google çeviri problemi (ciddi konu)


Kavalcılı Köyün Faresi

Kavalcılı Köyün Faresi

Üye
    Konu Sahibi
google çeviride bir problemle karşılaştım. 9gagda gezinirken google çeviriye tıkladığımda yorumlarda bazı kişilerin kullanıcı adlarını türkçe sosyal medya hesaplarına çevirdiğini gördüm. twitter, instagram kullanıcı adı gibi.

opera ve chromeda durum aynı. örneğin bradpitt kullanıcı adını kıvanctatlıtuğ olarak çevirdiğini düşünün. aynı bu şekilde oluyor. bu durumla karşılaşan var mı?
deneyip geri dönüş yapabilir mi? çok garip.
Mesaj birleştirildi:

ingilizceden fransızcaya çevirince bir sorun yok. türkçeye çevirince oluyor.
Mesaj birleştirildi:

sorun mobilde de geçerli. örnek bir yorum gönderiyorum. türkçeye çevirip gariplik var mı teyit eder misiniz?


ne olabilir bu? googleda aratıp kendim çevirince böyle bir şey olmuyor. öğeyi denetleyip de bakın.
Mesaj birleştirildi:

şu yoruma bakın gönderdiğim yorumun altındaki yorum.

Mesaj birleştirildi:
bir sürü var.
Mesaj birleştirildi:

reddite baktım böyle bir durum söz konusu değil. 9gagda da aynı kullanıcı adından birini değiştirip diğerlerini değiştirmemesi garip ve galiba farklı sayfalarda farklı kullanıcı adlarını aynı çeviriyor.
Mesaj birleştirildi:

teyit edenler hem mobil hem de pcden gönderirse güzel olur.
 
Son düzenleme:
gonyalı

gonyalı

Üye
Daha yeni mobilden girdim siteye
Yandex browser dan
yandex çeviri de sorun yok.
 
  • Beğen
Tepkiler: Kavalcılı Köyün Faresi

Fatih BaKeR

Üye
evet bir kullanıcı adını şebnemziyagil diye çeviriyor. Galiba yine bizim Türklerin işi, çeviri önerme kısmına abanmış olabilirler.
 
  • Beğen
Tepkiler: Kavalcılı Köyün Faresi
Efe Yakup Karahanlı

Efe Yakup Karahanlı

Moderator
Sarıların sülolar oynamıştır
 
  • Şaşırdım
Tepkiler: Kavalcılı Köyün Faresi
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt