Görünüşünüzü Begeniyor musunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jöly

Üye
    Konu Sahibi
Görünüşünüzü Begeniyor musunuz?
Herkesin kendi vücudunda bulduğu kusurlar vardır. Önemli olan kendimize olan güvenimizi hiçbir zaman kaybetmemek. Kendinize güveniyor musunuz? Kendi görünüşü beğeniyor musunuz?

Kendinize her,
a yanıtı için 2 puan
b yanıtı için 1 puan
c yanıtı için 0 puan verin.

1- Haftada kaç kere tartılıyorsunuz?

a) 7 veya daha fazla
b) 1-3
c) Hiç

2- Kilo vermek için neler yapıyorsunuz?

a) Düzenli olarak egzersiz yapmak
b) İnceltici kremler
c) Ölümcül bir diyet

3- En iyi arkadaşınızla dışarı çıkmak için hazırlanıyorsunuz. Denediğiniz pantolonu arkadaşınız sizde güzel durmadığını söylüyor. İşte o an kendi kendinize yemin ediyorsunuz.

a) Yeni bir pantolon almaya
b) Yeni bir arkadaş bulmaya
c) Yeni bir kalçaya sahip olmaya

4- Aerobik dersinde aynaya baktığınızda düşündükleriniz neler?

a) Tam bir şişkoyum. Bir dahaki sefere arkada duracağım
b) Kollarım her gün yaptığım egzersizler sayesinde gittikçe güçleniyor
c) Sınıftaki herkes benden daha zayıf

5- Kendinizi hamile hissettiğinizde ilk düşündüğünüz

a) Eyvah, şişmanlayacağım
b) Eyvah, heyecanlanacağım
c) Her ikisi de

6- Cümleyi lütfen tamamlayın. Mankenler..............

a) Nüfusun yüzde birini oluşturan, doğanın yanılgılarıdır
b) Muhteşem bir genetik yapıyla donatılmışlardır
c) Kadın güzelliğinin simgeleridirler, eğer yeteri kadar denersem ben de olabilirim

7- Kot pantolon almak için mağazaya gittiniz, giyinme odasında geçen sezonda giydiğiniz pantolonunuzdan bir beden daha büyüğüne ihtiyaç duyduğunuzu fark ettiniz

a) "Bu pantolonun kalıbı dar olmalı" diye düşünürsünüz
b) Karamsarlığa kapılır ve başka bir pantolon denemeden dükkanı terk edersiniz
c) Biraz sıksa da, geçen sezonun pantolonunu alırsınız. Ne de olsa bir şekilde pontolonu kendinize uydurursunuz

8- Ne kadar sıklıkla bedeniniz hakkında düşünceye dalarsınız?

a) Hemen hemen hemen hiç
b) Ne zaman bir aynanın önünden geçseniz
c) Gece ve gündüz

9- Dolabınızda çoğu zaman size en az iki beden küçük gelen giysileriniz var.

a) Doğru
b) Yanlış
c) Bazen

10- Yeme bozukluğu olan birden çok arkadaşınız var.

a) Doğru
b) Yanlış
c) Dikkat etmedim

11- Bazen kendinize kilonuzdan dolayı, hipopotam ya da domuzcuk gibi takma isimler takıp bu isimleri içinizden veya sesli olarak tekrarlarsınız.

a) Doğru
b) Yanlış
c) Bazen

12- Karayiplere bir kaçış planlıyorsunuz. Beyaz kumların üzerinde ne giyiyor olacaksınız?

a) Bir bikini
b) Bedeni olabildiğince saklayan etekli bir mayo
c) Tek parça mayo

13- Büyük bir parça çikolata bitirdikten sonra ne hissedersiniz?

a) Hemen bir jimnastik kulübüne gidip en az üç kilometre koşmalıyım
b) Bir parça çikolata ne beni ne de diyetimi öldürür
c) Tamam, bunu bitirdim şimdi sıra buzdolabındaki dünden kalmış pizzada

14- En son ne zaman fazlalıklarınızı tutarak birine "Şu yağlara bak!" dediniz?

a) Bir kaç hafta önce
b) Henüz bu sabah
c) Böyle bir şeyin hiç bir zaman yapmadınız

SONUÇLAR

20 puan arası (Siz ve Bedeniniz Gayet iyi):

Gününüzün bir yarısında görünüşünüzü eşsiz buluyorsunuz, bacaklarınızı cılız değil ince, kalçalarınızı sarkık değil sıkı görüyorsunuz. Fakat yine de sık sık bedeninize isyan ediyorsunuz. Yediklerinizden vicdan azabı duyduğunuz ve görünüşünüzü daha az parlak hissettiğiniz o günlerdeki en iyi silahınız nedir? Beyniniz, Uzmanlar, bir şeyi ne kadar çok duyarsak ona inanmamızın da o kadar kolay olduğunu belirtiyorlar. Bu yüzden, eğer kendinizi şişman olarak tanımlarsanız aynaya baktığınızda da şişman görürsünüz. Kendinizden hoşnutken nasıl da mükemmel göründüğünüzü kendinize hatırlatın. Ayrıca bunu tekrar etmek bedeninizden tiksinmek yerine onu sevmeyi öğrenmenizde size yardım edecektir.

0-9 puan arası (Alo acil mi? Bana yardım edin):

Bedeninizle ilgili olan negatif tavrınız mutluluğunuza ve kendinize saygınıza zarar veriyor. Aynada kendinize bakmayı saplantı haline getirmeniz, sağlığınızı tehlikeye sokan ağır diyetlerden yardım ummanız ve diğer taraftan bedeninize böylesine işkenceler yapmanız, sizin kendinizi kesinlikle iyi değil kötü hissetmenizi sağlayacaktır. Unutmayın ki beden sevgisi kişinin kendisiyle başlar. Zihninizde kendi kendinize telkin yapmaya devam edin ve ihtiyaç duyduğunuz tarafsız görüşler için de güvendiğiniz bir dostunuzla bedensel göründüğünüz hakkında konuşun.

21-30 puan arası (Tek kelimeyle mükemmelsiniz!)

Kendinize güveniniz sonsuz ve tam. Kendinizle gurur duyuyorsunuz. En keyifli anlarınız aynanın karşısında geçiyor. Kilonuza, genel güzelliğinize önem veriyor ve her konuda dikkat ediyorsunuz. Pozitif enerjinizi etrafınızdaki arkadaşlarınıza da bulaştırıyorsunuz. Tebrikler!

Salihyet

Salihyet

Üye
bırak yhaa.. bende erkek şeyi diye okuyorum sazan gibi :@ hamile mamile, ne sorular bunlar yha, sakata geliodum mazallah :ehe :D :sahan:

Salihyet

Salihyet

Üye
ayıp oluo ama :ehe

Salihyet

Salihyet

Üye
önemli olan bebemle iyi olalım, allahtan yazdıklarınızı okumuo, siteye üye yapçaktım
sayenizde vazcaydım :ehe

CEREN

CEREN

Üye
bencede iyiki vazgectin kardeşim kesin kapı önüne konulurdun :ehe:ehe
bizler yüzünden :D

Salihyet

Salihyet

Üye
ya yok, o gelinlik meselesi çok fena :ehe ali abi de az değil, demekki ne fantaziler var , ben bebek koyuorm, o tam balayı kıvamı çift koymuş :D:naughty:

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
21-30:)

CEREN

CEREN

Üye
aklıma gaffur geldi
yoksa beni begenmiyurmusun kanka :D:D:D

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
he la yohsam sen beni beğenmiyormusun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt