Gusül abdesti hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Gusül abdesti hakkında
Benim sorum, banyoda ihtilam olduktan sonra yaklaşık 5-6 dakika çömelip meninin tamamen boşalmasını bekliyorum.Sonra hemen boy abdesti alıyorum ve banyodan çıktıktan sonra iç çamaşırımda şeffaf küçük bir akıntı belirginleşiyor.Bu durum yine Gusul abdesti gerektirirmi.

bilalusta1625

Üye
kesinlikle boşalmadan sonra küçük su dökmelisin o zaman o akıntı olmaz ...

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
o akıntı geldiğinde gusul abdesti kabul olmuyor mu?

alyz

Üye
eyer idrar değilse mecbur yeniden alacaksın

Jomolocco

Jomolocco

Üye
gerekmez arkadasim.

bayon

Üye
evet bende gerekmez diye duymuştum

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
sırf 2.kez banyoya girmemek için uzun süre duş almıştım bi ara tekrar akıntı geldi mi gelmedi şüpheye düşüyor insan benim kanaatime göre tekrar gusül abdesti almanın bir mantığı yok diye düşünüyorum sonuçta boy abdesti alarak çıkıyorsun yanlışmıyım?

Mert045

Mert045

Üye
Şüphe duyma adam gibi al gerisini aklına takma. Zaten şüphe duyarsan abdestin kabul olmaz.

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
yani gerekmez öylemi?

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Gusül abdesti almadan önce bir süre hareket etmende fayda var içerde kalan meni'nin dışarı atılmasına yardımcı olur çömelip beklemekten daha iyidir.

mdrsoqlu

Üye
meni akıntısından sonra kücük abdestimizi yaparsak sorun kalmıcaktır bide süpeye düşme eqer sen temiz olduquna inanıyorsanda bidaha abdest qerek mez :)

larten123

larten123

Üye
Kabul olduğunu varsay ve şüphe duyma

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Allah razı olsun.Bir de bugünlerde açık saçık izlemediğim ve düşünmediğim halde sürekli rüyada ihtilam oluyorum ve uyanırken çamaşırımda ıslaklık olduğunu farkediyorum ama ''meni mi mezi'' mi olduğunu bilmediğim için gusül abdesti alıyorum.Artık evdekiler de sık sık duş alıyorsun diye azarlamaya başladı gına geldi artık.Uyumasam da olmaz.Bazen rüya gördüğümü hatırlamadan da akıntı geliyor uyanırken.Allah rızası için bir söyleyin.

barisclermont

barisclermont

Üye
Bes alti dakika sonra gelen büyük ihtimalle spermdir. Tekrar abdest almak gerekir. Bosaldiktan sonra idrarini yapsan iyi olur. Kanallarda kalan sperm atilir. Ya da eskiler derdi; 40 adim at, diye.

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Haklısınız, ilmihal kitaplarına baktım Benim durumumda olanlar abdest alması gerekirmiş.Çünkü ihtilam olduğunu hatırlamayıp gelen akıntının ne olduğunu bilinmediği anlaşılmadığı zaman da ihtiyaten gusül abdesti alınması gerekiyor.Artık yatmaya 6 saat kala yiyecek yememeye dikkat ediyorum ondan dolayıda olabilirmiş.Bir de yatarken Ayet' el Kürsi-Felak-Nas dualarını birlikte okuduğun zaman bişey olmaz.Cevaplarınız için teşekkürler.Evde internet olmadığı için kafeye gelip konuyu takip ettim onun için uzun sürdü.

c0u

c0u

Üye
iç çamaşırında bulanan sıvı eger meni degilse yani meziyse sorun yok. gusül abdestin bozulmaz. namaz abdestin bozulur.ibadet edeceksen tekrar namaz abdesti alman gerekir.

fk555897

fk555897

Üye
iç çamaşırında bulanan sıvı eger meni degilse yani meziyse sorun yok. gusül abdestin bozulmaz. namaz abdestin bozulur.ibadet edeceksen tekrar namaz abdesti alman gerekir.

Arkadaşın dediği doğru ama değdiğinde yani meni değilse ve değdiğinde iç çamaşırıda değiştirmen gerekiyor.

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bana sürekli gene aynı olay başıma geliyor.Sabah 10 da uyanıyorum her seferde ıslaklık görüyorum ama meni veya mezi olduğunu anlamıyorum bir de rüyada ihtilam da olmadığım halde gene baksırın sol kenarında ıslaklık beliriyor.O ıslaklık ter olabilir mi?Rüyada ihtilam olsam veya meninin şehvetle çıkışı aklımda biraz da olsa kalırdı ama yok hiç rüya görmüyorum.Bir de gece saat 02.00' da yatıyorum geç yattığımdan olabilir mi?

bayon

Üye
arkadaşlar bana sürekli gene aynı olay başıma geliyor.Sabah 10 da uyanıyorum her seferde ıslaklık görüyorum ama meni veya mezi olduğunu anlamıyorum bir de rüyada ihtilam da olmadığım halde gene baksırın sol kenarında ıslaklık beliriyor.O ıslaklık ter olabilir mi?Rüyada ihtilam olsam veya meninin şehvetle çıkışı aklımda biraz da olsa kalırdı ama yok hiç rüya görmüyorum.Bir de gece saat 02.00' da yatıyorum geç yattığımdan olabilir mi?

Doktora gitmen daha mantıklı bu konuda

bycoo32

bycoo32

Üye
oncelıkle normal ıdrar yapılınca bıle 40 adım atmanız gerekır.bu ıdrar yolunda kalan sıvıyı atmanızı saglar kı camılerın gırısı ıle sadırvan arası 40 adımdır.ıdrar ve sperm bosalması olduktan sonra sol tarafına dogru dur ve kuvvetlıce oksur ıdrar yolunun temızlendıgını goreceksın.yasın 22 25 lerde ıse dınımızce ergenlık bıttıgınde evlenmek uygundur evlenmedıysen ıdrar ve sprem sıstemınde bozulmalar, bırsey yapmasanda akıntılar olur.sana tavsıyem ıdarını yap o sperm cıkısından sonra ve bıraz yuru.

Üst Alt