Güncellenmiş Forum Kuralları - Özellikle imzalara dikkat !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Güncellenmiş Forum Kuralları - Özellikle imzalara dikkat !
Forum Kuralları - Maxicep.Com

Linkinde görebileceginiz üzere
SABIT imza koyma değerlerimizi belirledik.

Bu kurallar dısında imzası olanları, lütfen pm ile uyarınız. Size hazır mesaj veriyorum kopyalayıp gönderebilirsiniz ;

---------------------------------------------

Merhaba,
İmzanızın, kurallara aykırı olduğunu farkettik ve müdehale etmeden önce sizi uyarmak istedik.
Daha düzenli bir forum sağlamak amacıyla, lütfen imzanızı kurallara uygun hale getiriniz.
Forum Kuralları için, buraya tıklayınız. Forum kurallarında da yazdıgı gibi,

3-İmza Kuralları forum linkleri veya üyelik isteyen ticari site linki yazılamaz. İmza içeriği, mesaj yazma kurallarını da içerir.
İmza Resim Boyutu; En fazla 650 piksel genişlik, 150 piksel yükseklik (650x150 px.) ve 150 KB.(Kilobyte) boyutunda olabilir.
İmza Resim Adeti Sınırı: En fazla 3 adet resim, veya 5 adet smiley eklenebilir.
(Alt alta koyulan resimlerde, toplam yükseklik 150px. geçmemelidir.Yanyana koyulan resimlerde ise, toplam genislik 700px. geçmemelidir..
İmza En fazla Satır Sayısı: Yazı font boyutu 2 ise "7" satır , daha büyük ise "5" satır yazı eklenebilir.(Max. karakter boyutu: "4")
İmza En fazla Karakter Sayısı: 1000 karakter yazı eklenebilir.
Yönetici, imzanız için sizi uyarabilir yada kural dışı ise derhal müdahale edilir ve kurallar yöneticiler dahil herkes için geçerlidir.
İmzanız, bu mesajı okuduktan 1 gün sonra hala düzenlenmemişse, yönetim düzenleyecektir.
Saygılarımızla,
Yönetim
------------------------------------

Eğer elemanın sitedeki aktifligi 3 gün içerisinde gerçekleştiyse siteye girdiyse ve hala imzasını düzeltmediyse, siz müdehale edersiniz.

Co-Admin' ler ise, önce üyeyi uyarabilir ve geri dönüş olmazsa üye imzasının kaldırılması için Toplantı Odası'nda imzaya aykırı olanların bildirimi buraya konusuna üyeyi yazsınlar, adminlerden biri halleder.

*İmza kurallarından taviz yok

Bunların dışında, avatarlarda da sınırlama getirdik ama onun zaten tahrik edici olması dısında kontrolu olmaz, sistem kendi ayarlıyor max 120x120 ve 30kb. Mevcut avatarı büyük olanları ise aynı sekilde pm atın, uyarın, düzeltmezse adminler halletsin. :oke:

Kolay gelsin.

Quattro

Quattro

Üye
Oke bu düzenleme güzel oldu çok göze batan imzalar vardı forumda....

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İmzalarda bence 3 gün uyarı işi çok fazla. + Senin uyardığın adamı ben nerden bilecem ki? T. odasında bir konu açalım o zaman herkes uyardığını yazsın 3. günün sonucunda değiştirdim veya değiştirildi yazsın. Yada sadece 1 gün seçenek sunalım aynı şekilde burada belirtelim.

Neredeyse sitenin tamamı uymuyor çünkü şuan imza kurallarına. Ayrıca 150 pixel'e kadar alt alta 2 resim mi yer alabilir yoksa tek resim mi?

Bence yanyana 2 resim en fazla 150 pixel genişliğinde ve alt alta resim koyulamaz dememiz lazım :oke:

POWER

POWER

Üye
Anlaşıldı nega gerektiğinde uyarıyordum zaten...Böyle iyi oldu...

a21a

a21a

Emekli Yönetici
İmzalarda bence 3 gün uyarı işi çok fazla. + Senin uyardığın adamı ben nerden bilecem ki? T. odasında bir konu açalım o zaman herkes uyardığını yazsın 3. günün sonucunda değiştirdim veya değiştirildi yazsın. Yada sadece 1 gün seçenek sunalım aynı şekilde burada belirtelim.

Neredeyse sitenin tamamı uymuyor çünkü şuan imza kurallarına. Ayrıca 150 pixel'e kadar alt alta 2 resim mi yer alabilir yoksa tek resim mi?

Bence yanyana 2 resim en fazla 150 pixel genişliğinde ve alt alta resim koyulamaz dememiz lazım :oke:

:oke: En fazla iki resim sınırını kaldırıp kaç resim konulacaksa konulsun toplamda genişliği 600 piksel boyu 150 pikseli geçmesin bence.. bazıları bar kullanıyor alt alta..

imza ve avatar için 3 gün uyarı bencede çok fazla hatta gereksiz.online ise pmden uyarırız. değilse eskisi gibi biz silelim.. kuraldışı imza diye yazarız.. biz değiştirdiğimiz haldeısrarla aynı veya benzer içerikte imza ve avatar kullanımında 3 gün cezayı verelim bence.

zaten kurallar uygulanınca kuraldışı imzalar raporlanacaktır.

Bu şekilde uygulanırsa; forum kurallarına yöneticilerin imza ve avatarları üyeye danışmadan silebileceği hakkı olduğunu yoksa eklemeli.:oke:

Ayrıca imza için karakter sınırı 1000 ve maximum 7 satır denmiş ama.. karakterler büyük seçilirse çarşaf gibi yazı çıkabilir.. şöyle denilebilir: ekran görüntüsü alındığında görünen imza ebatı resim ebatında olduğu gibi 600x150 pikseli geçmemelidir.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bar olayı aklıma gelmemişti evet dediğin doğru ahmet abi :oke:

Ben aslında uyarıyı dahi gereksiz görüyorum. Sitede 1 haftalık bir duyuru yapalım o arada kural dışı olanlar değiştirsin, değiştirmeyenleri de biz silelim. Gören görür uyarıyı görmeyende sileriz.

Ayrıca imza silinmesiyle ilgili kuralımız 3 defa olsun. Yani bir kişiye imzası 3 defa silindiğinde 3 gün ceza alsın. Bununla ilgili seçenek koyalım uyarı verme fonksiyonuna.

Karakter sınırı konusunda resimde gözüktüğü şeyliyle değilde ahmet abi şunu desek daha doğru olur gibime geliyor. Font2'de 1000 karakter ve 7 satır. Font2 zaten normal yazım şekli. :oke:

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
3 gün olayını ben ilk etapta düşündüm, duyuru zaten mevcut, duyuruya göre sizde uyurun herkes bi kendini toparlasın ondan sonra normal kuralları 1 gün yaparız.

Karakter sınırımız aslında var ama calismiyor nedense :ss
Maxi 4 büyüklügünde yazı girilsin diye ayarladım ama 7 de seçiliyor nedense.

Yazı fontunun boyutunu ve yan yana resim olayını belirteyim, düzenleyeyim

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Cache dizininin boşaltılması gerekiyor olabilir mi Nega? yeni yapılan ayarlar için.

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Hyr vbulletin de ayarlar ile cache nin bir alakası yok herşey anlık yansır fakat problem sanırım kodlama yada mevcut ekledigimiz özelliklerle çakışan bişey, mesela harici url nin bile genisligini kontrol ediyor imza alanı artık ve 150 pikselden yüksekse, büyük diyor belki birşey le cakısıyo olabilir ama inceleyecegim onu da hallederiz

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
İmzada genişlik max 650 piksel, 1 den fazla resim koyulursa da 700 piksel olarak değiştirdim böyle de kurtarıyor sorun degil.

Yükseklik ise yine 150 piksel max.
Boyut 150 kb max.

- İmza düzenleme paneline otomatik bir script ekledim bu sayede 650x 150 pikselden büyük resim istese de koyamayacak üye . Ama mevcut koyanları uyarırsınız işte :)

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Ben bugün bir imzayı düzelttim. :)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İmzaları duyuru kalktıktan sonra düzeltmeyecek miydik?

Yoksa şimdi mi başlıyoruz. :oke:

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Ben uyarıyorum şu ana kadar hep düzelttiler 8-10 kişi .

--------------- Ekleme ---------------

İmzadaki resim boyutu 150kb az mı yoksa 200kb mi yapalım ?

Ya normalde her sayfada birkaç imza olsa neysede mesela 15 mesaj gösteriliyor 15 mesajı farklı kisi atsa ve herbirinin 100kb imzası olsa bile, 1.5mb veri yapar, sayfa deli gibi bekler . Bunu da düşünmek gerek ama şu an öyle fazla imza kullanan da yok gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...