Google Play Store Hataları

Sponsorlu Bağlantılar

EAGLE_TEAM

EAGLE_TEAM

Üye
    Konu Sahibi
Google Play Store Hataları
Samsung Note 4 telefonumdan google play storedan uygulama veya oyun indirirken ya 403 ya da 905 hata kodu alıyorum. Telefonu sıfır aldım. Google'dan baktığım farklı sitelerde 2 google hesabı felan var diyor 403 hata kodunda nasıl çözebilirim yardımcı olabilirmisiniz

kralberk13

kralberk13

Üye
Google Play Store 403 Hatası Nasıl Çözülür?
403 hatası Google Play Store’da en çok karşılaşılan hata türüdür. "... güncelleme, bir hata nedeniyle indirilemedi.(403)" şeklinde karşımıza çıkan 403 hatasının sebebi tam olarak bilinmiyor. Ancak Google Play Store 403 hatasının çözümü için bir kaç alternatif yöntem mevcut. Daha önce başarısız olan kullanıcılar en son eklediğimiz çözümü deneyebilirler. (Güncelleme: 04.09.2015)

Çözüm 1: (artık işe yaramadığı için kaldırıldı)

Çözüm 2:
  • "Ayarlar"da "Kablosuz ve Ağlar" sekmesinden "Diğer" yazılı alanı açın.
  • Alt kısımdan "Hücresel Ağlar > Erişim Noktası Adları" kısmınnı açın.
  • Operatörünüzün ismini yazılı olduğu en üstteki simgeye dokunun.
  • Açılan menüden Proxy simgesini bulun, açılan Proxy satırında yazılı olanları silip tamam simgesine dokunun.
  • (Eğer herhangi bir şey yazılı değilse bu çözümü atlayın, diğerlerini deneyin.)
Çözüm 3:
  • "Ayarlar > Hesaplar" kısmından alternatif, başka bir Gmail hesabı ekleyin.
  • "Play Store"dan sol menüyü açarak alternatif hesabınıza geçiş yapın.
  • Sorun çıkartan uygulamayı bu hesabınızı kullanarak güncelleyin ya da yükleyin.
Çözüm 4: (Yeni Çözüm)
  • Play Store uygulamasına giriş yapın ve sol üst kısımdaki simgeye dokunarak sol menüyü açın.
  • Menüden "Ayarlar" sekmesine dokunun.
  • "Ayarlar"dan üst kısımlardaki “Yerel Arama Geçmişini temizle”ye dokunun.
  • Bu işlem yüklediğiniz uygulamalara zarar vermez, sadece daha önce ismiyle aradığınız uygulamaların log kaydını siler.
  • Size sorun çıkartan uygulamayı tekrar yüklemeyi / güncellemeyi deneyin.
Çözüm 5: (Yeni Çözüm)
  • Sorun çıkartan uygulamayı “Ayarlar > Uygulamalar” menüsünden bulun.
  • Uygulamanın üzerine dokunup sağ üst köşedeki “Kaldır” simgesine dokunun.
  • (Lütfen kaldıracak olduğunuz uygulamanın hesap giriş bilgilerini hatırladığınızdan emin olun.)
  • Kaldırdığınız uygulamayı Play Store’dan tekrar yükleyin.
alıntıdır

MaxipmaN

Üye
Romu baştan kurduğumda root kalksin diye hala vardı kendi kendine düzeldi

baran1546

Üye
Ayni sorun bende de var guncelemiyo veya indirmiyo

DJ Beyhan

DJ Beyhan

Üye
Ayni sorun bende de vardi arkadaslar baska bir gmail hesabi actim iki hesabi ayni anda kullandm diger gmail hesabiyla sorunsuz indirirken o gmail adresimden de indiremez oldum o hesabimi sildim onceki adresimi biraktim sorun duzeldi sanirim internet alt yapisiyla alakali bir sorun

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
403ü Google play'i silip yeniden gapps atsam bile çözemedim

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Ag baglantısına etki eden, başka bir ag yapısıdır
farklı girişler sadece gecici düzeltme gibi gelebilir fakat google bu günlerde veri tabanındaki sorunlarla ugraşıyor.
hatalı kod veya bir virüs net bir bilgi yok, sanırım oluşan hata düzelene kadar bu sorunlarla ne yaparsanız yapın karşılaşırsınız.

bilgilerinize dikkat edin bu günlerde play store den hicbirsey satın almayın !!

ahmetsuha525000

Üye
Beyler 403 şuan Google'ın tam bilemediği bir hata. Ama sunucu kaynaklı birşey. Sırf uygulama yükleyemediğim için telefonu Rootladım. Ama sorun telefonda değilmiş. Bir sonra 403 hatası kendiliğinden çözülüyor. (Google'ın sunucularına iyi bir bakım lazım)

kralberk13

kralberk13

Üye
googleye bildir ozaman baksınlar sunucularına

baran1546

Üye
Suan icin duzeldi gibi duruyo arkadaslar

cihanata_1

cihanata_1

Üye
google playın verilerini sıfırla:)

ahmetsuha525000

Üye
Google Sorunun Çözüldüğünü Söylüyor. 1 Ayda Çözdüler. Ama Google Tekrar Olmayacağının Sözünü Vermedi :) Sorun Olursa Bir Ticket Atarız Çözerler Herhalde

cihanata_1

cihanata_1

Üye
google playın verilerini silince düzelebiliyor:)

tayren

tayren

Üye
Bu tür hataları alan arkadaşlar tavsiyem dns ayarlarınızı değistirmeniz gerekiyor

ve sorun düzelecektir.

baby_face_

baby_face_

Üye
Google Play Store 403 Hatası Nasıl Çözülür?
403 hatası Google Play Store’da en çok karşılaşılan hata türüdür. "... güncelleme, bir hata nedeniyle indirilemedi.(403)" şeklinde karşımıza çıkan 403 hatasının sebebi tam olarak bilinmiyor. Ancak Google Play Store 403 hatasının çözümü için bir kaç alternatif yöntem mevcut. Daha önce başarısız olan kullanıcılar en son eklediğimiz çözümü deneyebilirler. (Güncelleme: 04.09.2015)

Çözüm 1: (artık işe yaramadığı için kaldırıldı)

Çözüm 2:
  • "Ayarlar"da "Kablosuz ve Ağlar" sekmesinden "Diğer" yazılı alanı açın.
  • Alt kısımdan "Hücresel Ağlar > Erişim Noktası Adları" kısmınnı açın.
  • Operatörünüzün ismini yazılı olduğu en üstteki simgeye dokunun.
  • Açılan menüden Proxy simgesini bulun, açılan Proxy satırında yazılı olanları silip tamam simgesine dokunun.
  • (Eğer herhangi bir şey yazılı değilse bu çözümü atlayın, diğerlerini deneyin.)
Çözüm 3:
  • "Ayarlar > Hesaplar" kısmından alternatif, başka bir Gmail hesabı ekleyin.
  • "Play Store"dan sol menüyü açarak alternatif hesabınıza geçiş yapın.
  • Sorun çıkartan uygulamayı bu hesabınızı kullanarak güncelleyin ya da yükleyin.
Çözüm 4: (Yeni Çözüm)
  • Play Store uygulamasına giriş yapın ve sol üst kısımdaki simgeye dokunarak sol menüyü açın.
  • Menüden "Ayarlar" sekmesine dokunun.
  • "Ayarlar"dan üst kısımlardaki “Yerel Arama Geçmişini temizle”ye dokunun.
  • Bu işlem yüklediğiniz uygulamalara zarar vermez, sadece daha önce ismiyle aradığınız uygulamaların log kaydını siler.
  • Size sorun çıkartan uygulamayı tekrar yüklemeyi / güncellemeyi deneyin.
Çözüm 5: (Yeni Çözüm)
  • Sorun çıkartan uygulamayı “Ayarlar > Uygulamalar” menüsünden bulun.
  • Uygulamanın üzerine dokunup sağ üst köşedeki “Kaldır” simgesine dokunun.
  • (Lütfen kaldıracak olduğunuz uygulamanın hesap giriş bilgilerini hatırladığınızdan emin olun.)
  • Kaldırdığınız uygulamayı Play Store’dan tekrar yükleyin.
alıntıdır
Bunlarla uğraşamam diyorsanız play storeden herhangi bir vpn programı indirip onu çalıştırdıktan sonra yükleme ve güncellemelerinizi yapabilirsiniz, ben öyle yaptım.

Üst Alt