Görev Yönetici-Regedit-Sistem Geri Yükleme kapalı ise...


1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
    Konu Sahibi
:megafon:
Görev Yöneticisi Devre Dışı Kalırsa


CTRL +ALT + DEL tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açmak isyediğinizde “Görev yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı” hatasını alıyorsanız, bu sorunu çözmek için aşağıdaki uygulamayı yapmanız gerekiyor.
Önce Not Defteri (Notepad) programını açın. Açtığınız bu sayfaya altta verdiğim kodu yapıştırın.
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]
“DisableTaskMgr”=dword:00000000
Bu kodu yapıştırdıktan sonra Farklı Kaydet’i seçerek dosya ismini EnableTM.reg olarak belirleyin ve masaüstüne kaydedin. Son olarak bu dosyaya iki kez tıklarsanız bu sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.


Regedit Devre Dışı Kalırsa
1. Yöntem


Başlat -> Çalıştır -> Aç Kutusuna aşağıdaki kodu yazın


REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f


2. Yöntem


Başlat -> Çalıştır -> Aç Kutusuna gpedit.msc yazın


Grup İlkesi açılacak orada da


Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine
iki kere tıklayıp "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula","tamam" deyin


Sistem Geri Yükleme Kapalı İse


Öncelikle sistem geri yüklemeyi tamamen kapat(bilgisayarım sağ tıkla özellikler-sistem geri yükleme başlığı altından "bütün sürücülerdeki sistem geri yüklemeyi kapat"ı seç.


Daha sonra bilgisayarın önceden aldığı yedekleri sil bunun içinde öncelikle bilgisayarımı aç araçlar-klasör seçenekleri-görünüm altından gizli dosya ve klasörleri göster'i seç,korunan işletim sistemi dosyalarını gizle işaretini kaldır,basit dosya paylaşımını kullan işaretinide kaldır ve tamam de.


Şimdi yazıcaklarımı tüm sürücüler için ayrı ayrı yapman lazım ben c: olarak anlatıcam;
c sürücüsüne sağ tıkla özellikler de yukarıya güvenlik gelmiş olması lazım onu seç ordan gelişmiş ve üstten sahibi ni seç,altta nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir i seç sonra üstten administrator e yada kendi kullanıcı adına çift tıklayıp tamam de.


Bütün bu işlemler her sürücünün içinde yer alan system volume information klasörüne erişebilmeni sağlamak içindi şimdi o klasörlerin içini boşalt(dikkat bu işlem önceden alınmış tüm yedekleri siler)hatta komple klasörleri sil ve sonra tekrar bilgisayarım sağ tuş özellikler sistem geri yükleme başlığından tüm sürücüler için sistem geri yüklemeyi aktifleştir.
 
  • Beğen
Tepkiler: BigHackeR35
aakmann

aakmann

Üye
anladığım kadarıyla windows tan anlıyorsunuz bilgisayarımdaki movie maker e tıklayınca hata alıyorum sistem yetersiz ekran kart bilmem ne diye bilgisayarı yeni aldım i5 6gb ram 1 gb ekran kartı önceden çalışıyordu bu program ne oldu anlamadım tekrar kurdum olmadı ekran kartınıda tekrar yükledim bişey değişmedi bilginiz varmı bu konu hakkında
 
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
    Konu Sahibi
anladığım kadarıyla windows tan anlıyorsunuz bilgisayarımdaki movie maker e tıklayınca hata alıyorum sistem yetersiz ekran kart bilmem ne diye bilgisayarı yeni aldım i5 6gb ram 1 gb ekran kartı önceden çalışıyordu bu program ne oldu anlamadım tekrar kurdum olmadı ekran kartınıda tekrar yükledim bişey değişmedi bilginiz varmı bu konu hakkında

ya kardeş benim net koptu o yüzden cevap veremedim eğer sorunu çözemediysen online olduğunda bana özel mesaj atabilirsin.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt