeli boyutlara gelmeye başladı...
Ve sen bu tehlikeli olay karşısında nasıl önlem alacağımızı ve neler yapmamız gerektiğini çok güzel bir şekilde anlatmışsın...
İnsanları böyle önemli konularda aydınlatmak büyük bir iştir...

Paylaşım için teşekkür ediyorum ve paylaşımlarının devamını diliyorum...

olivetti

olivetti

Üye
aydınlattığın için sağol

pisicikk

pisicikk

Üye
emeğine, bilgine, araştırmana sağlık :)

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Teşşekkürler.