Güzel gülüşler için tavsiyeler

Sponsorlu Bağlantılar

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Güzel gülüşler için tavsiyeler
Küçüklüğümüzde bembeyaz olan dişlerimiz zamanla belsnme tarzımız ile alakalı olarka yedikelrimiz ve içtiklerimiz nedneiyle o beyazlığını yitirir bu sorundan biraz yediklerimiz eve içtiklerimize dikkat ederek kurtulmamız mümkün nasıl mı? İşte güzel gülüşlere sahip olmak için yapmanız gereken bir kaç öneri;

Beyaz dişlere sahip olmak için mutlaka peynir yemeniz gerekiyor.Çünkü peynirin içindeki kazein ve whey protein mineral kaybını azaltıyor diş minenizi koruyor ayrıca peynir hayatınız ve dişleriniz için çok önemli olan kalsiyum içermektedir.

Daha parlak ve sağlıklı dişler için ayrıca süt ürünleri balık ve yumurta sarısını düzenli tüketmeye özen göstermelisiniz.Bu besinlerde bol miktarda D vitamini bulunuyor.

Bazı yiyecekler dişlerinizi beyazlatabilir bazıları leke yapabilir çileğin dişleri beyazlatma özelliği olduğunu biliyormuydunuz.Özellikle sigara ve kahveden sonra dişlerinizi hemen fırçalamanız çok yararlı olacaktır sakın unutmayın.

Kahve ve çay tüketmeyi çok seviyorsanız dişlerinizi ayda en az iki defa karbonat ile fırçalamayı ihmal etmeyin.Kabartma tozu lekelerin çıkartılmasında oldukça etkilidir.

blacktalon

blacktalon

Üye
eskiden peynirsiz sofraya oturmazdım ama sonradan bi kopukluk oldu ve dişlerde sararma vs başladı beslenme önemli

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Yaklaşık 1 ay olacak. Çay içmiyorum kahve'yi so 10 günde kesebildim. Aslında kesmemem lazımda bir süre içmeyeceğim. Yoğurt,süt,peynir tükemediğim gün yok. Birde asitli içecekler içmeyin hem içinize hemde dişinize zararlı. 3 yıldır kola kapıdan girmez evde.
Dişlerimi beyazlattırdığım gün dişçi kahve ve çay içmezsen beyazlığını korur ama içersen sararır derdi. Birde şu var başım yada midem ağrıdığında dişimi fırçalarım o zaman ağrısı azalır.
Kadın olmak varmış aslında 1 kilo çileği bıkmadan yiyebiliyorlar

balcolu

balcolu

Üye
:tşk:
bende kolayı bıraktım sayílır

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:rica:

LimePie

LimePie

Üye
sağolasın haber için peynir yiyorum biz erzincanlıyız zaten :) ama ne hikmetse dişlerim beyazlamıyor ne yaptıysam olmadı.