Güncellenmeyen PC saldırıya ne kadar dayanır?


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Güncellenmeyen bir Windows'un nette ne kadar ömrü olabilir? Çarpıcı araştırmanın sonuçları burada...

Windows'u güvenlik güncellemeleri yapılmamış olarak kullanmak hacker'lara davetiye çıkarmakla eşdeğer

Yapılan bir araştırma, internet erişimi bulunan bir Windows PC'nin yamasız olarak kullanılması durumunda ciddi güvenlik riskleriyle karşı karşıya olduğunu ortaya koyuyor.

SANS Enstitüsü'nün Internet Storm Centre (ISC) departmanı tarafından yapılan araştırmada hackerların korunmasız ve yamasız bir Windows'u ele geçirme sürelerinin ortalama 4 dakika olduğunu belirledi.

Hacker'ların rutin olarak yamasız sistemleri tarama ve ele geçirme yazılımları kullandıklarına dikkat çeken raporda son iki yılda bir PC'nin ele geçirilme süresinin korkutucu biçimde düştüğü ifade ediliyor. Uzmanlar, sistem güvenliği için sistemlerin güncel yamalara sahip olmasının yanında bir güvenlik duvarının da gerekliliğinde birleşiyor.


chip.com.tr
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Haydar
Cevap
7
Görüntüleme
494
spy ghost
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
2K
Doğuş Pertez
haydaravısyon
Cevap
3
Görüntüleme
4K
PremiumWork
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt