Gribe Acil Şifa Bilen Yok mu ?

Sponsorlu Bağlantılar

ibonline

ibonline

Üye
    Konu Sahibi
Gribe Acil Şifa Bilen Yok mu ?
yok galiba
hepimiz siteden kaptık
bende bir haftadır cekiyorum
ha bu arada konuyu ben acmadım konusu mesajsızdı ;)

MiCoX

Üye
iboonline ilaç falan kullanıyomusun ??

ibonline

ibonline

Üye
    Konu Sahibi
yoğğğğğğğğğğğ ilac kullanmıyorum ama pecete kullanıyorum :lol2:
bu arada nerelerdesin bu dostum

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
En etkili yol aşı'dır, gerçi bundan sonra çok büyük bir yararı olmaz ilaçlar gibi ama yinede etkisi olacaktır yaptırın bence.

MiCoX

Üye
a-ferin kullanıyorum ben 2 gündür evde vardı...
SAğlam ilaç yokmu bildiğiniz direk etki eden ??

AntiTuk

Üye
tylolhot die bi toz var ılık suya döküon ben ondan içerim her zaman ve işe yarıo
tavsiye ederim

slayer

Üye
Gribex Hot -yanlış yazmış olabilirim- çok etkiyi salya-sümük kalmıyo.. ;;)

cepix

cepix

Üye
evet arkadaşın yazdıgı ilaç çok ii bende baya bi war isteyene werebılırım :)

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
Originally posted by hüseyin@Oct 16 2005, 03:42 PM
tylolhot die bi toz var ılık suya döküon ben ondan içerim her zaman ve işe yarıo
tavsiye ederim
[post=192405]Quoted post[/post]​
ewet bu gerçekten çok etkili ;)

D3N1Z

D3N1Z

Üye
Bence nane limon ve pekmez her derde deva :D

Haberci

Haberci

Üye
Yakın bi arkadaştan gelen maili sizinle paylaşmak istedim Ne kadarı doğru bilemem.
ABD'de yasaklanan ilaçlar ile ilgili yapi kredi bankasi saglik isleri
bölüm baskanligi tüm YKB personeline bir duyuru yapmistir.
Buna göre, zararli yan etkileri olabilecegi belirtilen ve
kullanilmamasinin uygun olacagi görüsü bildirilen ilaçlar asagida
listelenmektedir.

Sevdiklerinizi koruyun..

AFERIN CAPSUL
AFERIN TABLET
ALFAROL TABLET
APEX CAPSUL
BABYRHYNOL SÜSPANSIYON
CONTEX CAPSUL
CORSAL CAPSUL
EKORINOL SURUP
FORZA TABLET
GERAKON TABLET
KATARIN CAPSUL
KONGEST TABLET
THERAFLU TABLET
TRIAMINIC DAMLA
TRIAMINIC TABLET
TUSEPTIL SURUP

cllgr

cllgr

Üye
Originally posted by Haberci@Oct 16 2005, 07:47 PM
Yakın bi arkadaştan gelen maili sizinle paylaşmak istedim Ne kadarı doğru bilemem.
ABD'de yasaklanan ilaçlar ile ilgili yapi kredi bankasi saglik isleri
bölüm baskanligi tüm YKB personeline bir duyuru yapmistir.
Buna göre, zararli yan etkileri olabilecegi belirtilen ve
kullanilmamasinin uygun olacagi görüsü bildirilen ilaçlar asagida
listelenmektedir.
Sevdiklerinizi koruyun..
AFERIN CAPSUL
AFERIN TABLET
ALFAROL TABLET
APEX CAPSUL
BABYRHYNOL SÜSPANSIYON
CONTEX CAPSUL
CORSAL CAPSUL
EKORINOL SURUP
FORZA TABLET
GERAKON TABLET
KATARIN CAPSUL
KONGEST TABLET
THERAFLU TABLET
TRIAMINIC DAMLA
TRIAMINIC TABLET
TUSEPTIL SURUP
[post=192568]Quoted post[/post]​
bunların cogu eczanelerde satılıyor.griple ilgili olanlarıda kullandık.dr lar yazıyor hala madem zararlı hala neden yazıyorlarki.onlara yazı gitmiyormu acaba.ha bu arada uyardıgın için sagol arkadaş. ;;)

a21a

a21a

Emekli Yönetici
arkadaşlar.. geçmiş olsun grip olanlara da... böyle ilaç isimlerini yazmak veya herhangi bir yerden duyduğumuz ilacı eczanelerden rastgele almak doğru değil... (ben bir diyet uzmanıyım hani çok bilmiş
konumuna düşmeyeyim.)
yasa gereği eczanelerin ilaçları dr reçetesi olmadan vermemesi gerekir. nezleye doğada yaklaşık 100 küsür kadar çeşidi olan bir virüs neden olur...düz bir mantıkla bir insan hayatı boyunca bu sayıda nezle olur..bu virüsün her bulaştığı formuna vücut bağışıklık yapar... yani bu virüsle bir daha karşılaştığınızda
yine nezle olmazsınız...
grip ise yüksek ateş ile belirgin olup nezle ile karıştırılmaması gerekir ve mutlaka doktor kontrolünde tedavi edilmelidir...
nezlenin tedavi edici herhangi bir ilacı yoktur.. bu alanda kullanılan ilaçlar nezle ile birlikte oluşan ağrı
gibi durumları geçici olarak gidermek içindir... burnunuzun akması vücudun doğal tepkisidir... gereklidir
bunu kesmek için kullanılan ilaçları kullanmak doğru bir yol değildir...(bu ilaçlar neden piyasada var o zaman diyeceksiniz... cevap: zararlı olduğu üzerinde yazdığı halde sigara neden satılıyorsa ilaçlarda aynı mantıkla vardır)

nezle veya grip olduğunuzda...: etkisi kanıtlanmış fakat nasıl işlediği bilinmeyen bir yöntem: tavuk suyuna sıcak çorba içiniz... bol sıvı alınız... meyveyi bol yiyiniz.. ıhlamur, limon, bitki çayları içiniz..
dinleniniz...herkese geçmiş olsun..

buyuleyici_kiz

Üye
Originally posted by NeedLeFLuff+Oct 16 2005, 06:15 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(NeedLeFLuff &#064; Oct 16 2005, 06:15 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-hüseyin@Oct 16 2005, 03:42 PM
tavsiye ederim
[post=192405]Quoted post[/post]​
ewet bu gerçekten çok etkili ;)
[post=192484]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
+1

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
wala en iyi ilac portakal aslında ama thylolhotda iyidir ;;)

sebofb090

sebofb090

Üye
bana da birşey olcak bu aralar 3. günden beri uyku uyumuom desem yeridir 5.30da yatıom hep yaww
gidişat kötü zaten bursada kuş gribi başlamış

Zero

Zero

Üye
Bahsedilen ilaçların Tamamı 150 ile 650 mg arasında "Parasetamol" içerir.. Ağrıkesici ve Ateş düşürücü özelliği nedeniyle Grip ilaçlarının vazgeçilmez unsurudur.Gerçekte gribi tedavi etmez, semptomlarını geçiştirir. Ancak unutulmaması gereken TylolHOT gibi ilaçların Yaklaşık 500 mg Parasetamol içerdiğidir, yani bu tip ilaçları alırken aslında Yan etkileride olan bir ilaç alıyorsunuz Meyveli içecek değil..
Parasetamol aşırı doz zehirlenmeleri yanında Dolaşım sistemine ve tansiyona etki ettiği için gizli veya görünür rahatsızlığı olan kişilerde ani ölümlere neden olabilmektedir.

Çoğumuzun meyveli içecek niyetine bolca içtiğimiz TylolHOT&#39;un Reçetesi.. buyrun inceleyin..

sebofb090

sebofb090

Üye
war ya olmazmı thaylot benilen bi toz var onu sicak suyla iki gin iç hiç bireyin kalmaz geçmiş olsun

muraoyak

Üye
ewet bende kullanmıştım thaylotdan çok işe yarıyo

Üst Alt