Duyuruyu Kapat

Googledan Msnye Rakip Google Talk Türkçe Hizmete Girdi

 • 19 Mayıs 2006
 • 10963 Okunma
 • 17 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. <span style="color:#FF0000">Google&#39;dan MSN&#39;ye rakip</span>

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Anında mesajlaşma ve sesli iletişim kurma yazılımı olarak tanımlanabilecek Google Talk, kullanıcılar tarafından istedikleri dilde bilgisayarlarına indirilebilecek.

  Google&#39;dan yapılan açıklamaya göre, Gmail kullanıcıları www.google.com/talk adresinden yeni Google Talk yazılımını indirebilecek. Yazılımı bilgisayara indirdikten sonra arayüzden "arkadaş ekle" seçeneğine tıklayarak diğer kişiler sohbete çağırabiliyor.

  Çağrı alanlar aynı zamanda ücretsiz bir Gmail hesabı daveti alacak. Eğer henüz bir Gmail hesabı yoksa bu davetiyeyi kullanabilecek. Daha önce hayata geçirilen Gmail, resim arama, dizin ve Toolbar 3.0 gibi Google Talk da Türkçe olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

  Google Talk sayesinde; sıradan bir mikrofon ve kulaklık ile üstün ses kalitesiyle iletişim kurmak, sade ve anlaşılabilir kullanıcı arayüzü ile istenmeyen pop-up reklamlardan kurtulmak, paylaştırılan Gmail kontakt listesiyle farklı liste arayışına girmeden sohbet başlatmak mümkün olacak.

  Açıklamaya göre, Gmail sohbet, Google&#39;ın iletişimi daha sade ve etkin hale getirme çabalarının sonucunda ortaya çıkmış bir yazılım. Gmail hizmetlerine benzersiz e-posta ve anında mesajlaşma hizmetleri yerleştirilerek tarayıcı içinden anında mesajlaşma ve e-posta gönderimi mümkün hale getirildi. Google Talk içine eklenen bu özellikler, Gmail kullanıcılarının tamamını bu ağa dahil edecek. Hayata geçirilen bu ağ sayesinde gerek Gmail kullanıcıları, gerekse Google Talk uyumlu anında mesajlaşma yazılımlarını kullanan kişiler; kendi aralarında sohbet edebilecek. Google&#39;ın dün itibarıyla hizmete giren yeni hizmeti ile ilgili açıklamasında şu bilgiler verildi:

  "Gmail ya da Google Talk ile yapılan sohbetlerin kayıtları, aynı e-posta mesajları gibi kaydedilebilir, kendi içinde arama yapılabilir ve kolayca ulaşılabilir bir halde tutulmaktadır. Kullanıcılar arzu ettikleri takdirde sohbet kayıtlarını Gmail hesaplarına kaydedebilir. Eğer Google&#39;ın gizlilik ilkelerine rağmen kayıt tutmayı istemezlerse sohbet yapan taraflardan biri istese bile bunu engellemek de mümkündür.

  Google Talk&#39;ı kullanabilmek için bir Gmail kullanıcı adı ve şifresine sahip olmak gerekiyor. Gmail&#39;e üye olmak için ya bir Gmail kullanıcısından davetiye almanız ya da cep telefonu kullanarak bir Gmail hesabı açmanız mümkün. Cep telefonu ile hesap açmak için kullanıcı http://gmail.com adresini ziyaret ederek mobil telefon numarasını sisteme giriyor ve sistem o numaraya SMS ile bir davet kodu gönderiyor.

  Bu kod sayesinde kullanıcı hem Gmail&#39;e hem Google Talk&#39;a üye olabiliyor ve arkadaşlarına ve aile üyelerine davet göndererek e-posta, anında mesajlaşma sistemi ve ses ile iletişim kurabiliyor. Gmail ve Google Talk&#39;ın gelişiminin sonraki adımı olarak Türkçe dil arayüzünü sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Dünya çapında daha çok Gmail ve Google Talk kullanıcısına daha çok özellik sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

  İnt.haber


  Ben yaklaşık 4 aydır Google Talk kullanıyorum ses kalitesi gerçekten mükemmel tıpkı telefonda konuşuyormuşsunuz gibi ayrıca msnde ses kesilebiliyor ancak google talk da hiç kesinde falan olmuyor.
   


  Yazan: B@TuH@N
 2. Bende uzun zamandır kullanıyorum. Anında mesajlaşma programlarında sadelik arayanlar mutlaka kullanmalı. Ayrıca Batuhan&#39;ın dediği gibi ses gerçekten güzel bir şekilde iletiliyor. Ek olarak bir de google farkı var. Yani yalnızca 900 kb civarında. Öyle Msn Messenger gibi megabyte&#39;lık boyutları yok.
   
 3. msw

  msw
  Ama gelişmemiş pek ... mesela yazı renkleri stilleri felan hep aynı
   
 4. yazı sitillerinin fiyakalı olmasının bir önemi yokki amaç karşındaki kişiyle iletişimse bunun için süslü püslü şeylere gerek yok kaldıki sırf ses kalitesi bile google talk kullanmak için yeterli. msn 7.5 sürümü 15 Mb yer kaplıyor çok afili. ancak ses kalitesi berbat seste kesilmeler çok sık oluyor. google yine herzaman ki gibi farkını ortaya koyuyor 2,7 gb mail nedemek msn 2 mb hadi yapsan yapsan 250 mb? kaldıki google mailini flash bellek olarakda kullanabiliyorsun bende 8 adet gmail verebilme hakkım kaldı şayet isteyen olursa Pm den mail adresini gönderebilir. davetiye gönderirim.
   
 5. msn kadar tutacağını zannetmiyorum..
   
 6. bence de...tutmaz...
   
 7. ben kullanıyorum msn&#39;den 10 kat daha hızlı.
   
 8. <div class='quotetop'>(G&#41;&#045;&#40;OST &#064; May 20 2006, 10&#58;42 AM) [post=338553]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
  msn kadar tutacağını zannetmiyorum..
  [/b][/quote]
  msn ilk çıkan çoklu iletişim oyuncağı olduğu için önde ancak zamanla google talk gececektir birde google talk msn gibi direkt üyelikle olmadığı için biçok kişi maalesef üye olamamakta bununda sıkıntısı olmakta zamanla google talk gececektir buna şüpheniz olmasın.
   
 9. <div class='quotetop'>(G&#41;&#045;&#40;OST &#064; May 20 2006, 10&#58;42 AM) [post=338553]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
  msn kadar tutacağını zannetmiyorum..
  [/b][/quote]
  Msn kadar tutmaz mı? Msn niye bu kadar tuttu? Çünkü her internet kafedeki her bilgisayarda var. Kafeciler bilgisayarlara G-talk kurmuş olsa, hangisinin daha çok tutacağını görürüz. Yalın bir program. Msn messenger&#39;dan eksiği yok, fazlası var.
   
 10. <div class='quotetop'>(perfectlover &#064; May 20 2006, 07&#58;31 PM) [post=338846]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
  Msn kadar tutmaz mı? Msn niye bu kadar tuttu? Çünkü her internet kafedeki her bilgisayarda var. Kafeciler bilgisayarlara G-talk kurmuş olsa, hangisinin daha çok tutacağını görürüz. Yalın bir program. Msn messenger&#39;dan eksiği yok, fazlası var.
  [/b][/quote]

  aynen katılıyorum
   
 11. bencede güzel ve hızlı ve hiç takılma düşme gibi sorunları yok ben bunuda kullanıyorum ses kaliteside telefon gibi
   
 12. <span style="color:#FF0000">Google Talk Türkçe hizmete girdi</span>

  Google, 12 farklı dil desteği ile birlikte Google Talk Türkçe&#39;yi de kullanıcıların beğenisine sundu.

  Anında mesajlaşma ve sesli iletişim kurma yazılımı olarak tanımlanabilecek Google Talk, kullanıcılar tarafından istedikleri dilde bilgisayarlarına indirilebilecek.

  http://www.google.com/talk/intl/tr/
   
 13. bencede çok güzel ve hızlı
   
 14. Sanırım 1+2 yıl içinde bayağı yayğınlaşır Gmail isteyenlere davetiye yollayabilirm Pm atın yeter Arkadaşlar

  Saygılar

   
 15. bence nasıl hotmailden istediğin gibi herkes mail adresi alabiliyor. google dan da aynı şekilde mail alınmaya başlandığı zaman yaygınlaşacaktır.
   
 16. <div class='quotetop'>(B@TuH@N &#064; May 23 2006, 12&#58;10 PM) [post=340866]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
  bence nasıl hotmailden istediğin gibi herkes mail adresi alabiliyor. google dan da aynı şekilde mail alınmaya başlandığı zaman yaygınlaşacaktır.
  [/b][/quote]

  Davetiyesiz hesap açılabiliyor ama pek yaygın değil. Bkz:

  https://www.google.com/accounts/NewAccount
   
 17. <div class='quotetop'>(ChavRash &#064; May 23 2006, 12&#58;37 PM) [post=340879]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
  Davetiyesiz hesap açılabiliyor ama pek yaygın değil. Bkz:

  https://www.google.com/accounts/NewAccount
  [/b][/quote]
  Görüldüğü üzere davetiye sorunu da ortadan kalktı. Teşekkürler ChavRash.
   
 18. güzel ama burdan gmail sahibi olamıyorsunuz. sadece google accountunuz oluyor.
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Googledan Msnye Rakip
  Google Fotoğraflar Network, İnternet ve Güvenlik 4 Ağustos 2016
  Google Kitaplıktan ücretsiz kitap aldım, Kredi kartı sitesinde kimin aldığı gözükür mü ? Network, İnternet ve Güvenlik 22 Şubat 2014
  Google Chrome RAM Kullanımı'na %150 Çözüm Network, İnternet ve Güvenlik 2 Mayıs 2013
  uydunet google chrome dns hatasına son Network, İnternet ve Güvenlik 6 Aralık 2012
  Google chrome Facebook hatası Lütfen YARDIM ! :/ Network, İnternet ve Güvenlik 19 Eylül 2012
Yüklüyor...
20/09/2017 - 08:57