Google Chrome Eklenti Silme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Google Chrome şuan için dünyada en çok kullanılan ve en iyi performans sunan tarayıcıların başında geliyor. Google tarafından geliştirilen ve geçen yıllar içerisinde Microsoft'un internet tarayıcısı olan Internet Explorer uygulamasına büyük bir fark atmayı başaran Chrome sahip olduğu binlerce farklı eklenti özelliği ile de popülerliğini korumaya devam edecek gibi görünüyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Chrome reklam engelleme, Chrome tema ve indirme eklentileri gibi farklı türlerden binlerce eklenti ile bir tarayıcı olmaktan çıkan Google Chrome günlük hayatta birçok ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyor. Bu yazımda sizlere Google Chrome eklenti kaldırma nasıl yapılır onu kısaca anlatacağım. Siz fark etmeden bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz programlar bazen reklam amaçlı tarayıcılara eklentiler kurabiliyor. Bu eklentilerin birçoğu zararsız olsa da canınızı sıkabilir. Bazı eklentilerin zararlı olduğunu da belirtmem gerekiyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Yani kimsenin indirmediği ve kullanmadığı bir eklentiyi tarayıcınıza kurmak tehlikeli olabilir. Eklentiler sahip oldukları izinler sebebiyle bütün internet bilgilerinize çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Bu yüzden eklenti kurmadan önce o eklentinin güvenilir olup olmadığına ve kaç kişi tarafından kullanıldığına dikkat etmekte fayda var.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Google Chrome eklentilerini kaldırmak için öncelikle tarayıcıyı açın ve sağ üst tarafta yer alan üç nokta yani açılır menü butonuna tıklayın. Daha sonrasında diğer araçlar kısmına gelin. Burada açılan ikinci menü üzerinde yer alan "Uzantılar" menüsüne tıklayın. Bu sayede tarayıcınızda yüklü olan aktif veya pasif büyün eklentiler karşınıza gelecektir. Buradan dilediğinizi açabilir, kapatabilir, detaylarını görebilir veya tamamen tarayıcınızdan kaldırabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

Benzer Konular

Baydırman
Cevap
0
Görüntüleme
253
Baydırman
Buğra
Cevap
0
Görüntüleme
777
Buğra
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt